See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Indkøb af småbørnsudstyr til et antal FUS-Kommuner
Beschreibung: Udbuddet vedrører levering af fabriksnyt småbørnsudstyr til Fællesudbud Sjælland. (FUS). FUS er en indkøbscentral, der består af 16 kommuner, der i samarbejde gennemfører fælles udbud og skaber fælles rammer for indkøb. Udbuddet gennemføres som et offentligt udbud, jf. udbudslovens § 56. Der udbydes 5 delaftaler, som tildeles selvstændigt/separat. Tilbud skal afgives pr. delaftale. Aftalestart 1.5.2026.
Interne Kennung: Småbørnsudstyr FUS
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 37000000 Musikinstrumente, Sportgeräte, Spiele, Spielwaren, Handwerks- und Kunstbedarf sowie Zubehör
Zusätzliche Einstufung (cpv): 19200000 Gewebe und zugehörige Artikel
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: 1-0
Los: LOT-0002
Titel: Del 1 Barnevogne krybber og klapvogne (1)
Interne Kennung: 2-1
Los: LOT-0003
Titel: Del 2 Barnevogne og børnebusser med motor (1)
Interne Kennung: 3-2
Los: LOT-0004
Titel: Del 3 Børnetekstiler (1)
Interne Kennung: 4-3
Los: LOT-0005
Titel: Del 4 Diverse småbørnsudstyr (1)
Interne Kennung: 5-4
Los: LOT-0006
Titel: Del 5 Løbecykler og el-ladcykler (1)
Interne Kennung: 6-5