2. Verfahren
Verfahren
Titel: ODBIÓR, TRANSPORT I ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW KOMUNALNYCH POWSTAŁYCH I ZEBRANYCH OD WŁAŚCICIELI NIERUCHOMOŚCI ZAMIESZKAŁYCH NA TERENIE GMINY LUZINO
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych powstałych i zebranych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych, położonych w granicach administracyjnych gminy Luzino. W granicach administracyjnych gminy Luzino znajdują się następujące wsie sołeckie: Barłomino, Dąbrówka, Kębłowo, Kochanowo, Luzino, Milwino, Robakowo, Sychowo, Tępcz, Wyszecino, Zelewo i Zielnowo. Wykonawca otrzyma od Zamawiającego, po zawarciu umowy, wykaz nieruchomości, z których odbierane będą odpady; - wykaz nieruchomości będzie aktualizowany przez Zamawiającego w miarę potrzeb wynikających z deklaracji składanych przez właścicieli nieruchomości; - aktualizacja będzie przekazywana Wykonawcy w formie elektronicznej. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych o następujących kodach, w szczególności: 20 01 01 – Papier i tektura 20 01 02 – Szkło 20 01 08 – Odpady kuchenne ulegające biodegradacji 20 01 39 – Tworzywa sztuczne 20 01 40 – Metale ex 20 01 99 – Inne niewymienione frakcje zbierane w sposób selektywny- popioły z palenisk domowych 20 02 01 – Odpady ulegające biodegradacji 20 03 01 – Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne 15 01 01 – Opakowania z papieru i tektury 15 01 02 – Opakowania z tworzyw sztucznych 15 01 04 – Opakowania z metali 15 01 05 – Opakowania wielomateriałowe 15 01 06 – Zmieszane odpady opakowaniowe 15 01 07 – Opakowania ze szkła oraz dostarczenie mieszkańcom worków do selektywnego zbierania odpadów komunalnych takich, jak: popiół, papier, szkło, tworzywa sztuczne i metale, odpady zielone, odpady kuchenne ulegające biodegradacji, dalej zwane „BIO kuchenne”, a także harmonogramów odbioru odpadów. Pojemniki do oddzielnego gromadzenia: komunalnych odpadów zmieszanych i odpadów BIO kuchennych, zapewniają właściciele nieruchomości. Szacowana ilość odpadów komunalnych, przewidziana do odbioru i zagospodarowania w okresie realizacji umowy tj. 36 miesięcy, od dnia podpisania umowy, jednak nie wcześniej niż od 01.01.2026 r. wyniesie: niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne – 7000 Mg, 1) popiół – 1600 Mg, 2) szkło – 1200 Mg 3) papier - 1000 Mg 4) tworzywa sztuczne i metale - 2300 Mg 5) odpady ulegające biodegradacji- odpady zielone - 4500 Mg 6) odpady kuchenne ulegające biodegradacji- BIO kuchenne - 1100 Mg Szacunkowa ilość worków potrzebnych do selektywnej zbiórki frakcji odpadów komunalnych, w okresie zamówienia (w okresie 36 miesięcy), wyniesie odpowiednio: 1) około 270 000 szt. dla frakcji: popiołu (worek o pojemności 80 l), 2) około 360 000 szt. dla frakcji: papieru (worek o pojemności 120 l), 3) około 180 000 szt. dla frakcji: szkła (worek o pojemności 80 l), 4) około 720 000 szt. dla frakcji: tworzywa sztuczne i metale (worek o pojemności 120 l), 5) około 900 000 szt. dla frakcji: odpadów zielonych (worek o pojemności 120 l), 6) około 1 600 000 szt. woreczków biodegradowalnych dla frakcji: odpadów kuchennych ulegających biodegradacji. Dostawy worków przez Wykonawcę odbywać się będą w trakcie odbioru odpadów z zamieszkałych nieruchomości. Dane dotyczące ilości odpadów i worków są danymi szacunkowymi i mają one służyć Wykonawcy do oszacowania wartości zamówienia, złożenia oferty, a Zamawiającemu do porównania ofert. Zamawiający informuje, że średnia ilość zadeklarowanych osób w trakcie jednego roku zwiększa się średnio o około 300 mieszkańców (około 140 nowych deklaracji); - biorąc pod uwagę ostatnie 2 lata odbioru odpadów komunalnych od mieszkańców. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zakres oraz wymagania jakościowe, odnoszące się do, co najmniej głównych elementów składających się na przedmiot zamówienia, określone zostały, w załączniku nr 5 do niniejszej SWZ, który zawiera dokumenty takie, jak: 1) szczegółowe wymagania stawiane Wykonawcom, 2) uchwałę Nr XXXIV/501/2022 Rady Gminy Luzino z dnia 26 października 2022 r. w sprawie przyjęcia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Luzino. 3) uchwałę Nr XXXIV/502/2022 Rady Gminy Luzino z dnia 26 października 2022 r. w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i zagospodarowania tych odpadów w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Wykonawca na etapie niniejszego postępowania oraz w ramach świadczonej usługi jest zobowiązany do realizacji przedmiotu umowy zgodnie z przepisami prawa, w tym z ustawą z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych (Dz.U. 2024 poz. 1289), w szczególności w zakresie art. 68a oraz wykorzystywaniem pojazdów spełniających normę emisji spalin EURO 5 lub wyższą, zgodnie z Dyrektywami 98/69/EC i 2002/80/EC.- szczegółowy opis znajduje się w dokumentacji, m.in w SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 556214-2025
Interne Kennung: 9.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych powstałych i zebranych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych, położonych w granicach administracyjnych gminy Luzino. W granicach administracyjnych gminy Luzino znajdują się następujące wsie sołeckie: Barłomino, Dąbrówka, Kębłowo, Kochanowo, Luzino, Milwino, Robakowo, Sychowo, Tępcz, Wyszecino, Zelewo i Zielnowo. Wykonawca otrzyma od Zamawiającego, po zawarciu umowy, wykaz nieruchomości, z których odbierane będą odpady; - wykaz nieruchomości będzie aktualizowany przez Zamawiającego w miarę potrzeb wynikających z deklaracji składanych przez właścicieli nieruchomości; - aktualizacja będzie przekazywana Wykonawcy w formie elektronicznej. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych o następujących kodach, w szczególności: 20 01 01 – Papier i tektura 20 01 02 – Szkło 20 01 08 – Odpady kuchenne ulegające biodegradacji 20 01 39 – Tworzywa sztuczne 20 01 40 – Metale ex 20 01 99 – Inne niewymienione frakcje zbierane w sposób selektywny- popioły z palenisk domowych 20 02 01 – Odpady ulegające biodegradacji 20 03 01 – Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne 15 01 01 – Opakowania z papieru i tektury 15 01 02 – Opakowania z tworzyw sztucznych 15 01 04 – Opakowania z metali 15 01 05 – Opakowania wielomateriałowe 15 01 06 – Zmieszane odpady opakowaniowe 15 01 07 – Opakowania ze szkła oraz dostarczenie mieszkańcom worków do selektywnego zbierania odpadów komunalnych takich, jak: popiół, papier, szkło, tworzywa sztuczne i metale, odpady zielone, odpady kuchenne ulegające biodegradacji, dalej zwane „BIO kuchenne”, a także harmonogramów odbioru odpadów. Pojemniki do oddzielnego gromadzenia: komunalnych odpadów zmieszanych i odpadów BIO kuchennych, zapewniają właściciele nieruchomości. Szacowana ilość odpadów komunalnych, przewidziana do odbioru i zagospodarowania w okresie realizacji umowy tj. 36 miesięcy, od dnia podpisania umowy, jednak nie wcześniej niż od 01.01.2026 r. wyniesie: niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne – 7000 Mg, 1) popiół – 1600 Mg, 2) szkło – 1200 Mg 3) papier - 1000 Mg 4) tworzywa sztuczne i metale - 2300 Mg 5) odpady ulegające biodegradacji- odpady zielone - 4500 Mg 6) odpady kuchenne ulegające biodegradacji- BIO kuchenne - 1100 Mg Szacunkowa ilość worków potrzebnych do selektywnej zbiórki frakcji odpadów komunalnych, w okresie zamówienia (w okresie 36 miesięcy), wyniesie odpowiednio: 1) około 270 000 szt. dla frakcji: popiołu (worek o pojemności 80 l), 2) około 360 000 szt. dla frakcji: papieru (worek o pojemności 120 l), 3) około 180 000 szt. dla frakcji: szkła (worek o pojemności 80 l), 4) około 720 000 szt. dla frakcji: tworzywa sztuczne i metale (worek o pojemności 120 l), 5) około 900 000 szt. dla frakcji: odpadów zielonych (worek o pojemności 120 l), 6) około 1 600 000 szt. woreczków biodegradowalnych dla frakcji: odpadów kuchennych ulegających biodegradacji. Dostawy worków przez Wykonawcę odbywać się będą w trakcie odbioru odpadów z zamieszkałych nieruchomości. Dane dotyczące ilości odpadów i worków są danymi szacunkowymi i mają one służyć Wykonawcy do oszacowania wartości zamówienia, złożenia oferty, a Zamawiającemu do porównania ofert. Zamawiający informuje, że średnia ilość zadeklarowanych osób w trakcie jednego roku zwiększa się średnio o około 300 mieszkańców (około 140 nowych deklaracji); - biorąc pod uwagę ostatnie 2 lata odbioru odpadów komunalnych od mieszkańców. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zakres oraz wymagania jakościowe, odnoszące się do, co najmniej głównych elementów składających się na przedmiot zamówienia, określone zostały, w załączniku nr 5 do niniejszej SWZ, który zawiera dokumenty takie, jak: 1) szczegółowe wymagania stawiane Wykonawcom, 2) uchwałę Nr XXXIV/501/2022 Rady Gminy Luzino z dnia 26 października 2022 r. w sprawie przyjęcia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Luzino. 3) uchwałę Nr XXXIV/502/2022 Rady Gminy Luzino z dnia 26 października 2022 r. w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i zagospodarowania tych odpadów w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Wykonawca na etapie niniejszego postępowania oraz w ramach świadczonej usługi jest zobowiązany do realizacji przedmiotu umowy zgodnie z przepisami prawa, w tym z ustawą z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych (Dz.U. 2024 poz. 1289), w szczególności w zakresie art. 68a oraz wykorzystywaniem pojazdów spełniających normę emisji spalin EURO 5 lub wyższą, zgodnie z Dyrektywami 98/69/EC i 2002/80/EC.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90513100 Hausmüllbeseitigung