See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW O KODZIE 20 03 01 – NIESEGREGOWANE (ZMIESZANE) ODPADY KOMUNALNE Z ZAKŁADU ZAGOSPODAROWANIA ODPADÓW (ZZO) W NOWYM SĄCZU PRZY UL. TARNOWSKIEJ 120
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: Zagospodarowanie odpadów o kodzie 20 03 01 – niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne z Zakładu Zagospodarowania Odpadów (ZZO) w Nowym Sączu przy ul. Tarnowskiej 120. Szacunkowa ilość odpadów do zagospodarowania: 12000 [Mg]. Zamawiający zastrzega, że tak określona ilość odpadów jest ilością orientacyjną i zagospodarowanie odpadów w ilości mniejszej, niż 12000 [Mg] nie rodzi jakiejkolwiek odpowiedzialności ze strony Zamawiającego, z zastrzeżeniem, że Zamawiający jest zobowiązany do przekazania Wykonawcy w celu zagospodarowania co najmniej 2500 [Mg] odpadów, a za nieprzekazanie tej minimalnej ilości Zamawiający ponosi odpowiedzialność odszkodowawczą na zasadach ogólnych przewidzianych prawem powszechnie obowiązującym. Minimalny próg odpadów, które Zamawiający przekaże Wykonawcy w celu zagospodarowania, to 2500 Mg. Dostawa odpadów do Wykonawcy odbywać się będzie w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 21:00 z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy. Po dokonaniu ważenia na wadze najazdowej Zamawiającego, Zamawiający przekaże kierowcy kwit ważenia oraz wystawi kartę przekazania odpadu w Bazie Danych o Produktach i Opakowaniach oraz Gospodarce Odpadami (BDO). Odpad będący przedmiotem zamówienia stanowi regularny dostarczany do instalacji NOVA Sp. z o.o. strumień odpadów odbieranych z gospodarstw domowych, jednostek użyteczności publicznej i firm, z którymi NOVA Sp. z o.o. ma podpisane umowy, bądź realizacji zamówień publicznych. Zamawiający dopuszcza możliwość dokonania przez Wykonawcę wizji lokalnej wraz z poborem próbki przedmiotowego odpadu. Ważenie odpadów o kodzie 20 03 01 odbywać się będzie u Zamawiającego w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów (ZZO) w Nowym Sączu przy ul. Tarnowskiej 120 na wadze najazdowej o nośności 50 t i wymiarach 18m x 3m. Transport odpadów do instalacji zagospodarowania frakcji odpadów 20 03 01 następować będzie transportem zorganizowanym przez Zamawiającego i na jego koszt. Zamawiający określa maksymalną odległość od Zakładu Zagospodarowania Odpadów (ZZO) Nowy Sącz ul. Tarnowska 120 do instalacji zagospodarowania odpadów (mierzoną drogami publicznymi przejezdnymi dla samochodów ciężarowych, nie drogami wewnętrznymi i polnymi itp., nie mierzymy też w linii prostej) do 300 km. Dodatkowe wymagania Zamawiającego: 1. Zamawiający informuje, że złożenie oferty nie musi być poprzedzone odbyciem wizji lokalnej lub sprawdzeniem dokumentów dotyczących zamówienia jakie znajdują się w dyspozycji Zamawiającego, a jakie będą udostępniane podmiotom zgłaszającym chęć udziału w postępowaniu. W celu umówienia wizji lokalnej lub zapoznania się z dokumentacją znajdującą się na miejscu u Zamawiającego należy kontaktować się z osobami wyznaczonymi do komunikowania się z Wykonawcami. 2. Realizację przedmiotu zamówienia należy wykonać zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami, a w szczególności z: a) ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587, 1597, 1688, 1852, 2029, z 2024 r. poz. 1834, 1911, 1914), b) ustawą z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 647), c) ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach ( t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 733). 3. Rozliczenie za zagospodarowanie odpadów za dany miesiąc odbywać się będzie po wykonaniu usługi (w terminie do 5 dni roboczych po zakończonym miesiącu), raz w miesiącu na podstawie kwitów wagowych Zamawiającego zgodnych z wagami zamieszczonymi w systemie BDO. 4. Wykonawca wykaże, że posiada ważne decyzje na przetwarzanie w procesie odzysku odpadów o kodzie 20 03 01. 5. Wykonawca wykaże, że posiada wpis do rejestru podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami (BDO) prowadzonym przez Marszałka Województwa, o którym mowa w art. 49 ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587, 1597, 1688, 1852, 2029, z 2024 r. poz. 1834, 1911, 1914). 6. Wykonawca musi posiadać polisę lub inny dokument aktualnego ubezpieczenia potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej w wysokości min. 1.000.000,00 (słownie: jeden milion złotych). 7. Wspólny Słownik Zamówień CPV: 90500000-2 usługi związane z odpadami. 8. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Podzielenie na części groziłoby nadmiernymi trudnościami technicznymi i kosztami wykonania zamówienia a także potrzeba skoordynowania działań różnych Wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia na ograniczonym terenie. 9. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych oraz w postaci katalogów elektronicznych. 10. Zamawiający przewiduje udzielania/e zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 p.z.p. Zamówienie polegające na powtórzeniu podobnych usług zostanie udzielone w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego w przypadku, gdy zaistnieje uzasadniona potrzeba rozszerzenia zamówienia podstawowego i zostaną zapewnione środki finansowe na ten cel. Zakres tego zamówienia wynosi 20% zamówienia podstawowego, tj. obejmuje zagospodarowanie do 2400 ton odpadów. Zamówienie zostanie udzielone w trybie zamówienia z wolnej ręki, po przeprowadzeniu negocjacji z Wykonawcą. 11. Wymagania związane z realizacją zamówienia w zakresie zatrudnienia przez Wykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy obejmują następujące rodzaje czynności: - zgodnie z dokumentacją zamówienia.
Vorherige Bekanntmachung: 743643-2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0001