830545-2025 - Wettbewerb
Polen – Notfalleinsatzfahrzeuge – Dostawa przyczepy dekontaminacyjnej dla Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa przyczepy dekontaminacyjnej dla Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa przyczepy dekontaminacyjnej dla Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. Pojazd przystosowany do eksploatacji w warunkach atmosferycznych występujących na terenie Polski. Pojazd przystosowany do przechowywania na zewnątrz. Pojazd zbudowany i wyposażony zgodnie z przepisami ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - „Prawo o ruchu drogowym” (Dz. U. z 2024 r. poz. 1251 z późn. zm.), wraz z przepisami wykonawczymi do ustawy, oraz wymagania zawarte w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. z 2024 r. poz. 502 z późn. zm.). Pojazd w zakresie uprzywilejowania i oznakowania musi spełniać wymagania Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 24 grudnia 2019 r. (Dz. U. z 2024 r. poz. 502 z późn. zm.) w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia. Pojazd w dniu odbioru faktycznego musi posiadać komplet dokumentów umożliwiających rejestrację pojazdu w Wydziale Komunikacji jako przyczepa specjalna. Pojazd wraz z zabudową winien spełniać wymagania ujęte w Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie wykazu wyrobów służących zapewnieniu zasad bezpieczeństwa publicznego lub ochronie zdrowia i życia oraz mienia, a także zasad wydawania dopuszczenia tych wyrobów do użytkowania (Dz. U. z 2007 r. Nr 143 poz. 1002 z późniejszymi zmianami), a także posiadać stosowne świadectwa dopuszczenia. (wymagane przy odbiorze przedmiotu zamówienia). Pojazd musi być oznakowany zgodnie z zarządzeniem nr 6 Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej z dnia 08 maja 2025 r. w sprawie gospodarki transportowej w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej (Dz. Urz. KG PSP z 2025 r. poz. 9). Dane dotyczące oznaczenia zostaną przekazane w trakcie realizacji zamówienia. Pojazd musi spełniać Rozporządzenie Ministrów Spraw Wewnętrznych i Administracji, Obrony Narodowej, Finansów oraz Sprawiedliwości z dnia 22 marca 2019 r. w sprawie pojazdów specjalnych i używanych do celów specjalnych Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa, Krajowej Administracji Skarbowej, Służby Więziennej i Straży Pożarnej (Dz. U z 2019 r. poz. 594). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 2 do SWZ. 34144200 Pojazdy służb ratowniczych 34223000 Przyczepy i naczepy Przedmiot zamówienia winien spełniać następujące wymagania: a) odpowiadać wszystkim cechom określonym w SWZ; b) być fabrycznie nowy (nie używany, nie powystawowy) i zgodny z obowiązującymi normami. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składnia ofert częściowych. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. Zamawiający nie przewiduje możliwości przeprowadzenia wizji lokalnej przez Wykonawcę. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań dotyczących realizacji niniejszego zamówienia (zgodnie z art. 60 ustawy PZP). Szczegółowe warunki realizacji przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 3 do SWZ – projekt umowy. Na podstawie art. 91 ust. 2 ustawy PZP Zamawiający informuje o niedokonaniu podziału zamówienia na części. Podział zamówienia groziłby nadmiernymi trudnościami technicznymi lub nadmiernymi kosztami wykonania zamówienia. Potrzeba skoordynowania działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia mogłaby zagrozić właściwemu wykonaniu zamówienia. Wskazane jest, aby zamówienie realizował jeden Wykonawca, który będzie odpowiadał z tytułu gwarancji i rękojmi za cały przedmiot zamówienia, a nie kilku Wykonawców odpowiedzialnych za poszczególne elementy zamówienia, które są ściśle ze sobą związane.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144200 Notfalleinsatzfahrzeuge
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34223000 Anhänger und Sattelanhänger
5. Los
LosLOT-0001
Interne KennungMT.2370.30.2025.BT