See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa energii elektrycznej na potrzeby Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie w okresie styczeń 2026 r. – grudzień 2027 r.
Beschreibung: Przedmiot zamówienia stanowi dostawa energii elektrycznej w rozumieniu ustawy z dnia 10.04.1997 r. – Prawo energetyczne na potrzeby Zamawiającego do poszczególnych punktów poboru energii elektrycznej (według zestawienia punktów poboru energii) w okresie od stycznia 2026 r. do grudnia 2027 r. – w podziale na zakres podstawowy zamówienia oraz zakres opcjonalny zamówienia. Szczegółowe określenie przedmiotu zamówienia zawiera Opis przedmiotu zamówienia (OPZ) stanowiący zał. nr 1 SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 656593-2025
Interne Kennung: ZDW-DN-4-26-84/25
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiot zamówienia stanowi dostawa energii elektrycznej w rozumieniu ustawy z dnia 10.04.1997 r. – Prawo energetyczne na potrzeby Zamawiającego do poszczególnych punktów poboru energii elektrycznej (według zestawienia punktów poboru energii) w okresie od stycznia 2026 r. do grudnia 2027 r. – w podziale na zakres podstawowy zamówienia oraz zakres opcjonalny zamówienia. 1) Zakres podstawowy zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej w prognozowanej łącznej ilości 2 400 000 kWh. Niniejsze stanowi zakres podstawowy zamówienia. 2) Zakres opcjonalny zamówienia: Obok wskazanego w ppkt 1 zakresu podstawowego zamówienia Zamawiający przewiduje równocześnie w ramach zastrzeganego prawa opcji dodatkowo dostawę w okresie realizacji przedmiotu niniejszego zamówienia energii elektrycznej w maksymalnej łącznej ilości 720 000 kWh – w ramach przedmiotowego prawa opcji przewiduje się możliwość zwiększenia ilości dostarczanej energii elektrycznej do łącznie 30 % ilości objętej zakresem podstawowym zamówienia. Niniejsze stanowi zakres opcjonalny zamówienia. Szczegółowe określenie przedmiotu zamówienia zawiera Opis przedmiotu zamówienia (OPZ) stanowiący zał. nr 1 SWZ.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje w ramach zastrzeganego prawa opcji dodatkowo dostawę w okresie realizacji przedmiotu niniejszego zamówienia energii elektrycznej w maksymalnej łącznej ilości 720 000 kWh – w ramach przedmiotowego prawa opcji przewiduje się możliwość zwiększenia ilości dostarczanej energii elektrycznej do łącznie 30 % ilości objętej zakresem podstawowym zamówienia. Zastrzega się, iż prawo opcji (zakres opcjonalny zamówienia) nie stanowi zobowiązania umownego (w tym finansowego) Zamawiającego zaciąganego w momencie zawarcia umowy w sprawie zamówienia, a przewidywany zakres opcjonalny zamówienia nie jest gwarantowany do realizacji. Powyżej określony zakres objęty prawem opcji (zakres opcjonalny zamówienia) przewidziany zostaje na okoliczność zwiększenia się potrzeb Zamawiającego w zakresie zakupu energii elektrycznej w okresie realizacji niniejszego zamówienia w stosunku do zakresu podstawowego. Zamawiający podejmie decyzję co do możliwości i woli skorzystania z zastrzeżonego prawa opcji zgodnie z zapotrzebowaniem i posiadanymi możliwościami finansowymi. Wskazany wyżej zakres opcjonalny stanowi maksymalny zakres zastrzeganego prawa opcji. Prawo opcji może być realizowane przez Zamawiającego etapowo / częściowo / fragmentarycznie w okresie realizacji zamówienia – na warunkach określonych w umowie (zał. nr 7 SWZ – wzór umowy). Wykonawca jest zobowiązany do realizacji dostaw w ramach zastrzeżonego prawa opcji w przypadku i w zakresie, w jakim korzysta z niego Zamawiający zgodnie z treścią złożonego oświadczenia Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji i warunkami określonymi w SWZ (umowie) – w momencie złożenia takiego oświadczenia następuje zaciągnięcie przez Zamawiającego zobowiązania finansowego w wysokości wynikającej z zakresu dostaw objętego realizowaną na mocy danego oświadczenia opcją.