832894-2025 - Ergebnis
Polen – Massenspektrometer – Dostawa spektrometru masowego do oznaczeń parametrów i markerów nowotworowych dla Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej – Curie - Państwowego Instytutu Badawczego Oddziału w Gliwicach
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa spektrometru masowego do oznaczeń parametrów i markerów nowotworowych dla Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej – Curie - Państwowego Instytutu Badawczego Oddziału w Gliwicach
Beschreibung1.Przedmiotem niniejszego zamówienia jest dostawa spektrometru masowego do oznaczeń parametrów i markerów nowotworowych dla Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej – Curie - Państwowego Instytutu Badawczego Oddziału w Gliwicach zwanego dalej Zamawiającym. 2. Opis przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji zamówienia zawarte są w załącznikach: 1) Opis przedmiotu zamówienia i Specyfikacja asortymentowo - cenowa – załącznik nr 2.1 – 2.2 do SWZ, 2) Projektowane postanowienia umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy – załącznik nr 4 do SWZ. 3. Oferty nie zawierające pełnego zakresu przedmiotu zamówienia zostaną odrzucone. 4. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych - opis równoważności zawarty został w rozdziale IV SWZ. 5. Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej oraz zamówień uzupełniających. 6. Informacje na temat wspólnego ubiegania się Wykonawców o udzielenie zamówienia zawarte zostały w rozdziale IX SWZ. 7. Zamawiający przewiduje możliwość zmian postanowień zawartej umowy (tzw. zmiany kontraktowe w oparciu o art. 455 ust. 1 pkt. 1 ustawy) w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, zgodnie z warunkami zawartymi w załączniku nr 4 do SWZ. Zmiana umowy może także nastąpić w przypadkach, o których mowa w art. 455 ust. 1 pkt 2-4 oraz ust. 2 ustawy Pzp. 8. Klauzulę informacyjną wynikającą z treści art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, Zamawiający zamieścił w SWZ. 9. Warunkiem udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego jest wniesienie wadium w wysokości: 33 400,00 zł słownie: trzydzieści trzy tysiące czterysta złotych 00/100. 10. Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana (uznana za najkorzystniejszą), zobowiązany jest przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego, do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy, w wysokości 3 % ceny całkowitej podanej w ofercie. 11. Zamawiający wymaga przedłożenia przedmiotowych środków dowodowych: a) deklaracja zgodności i/lub certyfikat CE (w zależności od klasy wyrobu medycznego) oraz stosowne oświadczenia (jeśli wymaga) - dokument ma potwierdzać, że zaoferowane urządzenie jest zgodne z Rozporządzeniem 2017/745 w sprawie wyrobów medycznych (MDR) bądź zgodne z Dyrektywą Rady 93/42/EEC (MDD) wraz z późniejszymi przepisami przejściowymi b) deklaracje zgodności/raporty z badań laboratoryjnych/dokumentację techniczną potwierdzające zgodność zaoferowanego przedmiotu zamówienia z Dyrektywą Restirction of (the use of certaint) Hazardous Substances", Mając na uwadze art. 107 ust. 2 ustawy Pzp Zamawiający informuje, że przedmiotowe środki dowodowe wymienione w pkt. a) i b) podlegają uzupełnieniu, w przypadku, gdy nie zostaną złożone wraz z ofertą lub będą niekompletne c) certyfikat wydany dla producenta zaoferowanego przedmiotu zamówienia potwierdzający wdrożenie w zakresie zaoferowanego przedmiotu zamówienia Systemu Zarządzania Środowiskowego zgodnie z normą PN-EN ISO 14001 lub równoważną (dokument wymagany wyłącznie w przypadku potwierdzenia w opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 2.1 do SWZ spełnienia wymogu dotyczącego powyższej normy), d) oświadczenie producenta oferowanego przedmiotu zamówienia w zakresie dostępności części zamiennych i serwisu (dokument wymagany wyłącznie w przypadku potwierdzenia w opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 2.1 do SWZ dostępności części zamiennych i serwisu powyżej 7 lat), Mając na uwadze art. 107 ust. 2 ustawy Pzp Zamawiający informuje, że przedmiotowe środki dowodowe wymienione w pkt. c) i d) nie podlegają uzupełnieniu, ponieważ służą potwierdzeniu zgodności z kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert. Powyższe dokumenty stanowiące przedmiotowe środki dowodowe mają potwierdzać, że oferowany przedmiot zamówienia odpowiada wymaganiom określonym przez Zamawiającego. e) jeżeli zachodzi okoliczność o której mowa w rozdziale IV pkt. 9 SWZ – przedmiotowe środki dowodowe o których mowa w rozdziale IV nie podlegają uzupełnieniu. 12. Zamawiający informuje, iż przedmiot zamówienia w niniejszym postępowaniu finansowany jest w ramach projektu „Rozbudowa infrastruktury klinicznej medycyny nuklearnej, modernizacja wyposażenia diagnostycznego i rozszerzenie świadczeń chirurgii onkologicznej w leczeniu nowotworów ginekologicznych i narządu ruchu”. Projekt finansowany w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności: Komponent D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia” Inwestycja D1.1.1 „Rozwój i modernizacja infrastruktury centrów opieki wysokospecjalistycznej i innych podmiotów leczniczych”. 13. Na podstawie art. 257 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane.
Vorherige Bekanntmachung732911-2025
Interne KennungDZ/DZ-381-1-80/25
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38433100 Massenspektrometer
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest dostawa spektrometru masowego do oznaczeń parametrów i markerów nowotworowych dla Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej – Curie - Państwowego Instytutu Badawczego Oddziału w Gliwicach 2. Opis przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji zamówienia zawarte są w załącznikach: 1) Opis przedmiotu zamówienia i Specyfikacja asortymentowo - cenowa – załącznik nr 2.1 – 2.2 do SWZ, 2) Projektowane postanowienia umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy – załącznik nr 4 do SWZ. 3. Termin związania ofertą wynosi: 90 dni. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert. Dzień ten jest pierwszym dniem terminu związania ofertą. Powyższe oznacza, iż termin związania ofertą upływa w dniu 09.02.2026 r. 4. Termin wykonania przedmiotu zamówienia: do 6 tygodni licząc od daty zawarcia umowy. 5. Kryterium oceny ofert: cena 80 %, parametry oceniane 20 %, zgodnie z zapisami SWZ. 6. Zamawiający w niniejszym postępowaniu przetargowym przy ocenie ofert będzie stosował procedurę określoną w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp. 7. Zamawiający ustala, że w dniu 10.10.2025 r. o godz. 12.00 na terenie siedziby Zamawiającego, tj.: Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowy Instytut Badawczy Oddział w Gliwicach, ul. Wybrzeże Armii Krajowej 15, 44-102 Gliwice, odbędzie się wizja lokalna, której celem będzie sprawdzenie przez Wykonawców miejsca oraz warunków związanych z realizacją przedmiotu zamówienia. Spotkanie uczestników wizji lokalnej rozpocznie się w Dziale Zamówień Publicznych i Zaopatrzenia - Budynek Główny Dyrekcji, Parter, pok. nr 105. Uwagi: 1) Zamawiający sugeruje Wykonawcom zasadność uczestniczenia w wizji lokalnej, jednak nie nakłada na nich takiego obowiązku (uczestnictwo w wizji jest prawem, a nie obowiązkiem Wykonawców); 2) brak rozpoznania przedmiotu zamówienia w ramach wizji lokalnej nie będzie skutkował dyskwalifikacją oferty; 3) ryzyko związane np. z błędnym skalkulowaniem ceny lub niedoszacowaniem oferty z powodu braku udziału w wizji lokalnej w pełni obciąża Wykonawcę; 4) w związku z wyznaczeniem wizji lokalnej Zamawiający ustalił termin składania ofert dłuższy od minimalnego wymaganego przez ustawodawcę; 5) podczas wizji lokalnej nie będą udzielane żadne odpowiedzi dotyczące prowadzonego postępowania. Wykonawca ewentualne pytania dotyczące treści SWZ – jakie pojawią się po odbyciu wizji – powinien zgłosić Zamawiającemu w sposób opisany w SWZ. 8. Zamawiający informuje, że zamówienie musi być zgodne z ,,Zasadą DNSH („nie czyń poważnej szkody”; ang. „Do No Significant Harm”) która jest zasadą dotyczącą niewspierania ani nieprowadzenia działalności gospodarczej, która powoduje znaczące szkody (poważne szkody, posiada znaczący negatywny wpływ) dla któregokolwiek z celów środowiskowych takich jak 1) łagodzenie zmian klimatu 2) adaptacja do zmian klimatu, 3) zrównoważone wykorzystanie i ochrona zasobów wodnych i morskich, 4) gospodarka o obiegu zamkniętym, 5) zapobieganie zanieczyszczeniu i jego kontroli, 6) ochrona i odbudowa bioróżnorodności i ekosystemów.