See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wybór firmy audytorskiej do przeprowadzenia badania sprawozdań finansowych za 2025 r. i 2026 r. 19 RCKiK, dla których organem zatwierdzającym sprawozdanie finansowe jest Minister Zdrowia
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie badania sprawozdania finansowego Zamawiającego za rok 2025 oraz za rok 2026 zgodnie z ustawą z dnia 29 września 1994 roku o rachunkowości (Dz. U. z 2023 r., poz.120 z późn. zm.) w celu wydania sprawozdania z badania zawierającego m.in. opinię biegłego rewidenta o tym, czy sprawozdanie finansowe przedstawia rzetelny i jasny obraz sytuacji majątkowej i finansowej oraz wyniku finansowego badanej jednostki zgodnie z mającymi zastosowanie przepisami dotyczącymi rachunkowości i sprawozdawczości finansowej, a także przyjętymi zasadami (polityką) rachunkowości czy badane sprawozdanie finansowe jest zgodne co do formy i treści z przepisami prawa, statutem, czy sprawozdanie finansowe zostało sporządzone na podstawie prawidłowo prowadzonych ksiąg rachunkowych.
Vorherige Bekanntmachung: 504573-2025
Interne Kennung: ZZP.ZP.411.83.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zgodnie z art. 66 ust. 5 ustawy o rachunkowości kierownik jednostki powinien zawrzeć z firmą audytorską umowę o badanie sprawozdania finansowego w terminie umożliwiającym jej udział w inwentaryzacji znaczących składników majątkowych. Z kolei jak wynika z art. 26 ust. 3 ustawy o rachunkowości, termin i częstotliwość inwentaryzacji uważa się za dotrzymane, jeżeli inwentaryzację składników aktywów – z wyłączeniem aktywów pieniężnych, papierów wartościowych, produktów w toku produkcji oraz materiałów, towarów i produktów gotowych, określonych w art. 17 ust. 2 pkt 4 ustawy o rachunkowości – rozpoczęto nie wcześniej niż 3 miesiące przed końcem roku obrotowego, a zakończono do 15 dnia następnego roku, ustalenie zaś stanu nastąpiło przez dopisanie lub odpisanie od stanu stwierdzonego drogą spisu z natury lub potwierdzenia salda – przychodów i rozchodów (zwiększeń i zmniejszeń), jakie nastąpiły między datą spisu lub potwierdzenia a dniem ustalenia stanu wynikającego z ksiąg rachunkowych, przy czym stan wynikający z ksiąg rachunkowych nie może być ustalony po dniu bilansowym.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79212100 Buchprüfung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1.Przedmiot zamówienia obejmuje: a) Badanie wstępne: zapoznanie się z jednostką, ewidencją księgową, kontrolą wewnętrzną oraz metodami wyceny składników majątku; b) Badanie podstawowe: bezpośredni udział biegłego rewidenta w przeprowadzanej przez Zamawiającego inwentaryzacji, w związku ze sporządzaniem sprawozdania finansowego za 2025 rok oraz 2026 rok., dokonanie przeglądu i analizy pozycji sprawozdania finansowego, a także udokumentowanie danych zawartych w sprawozdaniu finansowym, opracowanie sprawozdania z badania zawierającego m.in. opinię biegłego rewidenta dotyczącą wyników finansowych osiągniętych przez Zamawiającego oraz jego sytuacji majątkowej i finansowej; c) Dokonanie oceny zgodności sprawozdania finansowego z obowiązującymi przepisami prawa i statutem Zamawiającego; d) Dokonanie oceny prawidłowości i rzetelności przedstawionych w sprawozdaniu finansowym informacji istotnych dla oceny wyników działalności gospodarczej, wyniku finansowego. Dokonanie oceny zgodności sprawozdania finansowego z wymagającymi zastosowania zasadami rachunkowości oraz oceny prawidłowości prowadzonych ksiąg rachunkowych. e) Sprawozdanie z badania powinno zawierać: – opinię niezależnego biegłego rewidenta o tym, czy badane sprawozdanie finansowe zostało sporządzone na podstawie prawidłowo prowadzonych ksiąg rachunkowych, czy sprawozdanie finansowe przedstawia rzetelny i jasny obraz sytuacji majątkowej i finansowej oraz wyniku finansowego badanej jednostki zgodnie z mającymi zastosowanie przepisami dotyczącymi rachunkowości i sprawozdawczości finansowej, a także przyjętymi zasadami (polityką) rachunkowości, czy badane sprawozdanie finansowe jest zgodne co do formy i treści z przepisami prawa, statutem lub umową, – inne informacje wymagane ustawą z dnia 11 maja 2017 roku o biegłych rewidentach, firmach audytorskich oraz nadzorze publicznym (Dz. U. z 2024 r. poz.1035 z późn. zm.). f) Informacje dodatkowe: – w jakich dniach przeprowadzono badanie, – o złożeniu sprawozdania finansowego za poprzedni rok obrotowy w Krajowym Rejestrze Sądowym, – czy księgi rachunkowe zostały zamknięte z zachowaniem terminu określonego w ustawie o rachunkowości w sposób wyłączający możliwość dokonywania zapisów księgowych w zbiorach tworzących zamknięte księgi rachunkowe, – ocenę prawidłowości stosowanego systemu rachunkowości, w tym zasadności i ciągłości stosowanych zasad (polityki) rachunkowości, prawidłowości udokumentowania operacji gospodarczych, rzetelności, bezbłędności i sprawdzalności ksiąg rachunkowych (w tym wyceny przychodów, kosztów i poszczególnych pozycji aktywów i pasywów), zabezpieczenia dostępu do informacji wynikających z ksiąg rachunkowych i dowodów księgowych., – ocenę systemu kontroli wewnętrznej, – ocenę działalności ekonomiczno-finansowej za dany okres sprawozdawczy, – o kompletności i prawidłowości pozycji aktywów i pasywów, – o kompletności i prawidłowości pozycji kształtujących wynik finansowy, – o prawidłowości przekształcenia wyniku brutto w netto, – ocenę prawidłowości sporządzenia rachunku przepływów pieniężnych, – ocenę prawidłowości sporządzenia zestawienia zmian w kapitale (funduszu) własnym, – ocenę prawidłowości opracowania informacji dodatkowych, o których mowa w art. 48 ustawy o rachunkowości, – ocenę inwentaryzacji zgodnie z ustawą o rachunkowości. Z uwagi na osobne finansowanie przez poszczególne jednostki – Zamawiający zastrzega możliwość zmniejszenia przedmiotu zamówienia maksymalnie o 4 badania sprawozdań finansowych dla jednostek, w przypadku, gdy ceny w ofercie wybranej przekraczać będą kwoty przeznaczone na realizacje usługi przez poszczególne jednostki. Zamówienie musi być zrealizowane zgodnie z wymaganiami określonymi w SWZ, Projektowanych postanowieniach umowy (dalej: PPU) oraz pozostałej dokumentacji przetargowej 2. PRZEDMIOTOWE ŚRODKI DOWODOWE: 2.1. Na podstawie art. 105 oraz 106 ustawy Pzp w celu potwierdzenia zgodności oferowanych dostaw z wymaganiami, cechami lub kryteriami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia lub kryteriami oceny ofert lub wymaganiami związanymi z realizacją zamówienia Zamawiający żąda od Wykonawców przedstawienia: • Opisu procedur i metod wykorzystywanych w celu przeprowadzenia badania pojedynczego sprawozdania finansowego 2.2. Zgodnie z art. 107 ust. 1 ustawy Pzp Wykonawca zobowiązany jest złożyć wyżej wymienione przedmiotowe środki dowodowe wraz z ofertą i powinien on dochować wszelkiej staranności, aby te dokumenty były kompletne i zawierały wszystkie niezbędne informacje umożliwiające Zamawiającemu ich zweryfikowanie pod kątem prawidłowości. 2.3. Zamawiający zgodnie art. 107 ust. 2 ustawy Pzp przewiduje możliwość jednokrotnego uzupełniania przedmiotowych środków dowodowych wymienionych powyżej, w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego. 2.4. W przypadku niezłożenia przez Wykonawcę w określonym przez Zamawiającego terminie przedmiotowych środków dowodowych, Zamawiający odrzuci ofertę na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 2 lit. c. ustawy Pzp. 2.5. Przedmiotowe środki dowodowe, o których mowa powyżej są składane w sposób przewidziany w przepisach wydanych na podstawie art. 70 ustawy Pzp. – tj. w Rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie. 2.6. Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski.