833047-2025 - Ergebnis
Polen – Kraftfahrzeuge für besondere Zwecke – Dostawa samochodu specjalistycznego do ciśnieniowego czyszczenia kanalizacji i odsysania zanieczyszczeń wyposażonego w odzysk wody w ramach realizacji Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej.
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa samochodu specjalistycznego do ciśnieniowego czyszczenia kanalizacji i odsysania zanieczyszczeń wyposażonego w odzysk wody w ramach realizacji Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej.
BeschreibungDostawa samochodu specjalistycznego do ciśnieniowego czyszczenia kanalizacji i odsysania zanieczyszczeń wyposażonego w odzysk wody. Pojazd wraz z zabudową dwufunkcyjną (ssąco-płuczącą) wyposażoną w system odzysku wody ma zapewnić możliwość hydrodynamicznego czyszczenia kanalizacji grawitacyjnej, pompownia ścieków, usuwania zatorów kanalizacyjnych itp. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Dokumentacji Zamówienia - https://zimmikolow.ezamawiajacy.pl/
Interne KennungPN1.2025-UM_ZIM
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensWojewoda Śląski w roku 2025 przekazując dotacje z budżetu państwa na realizację zadań własnych oraz zleconych na podstawie przepisów ustawy z dnia 5 grudnia 2024r. o ochronie ludności i obronie cywilnej nie wskazał w pierwotnych wytycznych dostaw i usług, które będą posiadały priorytetowe znaczenie. Termin składania wniosków, ustalony przez wspomnianego Wojewodę, upłynął odpowiednio 25.07.2025r. na dotacje do zadań własnych terytorialnych organów ochrony ludności i 31.07.2025r. na realizację zadań zleconych z ustawy. Burmistrz Mikołowa złożył 18 wniosków, z czego 5 dotyczyło zakupu pojazdów. Dopiero po złożeniu wspomnianych wniosków Wojewoda Śląski, na jednej z wideokonferencji, wskazał, że w roku 2025 priorytety zostały ustalone w taki sposób, że z budżetu państwa nie będą finansowane i współfinansowane zakupy jakichkolwiek pojazdów. Wskutek tego Gmina Mikołów nie otrzymała wsparcia na zadania związane z zakupem samochodów. W listopadzie 2025r. po konsultacjach na linii Burmistrz Mikołowa – Wojewoda Śląski okazało się, że w budżecie przeznaczonym na realizację zadań własnych oraz zleconych na podstawie przepisów ustawy z dnia 5 grudnia 2024r. o ochronie ludności i obronie cywilnej pozostała kwota około 120 mln PLN. W związku z powyższym wspomniany Wojewoda zasugerował złożenie wniosków o dofinansowanie wszelakich dostaw jakie terytorialny organ ochrony ludności uzna za stosowne. Burmistrz Mikołowa podjął decyzję o konieczności zakupu pojazdu specjalnego do czyszczenia rur kanalizacyjnych, którego wartość szacunkowa wynosiła z chwilą badania rynku 1,4 mln PLN, co wymaga stosowania przepisów ustawy PZP. Niemniej jednak, z uwagi na obiektywne przyczyny nie leżące po stronie terytorialnego organu ochrony ludności, będącego zamawiającym, niezbędnym jest skorzystanie z ustawowej możliwości skrócenia terminu składania ofert przez potencjalnych wykonawców. Zważyć bowiem należy, że potencjalna dotacja musi być wykorzystana do końca roku budżetowego, a więc do 31.12.2025r.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144000 Kraftfahrzeuge für besondere Zwecke
5. Los
LosLOT-0001
TitelDostawa samochodu specjalistycznego do ciśnieniowego czyszczenia kanalizacji i odsysania zanieczyszczeń wyposażonego w odzysk wody.
BeschreibungPojazd wraz z zabudową dwufunkcyjną (ssąco-płuczącą) wyposażoną w system odzysku wody ma zapewnić możliwość hydrodynamicznego czyszczenia kanalizacji grawitacyjnej, pompownia ścieków, usuwania zatorów kanalizacyjnych itp. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Dokumentacji Zamówienia. - https://zimmikolow.ezamawiajacy.pl/
Interne KennungPN1.2025UM_ZIM