See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ZAKUP ENERGII ELEKTRYCZNEJ DO OBIEKTÓW ZAMAWIAJĄCYCH UCZESTNICZĄCYCH W GRUPIE ZAKUPOWEJ OBIEKTÓW POSIADAJĄCYCH INSTALACJE FOTOWOLTAICZNE
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: a. Część 1 - zakup energii elektrycznej przez Zamawiających i ich jednostki organizacyjne o łącznym szacunkowym wolumenie 1 232,7 MWh (+/- 10%) w okresie dostaw, tj. od dnia 01.01.2026 roku do dnia 31.12.2026 roku – ilość energii dostarczona do sieci będzie rozliczana ilościowo w stosunkach określonych w Ustawie OZE w art. 4 ust. 1 pkt 1) lub 2) oraz w art. 4 ust. 1a pkt 1) lit a) lub b) w zależności od mocy zainstalowanej energii elektrycznej. Zgodnie z art. 4 ust. 4 pkt 2) Wykonawca będzie ponosił koszty opłat dystrybucyjnych w zakresie różnicy ilości energii pobranej z sieci i wprowadzonej do sieci. b. Część 2 - zakup energii elektrycznej przez Zamawiających i ich jednostki organizacyjne o łącznym szacunkowym wolumenie 1 852,2 MWh (+/- 10%) w okresie dostaw, tj. od dnia 01.01.2026 roku do dnia 31.12.2026 roku – ilość energii dostarczona do sieci będzie rozliczana wartościowo na podstawie ilości energii sumarycznie zbilansowanych (określonych zgodnie z art. 4. ust. 2a–2d Ustawy OZE), w zakresie różnicy pomiędzy wartością energii elektrycznej wprowadzonej do sieci dystrybucyjnej elektroenergetycznej, ustaloną w sposób określony w art. 4b Ustawy OZE, oraz wartością energii elektrycznej pobranej z tej sieci, ustaloną w sposób określony w art. 4c ust. 3 Ustawy OZE). Wykonawca nie będzie ponosił kosztów opłat dystrybucyjnych w zakresie różnicy ilości energii pobranej z sieci i wprowadzonej do sieci. c. Częś 3 - zakup energii elektrycznej przez Zamawiających i ich jednostki organizacyjne o łącznym szacunkowym wolumenie 1 811,9 MWh (+/- 10%) oraz sprzedaż energii o łącznym szacunkowym wolumenie 50,9 MWh (+/- 10%) w okresie dostaw, tj. od dnia 01.01.2026 roku do dnia 31.12.2026 roku.
Vorherige Bekanntmachung: 691281-2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający stosuje procedurę przyśpieszoną ze względu na zmieniającą się sytuację na rynku, dużą zmienność cen oraz konieczność podjęcia decyzji adekwatnych do zmieniających się warunków na rynku energii. W pozostałym zakresie zgodnie z SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Net-metering
Beschreibung: zakup energii elektrycznej przez Zamawiających i ich jednostki organizacyjne o łącznym szacunkowym wolumenie 1 232,7 MWh (+/- 10%) w okresie dostaw, tj. od dnia 01.01.2026 roku do dnia 31.12.2026 roku – ilość energii dostarczona do sieci będzie rozliczana ilościowo w stosunkach określonych w Ustawie OZE w art. 4 ust. 1 pkt 1) lub 2) oraz w art. 4 ust. 1a pkt 1) lit a) lub b) w zależności od mocy zainstalowanej energii elektrycznej. Zgodnie z art. 4 ust. 4 pkt 2) Wykonawca będzie ponosił koszty opłat dystrybucyjnych w zakresie różnicy ilości energii pobranej z sieci i wprowadzonej do sieci
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 10% Zamawiający zastrzegają sobie prawo do jednostronnego w ramach prawa opcji rozszerzenia zamówienia w ilości nie większej niż 10% łącznego wolumenu będącego przedmiotem postępowania. Realizacja prawa wynikającego z opcji odbywała się będzie w sposób automatyczny poprzez zużycie energii przez poszczególne PPE i ich jej późniejsze rozliczanie przez Wykonawcę
Los: LOT-0002
Titel: Net-billing
Beschreibung: zakup energii elektrycznej przez Zamawiających i ich jednostki organizacyjne o łącznym szacunkowym wolumenie 1 852,2 MWh (+/- 10%) w okresie dostaw, tj. od dnia 01.01.2026 roku do dnia 31.12.2026 roku – ilość energii dostarczona do sieci będzie rozliczana wartościowo na podstawie ilości energii sumarycznie zbilansowanych (określonych zgodnie z art. 4. ust. 2a–2d Ustawy OZE), w zakresie różnicy pomiędzy wartością energii elektrycznej wprowadzonej do sieci dystrybucyjnej elektroenergetycznej, ustaloną w sposób określony w art. 4b Ustawy OZE, oraz wartością energii elektrycznej pobranej z tej sieci, ustaloną w sposób określony w art. 4c ust. 3 Ustawy OZE). Wykonawca nie będzie ponosił kosztów opłat dystrybucyjnych w zakresie różnicy ilości energii pobranej z sieci i wprowadzonej do sieci
Los: LOT-0003
Titel: Sprzedaż nadwyżek
Beschreibung: zakup energii elektrycznej przez Zamawiających i ich jednostki organizacyjne o łącznym szacunkowym wolumenie 1 811,9 MWh (+/- 10%) oraz sprzedaż energii o łącznym szacunkowym wolumenie 50,9 MWh (+/- 10%) w okresie dostaw, tj. od dnia 01.01.2026 roku do dnia 31.12.2026 roku