See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af rekvirering af speciallægeerklæringer
Beschreibung: Kriminalforsorgen udbyder en 5-årig kontrakt om levering af rekvirering af speciallægeerklæringer. Udbuddet vedrører levering af en løsning, der kan sikre, at når Helbredsnævnet anmoder om en speciallægeerklæring i en sag, rekvireres og fremsendes denne til Helbredsnævnet hurtigst muligt - og senest inden 6 uger fra anmodningstidspunktet. Den tilbudte løsning skal understøtte en effektiv og smidig sagsbehandling af sygesager for tjenestemænd hos Kunden og muliggøre at speciallægeerklæringer hurtigt og nemt kan indhentes og videreformidles til Helbredsnævnet. Der henvises i øvrigt til udbudsmaterialet, herunder kravsspecifikationen for en nærmere beskrivelse af ydelserne omfattet af udbuddet.
Interne Kennung: 25-15-0084
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet gennemføres som et offentligt udbud efter udbudslovens afsnit II. Ordregiver henviser i øvrigt til udbudsbetingelserne.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85100000 Dienstleistungen des Gesundheitswesens
Zusätzliche Einstufung (cpv): 85120000 Dienstleistungen von Arztpraxen und zugehörige Dienstleistungen, 85121000 Dienstleistungen von Arztpraxen, 85121200 Dienstleistungen von Fachärzten, 85140000 Diverse Dienstleistungen im Gesundheitswesen
5. Los
Los: LOT-0000
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Der er ingen optioner i kontrakten.