834499-2025 - Ergebnis
Polen – Finanz- und Versicherungsdienstleistungen – Wybór Pośrednika Finansowego w celu ustanowienia i zarządzania Funduszem Szczegółowym dla Pożyczek w ramach Działania 2.14 FEdKP 2021-2027
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelWybór Pośrednika Finansowego w celu ustanowienia i zarządzania Funduszem Szczegółowym dla Pożyczek w ramach Działania 2.14 FEdKP 2021-2027
Beschreibung1. Przedmiotem Zamówienia jest wybór Wykonawcy (zwanego również „Pośrednikiem Finansowym” lub „PF”), który świadczyć będzie zleconą przez Zamawiającego usługę ustanowienia i zarządzania Funduszem Szczegółowym, do którego Zamawiający wniesie Bezpośredni Wkład Finansowy ze środków Projektu „Regionalna Instytucja Finansowa - KPFR IF 2021-2027” oraz Wkład Krajowy, z których udzielane będą Pożyczki na zmniejszenie zużycia zasobów i ograniczanie wytwarzania odpadów w przedsiębiorstwach na terenie województwa kujawsko-pomorskiego z możliwością częściowego umorzenia oraz które będą podlegały zwrotowi do Zamawiającego na warunkach określonych w „Istotnych Postanowieniach Umowy Operacyjnej” (dalej: IPUO). Parametry udzielanych przez Wykonawcę Pożyczek zostały określone w „Metryce Instrumentu Finansowego - Ekopożyczka z premią dla przedsiębiorstw- transformacja w kierunku GOZ”” stanowiącej załącznik nr 2 do „IPUO”. 2. Wkład Krajowy zostanie wniesiony przez Zamawiającego na podstawie Umowy nr ZW-I.273.8.2024 o powierzeniu zadania publicznego zawartej w dniu 31.01.2024 r. przez Za-mawiającego z instytucją dysponującą tymi środkami – Województwo Kujawsko-Pomorskie. Środki przeznaczone na Wkład Krajowy w niniejszym postępowaniu będą wykorzystywane w ramach Strategii Inwestycyjnej dla reużycia środków finansowych zwróconych z instrumentów finansowych i pomocy zwrotnej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014- 2020. 3. Usługa będąca przedmiotem niniejszego Zamówienia może być świadczona w odniesieniu do przedsięwzięć określonych w „Metryce Instrumentu Finansowego – Ekopożyczka z premią dla przedsiębiorstw- transformacja w kierunku GOZ”, realizowanych przez Ostatecznych Odbiorców wyłącznie na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. 4. Wykonawcę będzie świadczył usługi ustanowienia i zarządzania Funduszem Szczegółowym, polegającej na udzielaniu wsparcia finansowego w łącznej wysokości 24 705 367,18 zł z wkładu finansowego wniesionego z Funduszu Powierniczego przez Zamawiającego do utworzonego przez Pośrednika Finansowego Funduszu Szczegółowego. Z tego kwota 20 628 251,43 zł pochodzić będzie z Bezpośredniego wkładu finansowego, pozostałe tj. kwota 4 077 115,75 zł z Wkładu Krajowego. 5. Wykonawca w ramach realizacji Zamówienia zobowiązany jest do osiągnięcia następujących wskaźników : 1) Przedsiębiorstwa objęte wsparciem (w tym: mikro, małe, średnie, duże) – co najmniej 26 przedsiębiorstw. Wskaźnik musi zostać osiągnięty nie później niż do 31.12.2029 r. 2) Przedsiębiorstwa objęte wsparciem w formie dotacji – co najmniej 26 przedsiębiorstw. Wskaźnik musi zostać osiągnięty nie później niż do 31.12.2029 r. 3) Przedsiębiorstwa objęte wsparciem z instrumentów finansowych – co najmniej 26 przedsiębiorstw. Wskaźnik musi zostać osiągnięty nie później niż do 31.12.2029 r. 6. Na podstawie art. 95 ust. 1 PZP Zamawiający zobowiązuje Pośrednika Finansowego do zatrudniania na podstawie stosunku pracy osób, które będą wykonywały w ramach przedmiotowego Zamówienia czynności w zakresie: 1) analizy wniosków o udzielenie Pożyczki, 2) rozliczenia i kontroli Pożyczki, 3) monitorowania i windykacji spłat Pożyczki, 4) sporządzania sprawozdań z realizacji Zamówienia - jeżeli wykonywanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w rozumieniu art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz. U. 2025 r. poz. 277 z późn. zm.). Zamawiający dopuszcza zatrudnienie na podstawie umowy o pracę na czas określony, nieokreślony, na zastępstwo w zakresie i na zasadach określonych w Kodeksie pracy, w pełnym lub częściowym wymiarze czasu pracy. W celu weryfikacji obowiązku zatrudnienia na podstawie stosunku pracy każdorazowo na wezwanie Zamawiającego we wskazanym w tym wezwaniu terminie – nie krótszym jednak niż 10 dni Pośrednik Finansowy zobowiązuje się przedłożyć Zamawiającemu, w tym w celu przekazania Instytucji Zarządzającej FEdKP oświadczenie Pośrednika Finansowego o zatrudnieniu na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności określone powyżej. Zakres oświadczenia określają IPUO.
Vorherige Bekanntmachung762018-2025
Interne KennungKPFR/PF/WR/5/2025
VerfahrensartVerhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66000000 Finanz- und Versicherungsdienstleistungen
5. Los
LosLOT-0001
TitelEkopożyczka z premią - GOZ
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający w ramach Zamówienia przewiduje możliwość zastosowania Prawa Opcji na zasadach określonych w Umowie Operacyjnej. Wysokość środków udostępnianych Wykonawcy w ramach Prawa Opcji może wynosić do 100% wysokości pierwotnego wkładu z Funduszu Powierniczego wniesionego przez Zamawiającego do Funduszu Szczegółowego. Pożyczki udzielane przez Wykonawcę ze środków udostępnionych na podstawie Prawa Opcji będą udzielane w oparciu o zasady zawarte w Metryce stanowiącej załącznik do IPUO oraz w protokole z negocjacji stosowane do Zamówienia podstawowego.