832864-2025 - Ergebnis
Polen – Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie – Zakup energii elektrycznej na potrzeby Miasta Zielonka w okresie od 01.01.2026 do 31.12.2027
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZakup energii elektrycznej na potrzeby Miasta Zielonka w okresie od 01.01.2026 do 31.12.2027
Beschreibung1. Zamawiający opisani w Rozdziale I SWZ przeprowadzają wspólnie postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego (art. 38 Ustawy Pzp), upoważnionym Zamawiającym jest Miasto Zielonka. 2. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej w okresie od dnia 01.01.2026r. do 31.12.2027r. Zamówienie udzielone zostanie w trzech częściach. Wykonawca może złożyć ofertę na dowolną ilość części: 1) Część 1 zamówienia – Dostawa energii elektrycznej do lokali i obiektów, 2) Część 2 zamówienia – Dostawa energii elektrycznej dla potrzeb oświetlenia drogowego, 3) Część 3 zamówienia – Kompleksowa dostawa energii elektrycznej wraz ze świadczeniem usługi odbioru i rozliczania energii elektrycznej wprowadzonej do sieci z mikroinstalacji. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w rozdziale III SWZ. 3. Prognozowana ilość energii elektrycznej będąca przedmiotem zamówienia ma charakter orientacyjny i może odbiegać od faktycznie pobranej w okresie trwania umowy. Ilość energii elektrycznej oszacowana została na podstawie planowanych zużyć (w tym ewentualna zmiana w sposobie użytkowania lub profilu zużycia), danych historycznych o zużyciu energii elektrycznej. Wykonawca winien uwzględnić możliwe wahania poboru energii elektrycznej. Zmniejszenie lub zwiększenie ilości energii elektrycznej nie pociąga dla zamawiających (odbiorców) żadnych konsekwencji, poza koniecznością dokonania zapłaty za faktycznie pobraną ilość energii. 4. Standardy jakościowe 1) Przedmiotem zamówienia są dostawy energii elektrycznej o określonych, zgodnie z obowiązującymi przepisami, standardach jakościowych. 2) Standardy jakościowe energii elektrycznej opisane są w Ustawie Pe oraz w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 13 października 2023r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego. Zasady kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią elektryczną określa Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 29 listopada 2022r. (ze zmianami). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia -Część 1 zamówienia - Dostawa energii elektrycznej do lokali i obiektów 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej o szacowanym wolumenie – 3 629,19 MWh. Dane mają charakter orientacyjny. 2. Szczegółowy opis punktów poboru (PPE) zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1a do SWZ. 3. Dostawy realizowane będą w terminie od 01.01.2026 r. do 31.12.2027 r.; szczegóły dotyczące terminów dostaw w odniesieniu do poszczególnych punktów poboru opisano w Załączniku nr 1a do SWZ kolumna „Okres dostaw”. 6. Instalacje wytwórcze 1) Szczegóły dotyczące instalacji PV w obiektach objętych postępowaniem (w tym moc, data przyłączenia lub planowana data przyłączenia, przewidywana ilość energii oddawana do sieci OSD, status odbiorcy) znajdują się w Załączniku 1a do SWZ – kolumna „Instalacja wytwórcza”. 2) W sytuacji, gdy planowane jest oddanie do sieci OSD nadwyżki energii, zamawiający wyrażają zgodę na zawarcie umowy na odkup i bilansowanie energii na wzorcu stosowanym przez wykonawcę, 3) Zamawiający dopuszczają 2 sposoby rozliczenia energii wyprodukowanej w mikroinstalacji i wprowadzonej do sieci (jako nadwyżki po autokonsumpcji): odkup wraz z bilansowaniem lub ( w przypadku mikroinstalacji) system net-billing. Umowy zawarte zostaną w wzorcu stosowanym przez wykonawcę, przy czym nie dopuszcza się ponoszenia przez zamawiających (odbiorców) dodatkowych kosztów z tego tytułu (np. opłata handlowa / abonamentowa). Umowy zawarte zostaną na czas oznaczony, tj. do dnia 31.12.2027 r. 4) Jeżeli będzie to konieczne, to Odbiorca z mikroinstalacją indywidualnie zawrze umowę dystrybucyjną z OSD. 7. Obowiązujące obecnie umowy na dostawy energii elektrycznej wygasną lub ulegną rozwiązaniu ze skutkiem na dzień poprzedzający planowaną datę rozpoczęcia dostaw (kolumna „Okres dostaw”). Obowiązek wypowiedzenia umów leży po stronie zamawiających (odbiorców). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia - Część 2 zamówienia - Dostawa energii elektrycznej dla potrzeb oświetlenia drogowego 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej o szacowanym wolumenie –1 573,15 MWh . Dane mają charakter orientacyjny. 2. Szczegółowy opis punktów poboru (PPE) zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1b do SWZ. 3. Dostawy realizowane będą w terminie od 01.01.2026 r. do 31.12.2027 r.; szczegóły dotyczące terminów dostaw w odniesieniu do poszczególnych punktów poboru opisano w Załączniku nr 1b do SWZ kolumna „Okres dostaw”. 4. Obowiązujące obecnie umowy na dostawy energii elektrycznej wygasną lub ulegną rozwiązaniu ze skutkiem na dzień poprzedzający planowaną datę rozpoczęcia dostaw (kolumna „Okres dostaw”). Obowiązek wypowiedzenia umów leży po stronie zamawiających (odbiorców). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia - Część 3 zamówienia - kompleksowa dostawa energii elektrycznej wraz ze świadczeniem usługi odbioru i rozliczania energii elektrycznej wprowadzonej do sieci z mikroinstalacji. 1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa energii elektrycznej raz ze świadczeniem usługi dystrybucji, odbioru i rozliczania energii elektrycznej wprowadzonej do sieci z mikroinstalacji o szacowanym wolumenie – 88,78 MWh . Dane mają charakter orientacyjny. 2. Szczegółowy opis punktu poboru (PPE) zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1c do SWZ. 3. Dostawy realizowane będą w terminie od 01.02.2026 r. do 31.12.2027 r. 4. Obowiązująca obecnie umowa na dostawy energii elektrycznej wygaśnie lub ulegnie rozwiązaniu ze skutkiem na dzień poprzedzający planowaną datę rozpoczęcia dostaw (kolumna „Okres dostaw”). Obowiązek wypowiedzenia umów leży po stronie zamawiających (odbiorców).
Vorherige Bekanntmachung672404-2025
Interne KennungWIZ.271.1.28.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść 1 zamówienia - Dostawa energii elektrycznej do lokali i obiektów
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej o szacowanym wolumenie – 3 629,19 MWh. Dane mają charakter orientacyjny. 2. Szczegółowy opis punktów poboru (PPE) zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1a do SWZ. 3. Dostawy realizowane będą w terminie od 01.01.2026r. do 31.12.2027 r.; szczegóły dotyczące terminów dostaw w odniesieniu do poszczególnych punktów poboru opisano w Załączniku nr 1a do SWZ kolumna „Okres dostaw”. 4. Instalacje wytwórcze 1) Szczegóły dotyczące instalacji PV w obiektach objętych postępowaniem (w tym moc, data przyłączenia lub planowana data przyłączenia, przewidywana ilość energii oddawana do sieci OSD, status odbiorcy) znajdują się w Załączniku 1a do SWZ – kolumna „Instalacja wytwórcza”. 2) W sytuacji, gdy planowane jest oddanie do sieci OSD nadwyżki energii, zamawiający wyrażają zgodę na zawarcie umowy na odkup i bilansowanie energii na wzorcu stosowanym przez wykonawcę, 3) Zamawiający dopuszczają 2 sposoby rozliczenia energii wyprodukowanej w mikroinstalacji i wprowadzonej do sieci (jako nadwyżki po autokonsumpcji): odkup wraz z bilansowaniem lub ( w przypadku mikroinstalacji) system net-billing. Umowy zawarte zostaną w wzorcu stosowanym przez wykonawcę, przy czym nie dopuszcza się ponoszenia przez zamawiających (odbiorców) dodatkowych kosztów z tego tytułu (np. opłata handlowa / abonamentowa). Umowy zawarte zostaną na czas oznaczony, tj. do dnia 31.12.2026r. 4) Jeżeli będzie to konieczne, to Odbiorca z mikroinstalacją indywidualnie zawrze umowę dystrybucyjną z OSD. 5. Obowiązujące obecnie umowy na dostawy energii elektrycznej wygasną lub ulegną rozwiązaniu ze skutkiem na dzień poprzedzający planowaną datę rozpoczęcia dostaw (kolumna „Okres dostaw”). Obowiązek wypowiedzenia umów leży po stronie zamawiających (odbiorców).
LosLOT-0002
TitelCzęść 2 zamówienia - Dostawa energii elektrycznej dla potrzeb oświetlenia drogowego
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej o szacowanym wolumenie – 1 573,15 MWh. Dane mają charakter orientacyjny. 2. Szczegółowy opis punktów poboru (PPE) zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1b do SWZ. 3. Dostawy realizowane będą w terminie od 01.01.2026 r. do 31.12.2027 r.; szczegóły dotyczące terminów dostaw w odniesieniu do poszczególnych punktów poboru opisano w Załączniku nr 1b do SWZ kolumna „Okres dostaw”. 4. Obowiązujące obecnie umowy na dostawy energii elektrycznej wygasną lub ulegną rozwiązaniu ze skutkiem na dzień poprzedzający planowaną datę rozpoczęcia dostaw (kolumna „Okres dostaw”). Obowiązek wypowiedzenia umów leży po stronie zamawiających (odbiorców).
LosLOT-0003
TitelCzęść 3 zamówienia - Kompleksowa dostawa energii elektrycznej wraz ze świadczeniem usługi odbioru i rozliczania energii elektrycznej wprowadzonej do sieci z mikroinstalacji
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa energii elektrycznej wraz ze świadczeniem usługi dystrybucji, odbioru i rozliczania energii elektrycznej wprowadzonej do sieci z mikroinstalacji. 2. Szczegółowy opis punktów poboru (PPE) zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1c do SWZ. 3. Dostawy realizowane będą w terminie od 01.02.2026 r. do 31.12.2027 r.. 4. Obowiązująca obecnie umowa kompleksowa wygaśnie lub ulegnie rozwiązaniu ze skutkiem na dzień poprzedzający planowaną datę rozpoczęcia dostaw (kolumna „Okres dostaw”). Obowiązek wypowiedzenia umów leży po stronie zamawiających (odbiorców).