83242-2026 - Ergebnis
Dänemark – Dienstleistungen im Bereich Rechnungslegung und -prüfung sowie Steuerwesen – Indkøb af revisionsydelser til Roskilde Universitet
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen - Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelIndkøb af revisionsydelser til Roskilde Universitet
BeschreibungFormålet med udbuddet er at opnå en aftale, der sikrer et godt samarbejde med leverandøren, samt kvalitet i opgavevaretagelsen og gode priserOrdregiver ønsker et tilbud på:Revisionsydelser for lovpligtig revision (institutionsrevision) til en fast pris.Revisionsydelser for udvalgte tilskuds- og projektregnskaber til en fast pris pr. regnskabDerudover ønsker Ordregiver tilbud på timepris for udførelsen af følgende opgaver:Øvrige tilskuds- og projektregnskaberSupplerende og anden økonomisk rådgivning, herunder skat, moms og afgifter.Rammeaftalen er en 3-årig kontrakt med mulighed for forlængelse i op til 2 år.
Interne Kennung266914479
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensUdbuddet gennemføres som et offentligt udbud i henhold til Udbudslovens § 56 (LBK nr. 116 af 03/02/2025), hvilket betyder, at alle interesserede Tilbudsgivere, der ikke er omfattet af en udelukkelsesgrund og opfylder eventuelle krav til egnethed jf. Udbudsbetingelsernes afsnit 3, har mulighed for at afgive tilbud.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79200000 Dienstleistungen im Bereich Rechnungslegung und -prüfung sowie Steuerwesen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79210000 Rechnungslegung und -prüfung, 79212000 Betriebsprüfung, 79212300 Pflichtbetriebsrevision
5. Los
LosLOT-0000