832454-2025 - Ergebnis
Polen – Militärhelme – Rezerwa wyposażenia ratownika. Dostawa środków ochrony indywidualnej ratownika na potrzeby ochrony ludności i obrony cywilnej
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelRezerwa wyposażenia ratownika. Dostawa środków ochrony indywidualnej ratownika na potrzeby ochrony ludności i obrony cywilnej
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowego wyposażenia dla potrzeb KM PSP w Białymstoku, których parametry techniczne zostały określone w treści opisu przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 4 do niniejszej specyfikacji. Przedmiot zamówienia został podzielony na 5 części: Część 1: dostawa hełmów kulo- i odłamkoodpornych wraz z przyłbicami ochronnymi, kamizelek zewnętrznych kulo- i odłamkoodpornych, gogli taktycznych Część 2: dostawa ubrań specjalnych 2-częściowych ciężkich Część 3: dostawa hełmów strażackich Część 4: dostawa butów strażackich skórzanych Część 5: dostawa rękawic specjalnych Szczegółowy zakres realizacji zamówienia oraz obowiązki wykonawcy określają następujące dokumenty: - załącznik nr 4 do SWZ tj. Opis Przedmiotu Zamówienia (w skrócie OPZ) oraz - załącznik nr 3 do SWZ tj. Projektowane Postanowienia Umowy (załącznik wspólny dla wszystkich części). 2. Udzielenie zamówienia publicznego wynika z obowiązku właściwego gospodarowania majątkiem Skarbu Państwa. Zgodnie z opracowaną dokumentacją o ochronie ludności i obronie cywilnej jaką jest ustawa z dnia 5 grudnia 2024 r. oraz Programem Ochrony Ludności i Obrony cywilnej na lata 2025-2026, w ramach realizowanych zadań nałożonych przez Ustawodawcę istnieje realna potrzeba wzmocnienia potencjału ratowniczego Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych na terenie województwa Podlaskiego. Największy wskaźnik priorytetu został określony na obszar „sprzęt do działań ratowniczych” co jednoznacznie wskazuje na kluczowe znaczenie tego obszaru dla skutecznego reagowania w sytuacjach kryzysowych. 3. Zakup realizowany w ramach programu : Program Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026, stanowiący załącznik do uchwały nr 72 Rady Ministrów z dnia 27.05.2025 r. w sprawie zatwierdzenia Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026 (M.P. poz. 541). 4. Zamawiający zastrzega możliwość unieważnienia postępowania w oparciu o art. 257 ustawy pzp. 5. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Zamawiający nie ogranicza liczby części na jaką Wykonawca może złożyć ofertę. Zamawiający nie ogranicza maksymalnej liczby części zamówienia, które może zostać udzielone temu samemu wykonawcy. 6. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 7. Zamawiający nie zamierza zwołać zebrania Wykonawców. 8. Zamawiający nie wymaga odbycia wizji lokalnej ani sprawdzenia przez wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u zamawiającego. 9. Zamawiający nie przewiduje wyboru najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej. 10. Zamawiający nie zamierza zawierać umowy ramowej. 11. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów w postępowaniu. 12. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez wykonawcę kluczowych zadań zgodnie z art. 60 i art. 121 ustawy Pzp. 13. Zamawiający nie wymaga ani nie dopuszcza możliwości złożenia oferty w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia katalogów elektronicznych do oferty. 14. Zamawiający nie określa dodatkowych wymagań związanych z zatrudnianiem osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp. 15. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp. 16. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp. 17. Zamawiający nie wymaga zatrudnienia o którym mowa w art. 95 ust. 1-2 ustawy Pzp. 18. Wykonawca odpowiednio na część na jaką składa ofertę jest związany złożoną ofertą od dnia upływu terminu składania ofert (włącznie) do dnia 01.01.2026. r. tj. 60 dni.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 35813000 Militärhelme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 35815100 Kugelsichere Westen, 33735100 Arbeitsschutzbrillen, 35113400 Schutz- und Sicherheitskleidung, 18444111 Sturzhelme, 18832000 Spezialschuhe, 18424000 Handschuhe
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść 1: dostawa hełmów kulo- i odłamkoodpornych wraz z przyłbicami ochronnymi, kamizelek zewnętrznych kulo- i odłamkoodpornych, gogli taktycznych
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowych: hełmów kulo- i odłamkoodpornych wraz z przyłbicami ochronnymi, kamizelek zewnętrznych kulo- i odłamkoodpornych, gogli taktycznych. Szczegółowy zakres realizacji zamówienia oraz obowiązki wykonawcy określają następujące dokumenty: - załącznik nr 4 do SWZ tj. Opis Przedmiotu Zamówienia (w skrócie OPZ) oraz - załącznik nr 3 do SWZ tj. Projektowane Postanowienia Umowy (załącznik wspólny dla wszystkich części). 2. Wskazana początkowa data obowiązywania umowy została określona z uwagi na obligatoryjne pole w ogłoszeniu. Rzeczywistą początkową datą będzie data zawarcia umowy
Zusätzliche Einstufung (cpv): 35815100 Kugelsichere Westen, 35113400 Schutz- und Sicherheitskleidung
LosLOT-0002
TitelCzęść 2: dostawa ubrań specjalnych 2-częściowych ciężkich
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowych: ubrań specjalnych 2-częściowych ciężkich Szczegółowy zakres realizacji zamówienia oraz obowiązki wykonawcy określają następujące dokumenty: - załącznik nr 4 do SWZ tj. Opis Przedmiotu Zamówienia (w skrócie OPZ) oraz - załącznik nr 3 do SWZ tj. Projektowane Postanowienia Umowy (załącznik wspólny dla wszystkich części). 2. Wskazana początkowa data obowiązywania umowy została określona z uwagi na obligatoryjne pole w ogłoszeniu. Rzeczywistą początkową datą będzie data zawarcia umowy.
Haupteinstufung (cpv): 35113400 Schutz- und Sicherheitskleidung
LosLOT-0003
Titelczęść 3: Dostawa hełmów strażackich
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowych: hełmów strażackich Szczegółowy zakres realizacji zamówienia oraz obowiązki wykonawcy określają następujące dokumenty: - załącznik nr 4 do SWZ tj. Opis Przedmiotu Zamówienia (w skrócie OPZ) oraz - załącznik nr 3 do SWZ tj. Projektowane Postanowienia Umowy (załącznik wspólny dla wszystkich części). 2. Wskazana początkowa data obowiązywania umowy została określona z uwagi na obligatoryjne pole w ogłoszeniu. Rzeczywistą początkową datą będzie data zawarcia umowy.
Haupteinstufung (cpv): 18444111 Sturzhelme
LosLOT-0004
TitelCzęść 4: dostawa butów strażackich skórzanych
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowych: butów strażackich skórzanych. Szczegółowy zakres realizacji zamówienia oraz obowiązki wykonawcy określają następujące dokumenty: - załącznik nr 4 do SWZ tj. Opis Przedmiotu Zamówienia (w skrócie OPZ) oraz - załącznik nr 3 do SWZ tj. Projektowane Postanowienia Umowy (załącznik wspólny dla wszystkich części). 2. Wskazana początkowa data obowiązywania umowy została określona z uwagi na obligatoryjne pole w ogłoszeniu. Rzeczywistą początkową datą będzie data zawarcia umowy.
Haupteinstufung (cpv): 18832000 Spezialschuhe
LosLOT-0005
TitelCzęść 5: dostawa rękawic specjalnych
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowych:rękawic specjalnych. Szczegółowy zakres realizacji zamówienia oraz obowiązki wykonawcy określają następujące dokumenty: - załącznik nr 4 do SWZ tj. Opis Przedmiotu Zamówienia (w skrócie OPZ) oraz - załącznik nr 3 do SWZ tj. Projektowane Postanowienia Umowy (załącznik wspólny dla wszystkich części). 2. Wskazana początkowa data obowiązywania umowy została określona z uwagi na obligatoryjne pole w ogłoszeniu. Rzeczywistą początkową datą będzie data zawarcia umowy
Haupteinstufung (cpv): 18424000 Handschuhe