2. Verfahren
Verfahren
Titel: ZG.270.2.2025 Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Zawadzkie w roku 2026
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, edukacji leśnej, zagospodarowania turystycznego oraz obsługę Punktu Alarmowo-Dyspozycyjnego, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Zawadzkie w roku 2026. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumarycznie ilości wynikające z załącznika nr 2 do SWZ. Miejscem realizacji zamówienia będzie obszar Nadleśnictwa Zawadzkie. Przedmiot zamówienia został podzielony na części (pakiety). Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego.
Interne Kennung: ZG.270.2.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 75251120 Waldbrandbekämpfung
5. Los
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet II (02.L.02/12)–Prace z zakresu pozyskania i zrywki drewna oraz zagospodarowania lasu w leśnictwach : Zarzecze, Łaziska
Beschreibung: Szczegółowy opis ujęto w SWZ przedmiotowego postępowania. Przedmiotem zamówienia są poniższe usługi z zakresu gospodarki leśnej: CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną 12727 m3, WPOD-BN Wycinanie podszytów i podrostów z pozostawieniem na powierzchni, bez znoszenia i układania w stosy (teren równy lub falisty) HA 4,39 OPR-UC Opryskiwanie upraw opryskiwaczem - ciągnikowym (nie dotyczy szkółek) HA 0,78 WYK-TAL40 Zdarcie pokrywy na talerzach 40 cm x 40 cm TSZT 1,50 PRZ-TALSA Przekopanie gleby na talerzach w miejscu sadzenia TSZT 1,00 KOP-ROW Wykopy ziemne o różnych przekrojach M3 68,75 SADZ 1R Sadzenie 1-latek z odkrytym systemem korzeniowym TSZT 31,10 SADZ WIEL Sadzenie wielolatek z odkrytym systemem korzeniowym TSZT 114,55 SADZ POP Sadzenie jednolatek i wielolatek w poprawkach i uzupełnieniach TSZT 18,90 SAD-BRYŁ Sadzenie sadzonek z zakrytym systemem korzeniowym TSZT 13,01 DOW-SADZ Dowóz sadzonek TSZT 177,56 KOSZ UA Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności I i II HA 14,00 KOSZ UB Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności III i IV HA 7,00 KOSZ UC Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności V i VI HA 2,00 CW-W Czyszczenia wczesne HA 14,15 CP-W Czyszczenia późne HA 31,31 ZAB-REPEL Zabezpieczenie upraw przed zwierzyną przy użyciu repelentów HA 26,73 GRODZ-SRN Grodzenie upraw przed zwierzyną siatką rozbiórkową HM 22,7 GRODZ-SZY Grodzenie upraw metodą szymiszowską HM 9,00 GRODZ-DEM Demontaż (likwidacja) ogrodzeń HM 25,69 K GRODZEŃ Naprawa (konserwacja) ogrodzeń upraw leśnych H 90,00 KOR-P Korowanie pułapek i niszczenie kory M3 5,00 PUŁ-RYJ Wykładanie pułapek na ryjkowce - dołki chwytne, wałki itp. SZT 32,00 SZUK-PĘDR Badanie zapędraczenia gleby - dół o objętości 0,5 m3 SZT 5,00 SZUK-OWAD Próbne poszukiwania owadów w ściółce SZT 40,00 GODZ RH8 Prace wykonywane ręcznie H 192,00 GODZ PILA Prace wykonywane ręcznie z użyciem pilarki H 195,00 GODZ RU8 Prace godzinowe ręczne z urządzeniem H 7,00 GODZ HH8 Prace wykonywane harwesterem H 8,00 GODZ MH8 Prace wykonywane innym sprzętem mechanicznym H 28,00 ŻEL-1 Żelowanie 1-latek TSZT 31,10 ŻEL-2 Żelowanie 2-latek TSZT 121,65 ŻEL-IL Żelowanie sadzonek pozostałych TSZT 1,80 PPOŻ-PORZ Porządkowanie terenów na pasach ppoż. HA 3,00 ODN-PASC Odchwaszczanie, odnawianie pasów przeciwpożarowych KMTR 0,46 GOPP RH8 Prace wykonywane ręcznie H 61,00 GOPP PILA Prace wykonywane ręcznie z użyciem pilarki H 1,00 GOPP RU8 Prace godzinowe ręczne z urządzeniem H 19,00 GOPP NOC Prace godzinowe w porze nocnej H 1,00 GOPP MH8 Prace wykonywane innym sprzętem mechanicznym H 8,00
Interne Kennung: Pakiet II (02.L.02/12)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).