2. Verfahren
Verfahren
Titel: IT ekosystém 2.0 na vývoj a provoz webových aplikací NPI ČR
Beschreibung: Na základě tohoto zadávacího řízení na veřejnou zakázku bude uzavřena Smlouva pro realizaci IT projektů a poskytování souvisejících služeb (dále též označena jako „Smlouva“) obsahující smluvní podmínky pro plnění jednotlivých dílčích zakázek na poskytování implementačních a konzultačních služeb pro IT ekosystém webových aplikací NPI (dále jen ITEKO) a poskytování servisních služeb pro ITEKO určených pro řešení incidentů, problémů a servisních požadavků nad rámec záruky vzniklých v souvislosti s provozem a správou ITEKO, vše spočívající zejména v: • koordinaci prací a projektové řízení, • technickou a funkční analýzu, návrh řešení, • grafické návrhy, • kompletaci, udržování a organizaci dokumentace, • správu a konfiguraci Infrastruktury, • vývoj a implementaci aplikací, • integraci generativní umělé inteligence (AI), • aktualizace a rozvoj aplikací, • testování, • zajištění Infrastruktury a přípravu provozních prostředí v Infrastruktuře, • zajištění provozu aplikací včetně testovacích a vývojových prostředků, • monitoring a proaktivní řešení problémů, • zajištění zálohování, správy logů a auditních záznamů, • poskytování služeb podpory včetně reportingu, • řízení a řešení incidentů ITEKO a požadavků. Účelem této veřejné zakázky je vývoj a následný provoz tří základních komponent: • CRM systém (správa kontaktů a aktivit), • CMS (Web builder) – systém pro správu webových prezentací, • Content Hub (Datová základna) – centrální úložiště obsahu napojené na další aplikace. Následně bude probíhat další rozvoj těchto aplikací a vývoj nových na základě Smlouvy. Součástí této veřejné zakázky je také zajištění kontinuity stávajícího vývoje, který již byl v rámci prostředí zadavatele zahájen na platformě Contember. Tato platforma je postavena jako open-source a je volně dostupná všem dodavatelům bez licenčních omezení. V současné době na ní již běží některé aplikace NPI. Přesné vymezení Předmětu veřejné zakázky a ostatní požadavky na jeho provedení včetně informací, podmínek, specifikací a ostatních údajů jsou detailně specifikovány v příloze č. 1, této zadávací dokumentace – Smlouva pro realizaci IT projektů a poskytování souvisejících služeb a zejména v kapitole 3. dokumentu ITEKO P.1 Infrastruktura ITEKO a migrace stávajících Aplikací.docx. Technické zadání je členěno do dokumentů v řadách a systematice: - P.x – Zadání projektů (obdoba dílčí smlouvy o dílo, projekt má jasný začátek a konec) - S.x – Zadání služeb (služby mají začátek a periodické výstupy, typicky běží kontinuálně – např. provoz, podpora, rozvoj …) - K.x – Požadavky na kvalitu („nefunkční požadavky“, specifické požadavky /např. na bezpečnost/ nebo specifická pravidla /např. slovník pojmů, organizační požadavky/). Typicky je platné pro více projektů či služeb současně. - U.X – Sledované ukazatele a jejich požadované hodnoty (SLI, SLO) Technické zadání tvoří přílohu č.1 smlouvy a je organizováno ve složce “Příloha č. 1 ZD – Smlouva-přílohy” následujícím způsobem: - ITEKO P.0 Vzor Zadání Projekt.docx - Vzor dokumentu pro zadání Projektu - ITEKO S.0 Vzor Zadání Služby.docx - Vzor dokumentu pro zadání Služeb - ITEKO U.0 - Předloha ukazatele.docx - Předloha požadovaných minimálních SLI a SLO – k dopracování při realizaci projektu P.1 - ITEKO K.1 Kvalitativní vlastnosti.docx - Nefunkční požadavky na všechny Projekty a Služby - ITEKO P.1 Infrastruktura ITEKO a migrace stávajících Aplikací.docx - První projekt – zřízení infrastruktury a migrace stávajících aplikací - ITEKO P.2 Web builder.docx - Druhý projekt – aplikace Web builder - ITEKO P.3 Projekt iterativní rozvoj.docx - Třetí projekt – projekt iterativního rozvoje aplikací - ITEKO S.1 Služby.docx - Zadání služeb Provozu, Podpory a Údržby Zadavatel bude na základě Smlouvy, způsobem tam uvedeným, objednávat plnění vždy v čase a v rozsahu dle své aktuální potřeby. Zadavatel není povinen plnění ze Smlouvy čerpat. Výsledkem zadávacího řízení je uzavření Smlouvy s jedním dodavatelem na dobu určitou, a to na dobu 48 měsíců ode dne nabytí její účinnosti, nebo do vyčerpání finančního limitu uvedeného ve Smlouvě. Zadavatel upozorňuje, že v rámci plnění předmětu veřejné zakázky bude požadováno, aby dodavatel plnil předmět Veřejné zakázky prostřednictvím členů realizačního týmu, kterými prokáže technickou část kvalifikace.
Interne Kennung: NPICR-456/2025/32-1
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72230000 Entwicklung von kundenspezifischer Software
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72261000 Software-Unterstützung, 72262000 Software-Entwicklung, 72263000 Software-Implementierung, 72265000 Software-Konfiguration, 72268000 Bereitstellung von Software, 72267000 Software-Wartung und -Reparatur
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Na základě tohoto zadávacího řízení na veřejnou zakázku (dále i „VZ“) bude uzavřena Smlouva pro realizaci IT projektů a poskytování souvisejících služeb (dále též označena jako „Smlouva“) obsahující smluvní podmínky pro plnění jednotlivých dílčích zakázek na poskytování implementačních a konzultačních služeb pro IT ekosystém webových aplikací NPI (dále jen ITEKO) a poskytování servisních služeb pro ITEKO určených pro řešení incidentů, problémů a servisních požadavků nad rámec záruky vzniklých v souvislosti s provozem a správou ITEKO, vše spočívající zejména v: • koordinaci prací a projektové řízení, • technickou a funkční analýzu, návrh řešení, • grafické návrhy, • kompletaci, udržování a organizaci dokumentace, • správu a konfiguraci Infrastruktury, • vývoj a implementaci aplikací, • integraci generativní umělé inteligence (AI), • aktualizace a rozvoj aplikací, • testování, • zajištění Infrastruktury a přípravu provozních prostředí v Infrastruktuře, • zajištění provozu aplikací včetně testovacích a vývojových prostředků, • monitoring a proaktivní řešení problémů, • zajištění zálohování, správy logů a auditních záznamů, • poskytování služeb podpory včetně reportingu, • řízení a řešení incidentů ITEKO a požadavků. Účelem této veřejné zakázky je vývoj a následný provoz tří základních komponent: • CRM systém (správa kontaktů a aktivit), • CMS (Web builder) – systém pro správu webových prezentací, • Content Hub (Datová základna) – centrální úložiště obsahu napojené na další aplikace. Následně bude probíhat další rozvoj těchto aplikací a vývoj nových na základě Smlouvy. Součástí této veřejné zakázky je také zajištění kontinuity stávajícího vývoje, který již byl v rámci prostředí zadavatele zahájen na platformě Contember. Tato platforma je postavena jako open-source a je volně dostupná všem dodavatelům bez licenčních omezení. V současné době na ní již běží některé aplikace NPI. Přesné vymezení Předmětu veřejné zakázky a ostatní požadavky na jeho provedení včetně informací, podmínek, specifikací a ostatních údajů jsou detailně specifikovány v příloze č. 1, této zadávací dokumentace – Smlouva pro realizaci IT projektů a poskytování souvisejících služeb a zejména v kapitole 3. dokumentu ITEKO P.1 Infrastruktura ITEKO a migrace stávajících Aplikací.docx. Technické zadání je členěno do dokumentů v řadách a systematice: - P.x – Zadání projektů (obdoba dílčí smlouvy o dílo, projekt má jasný začátek a konec) - S.x – Zadání služeb (služby mají začátek a periodické výstupy, typicky běží kontinuálně – např. provoz, podpora, rozvoj …) - K.x – Požadavky na kvalitu („nefunkční požadavky“, specifické požadavky /např. na bezpečnost/ nebo specifická pravidla /např. slovník pojmů, organizační požadavky/). Typicky je platné pro více projektů či služeb současně. - U.X – Sledované ukazatele a jejich požadované hodnoty (SLI, SLO) Technické zadání tvoří přílohu č.1 smlouvy a je organizováno ve složce “Příloha č. 1 ZD – Smlouva-přílohy” následujícím způsobem: - ITEKO P.0 Vzor Zadání Projekt.docx - Vzor dokumentu pro zadání Projektu - ITEKO S.0 Vzor Zadání Služby.docx - Vzor dokumentu pro zadání Služeb - ITEKO U.0 - Předloha ukazatele.docx - Předloha požadovaných minimálních SLI a SLO – k dopracování při realizaci projektu P.1 - ITEKO K.1 Kvalitativní vlastnosti.docx - Nefunkční požadavky na všechny Projekty a Služby - ITEKO P.1 Infrastruktura ITEKO a migrace stávajících Aplikací.docx - První projekt – zřízení infrastruktury a migrace stávajících aplikací - ITEKO P.2 Web builder.docx - Druhý projekt – aplikace Web builder - ITEKO P.3 Projekt iterativní rozvoj.docx - Třetí projekt – projekt iterativního rozvoje aplikací - ITEKO S.1 Služby.docx - Zadání služeb Provozu, Podpory a Údržby Zadavatel bude na základě Smlouvy, způsobem tam uvedeným, objednávat plnění vždy v čase a v rozsahu dle své aktuální potřeby. Zadavatel není povinen plnění ze Smlouvy čerpat. Výsledkem zadávacího řízení je uzavření Smlouvy s jedním dodavatelem na dobu určitou, a to na dobu 48 měsíců ode dne nabytí její účinnosti, nebo do vyčerpání finančního limitu uvedeného ve Smlouvě. Zadavatel upozorňuje, že v rámci plnění předmětu veřejné zakázky bude požadováno, aby dodavatel plnil předmět Veřejné zakázky prostřednictvím členů realizačního týmu, kterými prokáže technickou část kvalifikace.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72262000 Software-Entwicklung, 72261000 Software-Unterstützung, 72263000 Software-Implementierung, 72265000 Software-Konfiguration, 72268000 Bereitstellung von Software, 72267000 Software-Wartung und -Reparatur
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zadavatel si v souladu s ustanovením § 100 odst. 2 zákona vyhrazuje právo změnit příslušného dodavatele veřejné zakázky v průběhu plnění veřejné zakázky, a to pro případ, že by Smlouva byla s vybraným Dodavatelem ukončena předčasně, tj. před uplynutím doby určité, na kterou bude Smlouva uzavřena. Nastane-li tento případ, je Zadavatel oprávněn uzavřít Smlouvu s novým Dodavatelem, a to za podmínek uvedených v zadávací dokumentaci. Bližší podmínky jsou dále uvedeny v zadávací dokumentaci (z důvodu rozsahu zde nejsou uvedeny všechny informace).