834251-2025 - Wettbewerb
Polen – Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen – „Dostawa i montaż instalacji odnawialnych źródeł energii dla budynków użyteczności publicznej w gminie Bestwina”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel„Dostawa i montaż instalacji odnawialnych źródeł energii dla budynków użyteczności publicznej w gminie Bestwina”
Beschreibung1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż wraz z uruchomieniem kompletnych instalacji fotowoltaicznych i magazynów energii oraz uzyskanie wymaganej dokumentacji formalno – prawnej zgodnej z obowiązującymi przepisami, umożliwiającej ich eksploatację dla następujących budynków użyteczności publicznej: a)Gminny Ośrodek Kultury, ul. Krakowska 123, Bestwina - instalacja fotowoltaiczna o mocy 9,66 kWp (460 Wp x 21), - magazyn energii o pojemności 20 kWh, b)Hala Sportowa przy SP Kaniów, ul. Batalionów Chłopskich 15, Kaniów - instalacja fotowoltaiczna o mocy 20,24 kWp (460 Wp x 44), c)Muzeum Regionalne w Bestwinie, ul. Kościelna 57, Bestwina - instalacja fotowoltaiczna o mocy 2,76 kWp (460 Wp x 6), d)Ośrodek Rekreacji i Sportów Wodnych w Kaniowie, ul. Malinowa 6, Kaniów -instalacja fotowoltaiczna o mocy 29,44 kWp (460 Wp x 64), e)Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Bestwinie, ul. Szkolna 6,Bestwina - instalacja fotowoltaiczna o mocy 20,24 kWp (460 Wp x 44), f)Przedszkole Publiczne w Bestwinie, ul. Szkolna 8, Bestwina - instalacja fotowoltaiczna o mocy 29,44 kWp (460 Wp x 68), g)Przedszkole Publiczne w Janowicach, ul. Janowicka 100, Janowice - instalacja fotowoltaiczna o mocy 11,04 kWp (460 Wp x 24), h)Przedszkole Publiczne w Kaniowie, ul. Batalionów Chłopskich 15a, Kaniów - instalacja fotowoltaiczna o mocy 17,94 kWp (460 Wp x 39), i)Szkoła Podstawowa w Bestwinie, ul. Szkolna 11, Bestwina - instalacja fotowoltaiczna o mocy 43,24 kWp (460 Wp x 94), j)Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bestwince, ul. Dworkowa 3, Bestwinka - instalacja fotowoltaiczna o mocy 49,68 kWp (460 Wp x 94), k)Zespół Szkolno-Przedszkolny w Janowicach, ul. Korczaka 2, Janowice - instalacja fotowoltaiczna o mocy 9,66 kWp (460 Wp x 21), - magazyn energii o pojemności 20 kWh, l)Szkoła Podstawowa w Kaniowie, ul. Batalionów Chłopskich 15, Kaniów - instalacja fotowoltaiczna o mocy 9,66 KWp (460 Wp x 21), - magazyn energii o pojemności 20 kWh, m)Urząd Gminy Bestwina, ul. Krakowska 111, Bestwina - instalacja fotowoltaiczna o mocy 20,24 kWp (460 Wp x 44). 2.Zamówienie obejmuje: a)dostawę i montaż paneli fotowoltaicznych i magazynów energii wraz z niezbędnym osprzętem na podstawie „Opracowań technicznych” będących załącznikiem nr 11 do SWZ, b)opracowanie dokumentacji projektowej na cele ekspertyzy p.poż. w zakresie bezpieczeństwa pożarowego zgodnie z art. 29 ust. 4 pkt 3 lit c ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane. Z uwagi na przedmiot zamówienia w postaci mikroinstalacji do 50 kW, niewymagającej uzyskania decyzji pozwolenia na budowę oraz zwolnionej z konieczności dokonania zgłoszenia zgodnie z art. 29 ust. 4 pkt 3 lit c ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane, nie zachodzi konieczność sporządzania projektu budowlanego. Wykonawca zobowiązany jest do opracowania dokumentacji projektowej wykonawczej przez osoby posiadające stosowne uprawnienia, uzyskania w imieniu Zamawiającego wszystkich niezbędnych uzgodnień i dokumentów technicznych potrzebnych do wykonania przedmiotu zamówienia. Wykonawca przy wykonywaniu dokumentacji projektowej jest zobowiązany do weryfikacji przekazanych przez Zamawiającego danych we własnym zakresie oraz informowania Zamawiającego o zauważonych występujących w nich istotnych rozbieżnościach w odniesieniu do stanu faktycznego. Dane techniczne do opracowania dokumentacji projektowej instalacji, Wykonawca pozyskuje z własnych pomiarów. W ramach przedmiotu zamówienia w zakresie opracowania projektu, Wykonawca sporządzi projekty techniczno-wykonawcze obejmujące kompletne schematy elektryczne projektowanych instalacji fotowoltaicznych z zaznaczonymi miejscami do wpięcia do istniejącej instalacji elektrycznej w obiekcie oraz pozostałe elementy wymagane prawem jak np. uzgodnienia p.poż. W opracowaniu należy uwzględnić aktualnie obowiązujące normy i przepisy, wytyczne projektowe oraz uzgodnienia z Inwestorem. W ramach przedmiotu zamówienia w zakresie opracowania dokumentacji projektowej, Wykonawca sporządzi dokumentację projektową w 2 egz. w wersji papierowej oraz wersję elektroniczną na nośnikach typu pendrive lub CD/DVD. c)podłączenie do sieci energetycznej oraz zgłoszenie gotowości uruchomienia instalacji fotowoltaicznej do dystrybutora energii elektrycznej, d)powiadomienie Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku- Białej o uruchomieniu instalacji fotowoltaicznej, e)wykonanie dokumentacji powykonawczej, na którą składają się dokumenty potwierdzające prawidłowe wykonanie prac, zgodność z normami, gotowość instalacji do pracy. 3.Minimalne parametry urządzeń określone zostały w załączniku nr 10 do SWZ. 4.Okres gwarancji i rękojmi: 1)Zamawiający wymaga od Wykonawcy udzielenia gwarancji na okres nie krótszy niż 60 miesięcy. Maksymalny oczekiwany okres gwarancji wynosi 84 miesięcy. Przez „gwarancję” Zamawiający rozumie gwarancję Wykonawcy produktowo – montażową na cały przedmiot zamówienia (niezależną od gwarancji producentów poszczególnych elementów instalacji). Uwaga: Okres gwarancji stanowi kryterium wyboru oferty. Wykonawca zobowiązany jest do podania w Formularzu ofertowym (stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ) zaoferowanego okresu gwarancji. 2)Zamawiający wymaga od Wykonawcy udzielenia rękojmi za wady na okres równy okresowi udzielonej gwarancji. 3)W ramach przedmiotu zamówienia ustala się następujące okresy gwarancji producenta: -moduły fotowoltaiczne – minimum 12 lat gwarancji produktowej - inwertery - minimum 5 lat gwarancji produktowej, - magazyny energii – minimum 10 lat gwarancji produktowej.
Interne KennungZFiŚ.271.27.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09330000 Solarenergie, 09332000 Sonnenenergieanlage, 45261215 Solarzellendachdeckarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 51110000 Installation von elektrischen Einrichtungen, 51112200 Installation von Elektrizitätsschalteinrichtungen
5. Los
LosLOT-0001
TitelDostawa i montaż instalacji odnawialnych źródeł energii dla budynków użyteczności publicznej w gminie Bestwina
Beschreibung1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż wraz z uruchomieniem kompletnych instalacji fotowoltaicznych i magazynów energii oraz uzyskanie wymaganej dokumentacji formalno – prawnej zgodnej z obowiązującymi przepisami, umożliwiającej ich eksploatację dla następujących budynków użyteczności publicznej: a)Gminny Ośrodek Kultury, ul. Krakowska 123, Bestwina - instalacja fotowoltaiczna o mocy 9,66 kWp (460 Wp x 21), - magazyn energii o pojemności 20 kWh, b)Hala Sportowa przy SP Kaniów, ul. Batalionów Chłopskich 15, Kaniów - instalacja fotowoltaiczna o mocy 20,24 kWp (460 Wp x 44), c)Muzeum Regionalne w Bestwinie, ul. Kościelna 57, Bestwina - instalacja fotowoltaiczna o mocy 2,76 kWp (460 Wp x 6), d)Ośrodek Rekreacji i Sportów Wodnych w Kaniowie, ul. Malinowa 6, Kaniów -instalacja fotowoltaiczna o mocy 29,44 kWp (460 Wp x 64), e)Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Bestwinie, ul. Szkolna 6,Bestwina - instalacja fotowoltaiczna o mocy 20,24 kWp (460 Wp x 44), f)Przedszkole Publiczne w Bestwinie, ul. Szkolna 8, Bestwina - instalacja fotowoltaiczna o mocy 29,44 kWp (460 Wp x 68), g)Przedszkole Publiczne w Janowicach, ul. Janowicka 100, Janowice - instalacja fotowoltaiczna o mocy 11,04 kWp (460 Wp x 24), h)Przedszkole Publiczne w Kaniowie, ul. Batalionów Chłopskich 15a, Kaniów - instalacja fotowoltaiczna o mocy 17,94 kWp (460 Wp x 39), i)Szkoła Podstawowa w Bestwinie, ul. Szkolna 11, Bestwina - instalacja fotowoltaiczna o mocy 43,24 kWp (460 Wp x 94), j)Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bestwince, ul. Dworkowa 3, Bestwinka - instalacja fotowoltaiczna o mocy 49,68 kWp (460 Wp x 94), k)Zespół Szkolno-Przedszkolny w Janowicach, ul. Korczaka 2, Janowice - instalacja fotowoltaiczna o mocy 9,66 kWp (460 Wp x 21), - magazyn energii o pojemności 20 kWh, l)Szkoła Podstawowa w Kaniowie, ul. Batalionów Chłopskich 15, Kaniów - instalacja fotowoltaiczna o mocy 9,66 KWp (460 Wp x 21), - magazyn energii o pojemności 20 kWh, m)Urząd Gminy Bestwina, ul. Krakowska 111, Bestwina - instalacja fotowoltaiczna o mocy 20,24 kWp (460 Wp x 44). 2.Zamówienie obejmuje: a)dostawę i montaż paneli fotowoltaicznych i magazynów energii wraz z niezbędnym osprzętem na podstawie „Opracowań technicznych” będących załącznikiem nr 11 do SWZ, b)opracowanie dokumentacji projektowej na cele ekspertyzy p.poż. w zakresie bezpieczeństwa pożarowego zgodnie z art. 29 ust. 4 pkt 3 lit c ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane. Z uwagi na przedmiot zamówienia w postaci mikroinstalacji do 50 kW, niewymagającej uzyskania decyzji pozwolenia na budowę oraz zwolnionej z konieczności dokonania zgłoszenia zgodnie z art. 29 ust. 4 pkt 3 lit c ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane, nie zachodzi konieczność sporządzania projektu budowlanego. Wykonawca zobowiązany jest do opracowania dokumentacji projektowej wykonawczej przez osoby posiadające stosowne uprawnienia, uzyskania w imieniu Zamawiającego wszystkich niezbędnych uzgodnień i dokumentów technicznych potrzebnych do wykonania przedmiotu zamówienia. Wykonawca przy wykonywaniu dokumentacji projektowej jest zobowiązany do weryfikacji przekazanych przez Zamawiającego danych we własnym zakresie oraz informowania Zamawiającego o zauważonych występujących w nich istotnych rozbieżnościach w odniesieniu do stanu faktycznego. Dane techniczne do opracowania dokumentacji projektowej instalacji, Wykonawca pozyskuje z własnych pomiarów. W ramach przedmiotu zamówienia w zakresie opracowania projektu, Wykonawca sporządzi projekty techniczno-wykonawcze obejmujące kompletne schematy elektryczne projektowanych instalacji fotowoltaicznych z zaznaczonymi miejscami do wpięcia do istniejącej instalacji elektrycznej w obiekcie oraz pozostałe elementy wymagane prawem jak np. uzgodnienia p.poż. W opracowaniu należy uwzględnić aktualnie obowiązujące normy i przepisy, wytyczne projektowe oraz uzgodnienia z Inwestorem. W ramach przedmiotu zamówienia w zakresie opracowania dokumentacji projektowej, Wykonawca sporządzi dokumentację projektową w 2 egz. w wersji papierowej oraz wersję elektroniczną na nośnikach typu pendrive lub CD/DVD. c)podłączenie do sieci energetycznej oraz zgłoszenie gotowości uruchomienia instalacji fotowoltaicznej do dystrybutora energii elektrycznej, d)powiadomienie Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku- Białej o uruchomieniu instalacji fotowoltaicznej, e)wykonanie dokumentacji powykonawczej, na którą składają się dokumenty potwierdzające prawidłowe wykonanie prac, zgodność z normami, gotowość instalacji do pracy. 3.Minimalne parametry urządzeń określone zostały w załączniku nr 10 do SWZ. 4.Okres gwarancji i rękojmi: 1)Zamawiający wymaga od Wykonawcy udzielenia gwarancji na okres nie krótszy niż 60 miesięcy. Maksymalny oczekiwany okres gwarancji wynosi 84 miesięcy.Przez „gwarancję” Zamawiający rozumie gwarancję Wykonawcy produktowo – montażową na cały przedmiot zamówienia (niezależną od gwarancji producentów poszczególnych elementów instalacji). Uwaga: Okres gwarancji stanowi kryterium wyboru oferty. Wykonawca zobowiązany jest do podania w Formularzu ofertowym (stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ) zaoferowanego okresu gwarancji. 2)Zamawiający wymaga od Wykonawcy udzielenia rękojmi za wady na okres równy okresowi udzielonej gwarancji. 3)W ramach przedmiotu zamówienia ustala się następujące okresy gwarancji producenta: -moduły fotowoltaiczne – minimum 12 lat gwarancji produktowej - inwertery - minimum 5 lat gwarancji produktowej, - magazyny energii – minimum 10 lat gwarancji produktowej.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09330000 Solarenergie, 09331000 Solarbatterien, 31430000 Elektrische Akkumulatoren, 45261215 Solarzellendachdeckarbeiten, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45311000 Installation von Elektroanlagen