833168-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Pflanzen – Udbud af planter
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdbud af planter
BeschreibungUdbuddet omfatter levering af parktræer, vejtræer og stauder til Aarhus Kommune, fordelt på 3 delaftaler: Delaftale 1 Parktræer Delaftale 2 Vejtræer Delaftale 3 Stauder
Interne Kennung620094
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 03451000 Pflanzen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03121100 Lebende Pflanzen, Knollen, Wurzeln, Stecklinge und Pfropfreiser, 03451000 Pflanzen, 03452000 Bäume
5. Los
LosLOT-0001
TitelDelaftale 1 Parktræer
BeschreibungDelaftale 1 om levering af parktræer
Interne Kennung620096
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03452000 Bäume
Optionen
Beschreibung der OptionenAarhus Kommune kan forlænge aftalen i op til 2 x 12 måneder på uændrede vilkår. Meddelelse herom skal gives til Leverandøren senest 3 måneder før aftaleudløb. I modsat fald ophører aftalen uden særskilt opsigelse. Leverandøren kan ikke kræve aftalen forlænget. Aarhus Kommune kan udnytte optionen helt eller delvist og ad en eller flere omgange. Såfremt optionen udnyttes, ophører aftalen uden særskilt opsigelse ved optionens udløb.
LosLOT-0002
TitelDelaftale 2 Vejtræer
BeschreibungDelaftale 2 om levering af vejtræer
Interne Kennung620098
LosLOT-0003
TitelDelaftale 3 Stauder
BeschreibungDelaftale 3 om levering af stauder
Interne Kennung620100
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03121100 Lebende Pflanzen, Knollen, Wurzeln, Stecklinge und Pfropfreiser, 03452000 Bäume