See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: PROWADZENIE SCHRONISKA DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT NA RZECZ GMINY RACIBÓRZ
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest prowadzenie schroniska dla bezdomnych zwierząt na rzecz Gminy Racibórz, które obejmuje: 1) Prowadzenie schroniska dla bezdomnych zwierząt wg wymogów określonych w przepisach prawa na rzecz Miasta Racibórz, na rzecz Gmin, z którymi miasto Racibórz zawrze porozumienia w 2026 roku (ilość zwierząt przyjmowanych do schroniska z Miasta Racibórz i innych Gmin, z którymi miasto Racibórz zawrze porozumienie w 2026 roku musi być zgodna z decyzją Powiatowego Inspektoratu Weterynarii). 2) Zawarcie i rozliczanie umowy z weterynarzem na świadczenie usług weterynaryjnych i zapewnienie stałej opieki weterynaryjnej zwierzętom znajdującym się w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Raciborzu przy ul. Komunalnej 9. 3) Przejęcie i zapewnienie opieki zwierzętom dotychczas przebywającym w schronisku dla bezdomnych zwierząt zlokalizowanym w Raciborzu przy ul. Komunalnej 9. 4) Przyjęcie na stan schroniska i zapewnienie opieki nad zwierzętami odebranymi właścicielom zwierząt, na podstawie decyzji Prezydenta Miasta Racibórz oraz Wójtów i Burmistrzów innych Gmin, z którymi miasto Racibórz zawrze porozumienie w 2026 roku, do czasu otrzymania wyroku sądu. 5) Zapewnienie przebywającym w schronisku zwierzętom ochrony przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, legowiska, możliwości swobodnego poruszania się, stałego dostępu do wody spełniającej wymagania wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi oraz karmienia co najmniej raz dziennie karmą właściwą dla danego gatunku zwierząt. 6) Zapewnienie odpowiednio wyposażonych, dostosowanych i zabezpieczonych pomieszczeń do: wykonywania podstawowych zabiegów leczniczych, izolowania zwierząt chorych lub podejrzanych o chorobę zakaźną zwierząt, utrzymywania zwierząt zdrowych, zwierząt w okresie kwarantanny, separacji zwierząt agresywnych, utrzymywania młodych oddzielonych od matek, utrzymywania samic z oseskami, prac administracyjno – biurowych i przechowywania dokumentacji oraz celów socjalnych. 7) Zapewnienie odpowiednio wyposażonych, dostosowanych i zabezpieczonych miejsc przeznaczonych do: przechowywania produktów leczniczych weterynaryjnych i wyrobów medycznych, przechowywania karmy, przechowywania środków dezynfekcyjnych, wydawania zwierząt ze schroniska, składowania odchodów zwierząt. 8) Zapewnienie odpowiednio wyposażonego i dostosowanego wybiegu dla psów o powierzchni nie mniejszej niż 100 m2, z dostępem do trawnika i absorbującego uwagę oraz wpływającego na socjalizację zwierząt. 9) Prowadzenie na terenie Miasta Racibórz obserwacji w kierunku wścieklizny wszystkich zgłoszonych przypadków pokąsania. 10) Zbieranie, transport i unieszkodliwianie zwłok zwierząt lub ich części z terenów Miasta Racibórz. 11) Nadzór i koordynację nad społecznymi karmicielami kotów. 12) Odławianie bezdomnych zwierząt przez uprawnionych pracowników z terenów publicznych Miasta Racibórz. 13) Poszukiwanie właścicieli dla bezdomnych zwierząt. 14) Współpraca z organizacjami, których celem jest przeciwdziałanie bezdomności zwierząt działającym na terenie Miasta Racibórz. 15) Prowadzenie wykazów zwierząt przebywających w schronisku sporządzanego w postaci elektronicznej (z możliwością wykonania wydruku). 16) Przeprowadzanie w schronisku deratyzacji co najmniej 2 razy w roku oraz dezynsekcji pomieszczeń zgodnie z obowiązującymi przepisami. Warunki realizacji usługi zostały opisane we wzorze umowy, stanowiącym załącznik nr 2 do zaproszenia do negocjacji.
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77500000 Dienstleistungen von Tierzüchtern
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: ZP.271.63.2025
Zusätzliche Einstufung (cpv): 85210000 Haustierzuchten, 98380000 Hundezwinger