See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kompleksowa dostawa paliwa gazowego dla Grupy Zakupowej w okresie od 01.01.2026 r. do 31.12.2027 r.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie przez Wykonawcę na rzecz Zamawiającego kompleksowej dostawy paliwa gazowego w postaci gazu ziemnego wysokometanowego (grupy E), polegającej na sprzedaży paliwa gazowego i zapewnieniu świadczenia usługi jej dystrybucji do punktów poboru paliwa gazowego zamawiającego na zasadach określonych w ustawie z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (tekst jedn. Dz. U. z 2024 r., poz. 266 z późn. zm.), zw. dalej „ustawa Prawo energetyczne” oraz w wydanych na jej podstawie aktach wykonawczych, o określonych standardach jakościowych w postępowaniu podzielonym na trzy niezależne części, zgodnie z poniższym: 1.1. Część I: – obiekty objęte ochroną taryfową kompleksowa dostawa paliwa gazowego w postaci gazu ziemnego wysokometanowego (grupy E), w planowanej ilości zużycia 34 242 100 kWh (34 242,100 MWh) za pośrednictwem sieci dystrybucyjnej należącej do OSD – Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. 1.2. Część II: – obiekty bez ochrony taryfowej kompleksowa dostawa paliwa gazowego w postaci gazu ziemnego wysokometanowego (grupy E), w planowanej ilości zużycia 1 723 160 kWh (1 723,160 MWh) za pośrednictwem sieci dystrybucyjnej należącej do OSD – Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. 1.3. Część III: – obiekty z częściową ochroną taryfową kompleksowa dostawa paliwa gazowego w postaci gazu ziemnego wysokometanowego (grupy E), w planowanej ilości zużycia 56 771 900 kWh (56 771,900 MWh) za pośrednictwem sieci dystrybucyjnej należącej do OSD – Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. 2.Standardy jakościowe paliwa gazowego opisane są w ustawie Prawo energetyczne, w rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 2 lipca 2010 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu gazowego (tekst jedn. Dz. U. z 2018r., poz. 1158 z późn. zm.), rozporządzeniu Ministra Energii z dnia 15 marca 2018 r. w sprawie szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie paliwami gazowymi (Dz. U. z 2021 r. poz. 280, z późn. zm.) i obowiązującej Taryfie Operatora Systemu Dystrybucyjnego. 3. Postępowaniem objęto punkty poboru paliwa gazowego, w których odbiorcy „podlegają ochronie taryfowej”, tj. odbiorcy o których mowa w art. 62b ust.1 pkt 2 ustawy Prawo energetyczne oraz odbiorcy, którzy nie są objęci ochroną. W Załącznikach nr 2A, 2B i 2C do SWZ Zamawiający wskazał w odniesieniu, do którego punktu poboru paliwa gazowego mają zastosowanie przepisy art. 62b i według jakiego wskaźnika procentowego. Zamawiający (odbiorcy) wraz z podpisaniem umowy z Wykonawcą, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza złożą stosowne „Oświadczenia odbiorcy paliw gazowych” (z art. 62ba i/lub art. 62bb ustawy Prawo energetyczne) według wzoru ustanowionego w rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 28 stycznia 2022 r. w sprawie wzorów oświadczeń składanych przez odbiorców paliw gazowych o przeznaczeniu paliwa gazowego w celu skorzystania ze szczególnych rozwiązań w związku z sytuacją na rynku gazu (Dz. U. 2022 poz. 212) wraz z rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 15 kwietnia 2024 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie wzorów oświadczeń składanych przez odbiorców paliw gazowych o przeznaczeniu paliwa gazowego w celu skorzystania ze szczególnych rozwiązań w związku z sytuacją na rynku gazu (Dz. U. 2024 poz. 582). 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania i zasady realizacji zamówienia określone są w Projektowanych postanowieniach umowy stanowiących Załącznik nr 3A, 3B i 3C do SWZ wraz z wykazem punktów poboru paliwa gazowego stanowiących Załącznik nr 2 A, 2B i 2C do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 657273-2025
Interne Kennung: PG/1/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09120000 Gasförmige Brennstoffe
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09123000 Erdgas, 65200000 Gasversorgungsunternehmen und zugehörige Dienste
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część I: – obiekty objęte ochroną taryfową
Beschreibung: Kompleksowa dostawa paliwa gazowego w postaci gazu ziemnego wysokometanowego (grupy E), w planowanej ilości zużycia 34 242 100 kWh (34 242,100 MWh) za pośrednictwem sieci dystrybucyjnej należącej do OSD – Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o.
Los: LOT-0002
Titel: Część II: – obiekty bez ochrony taryfowej
Beschreibung: Kompleksowa dostawa paliwa gazowego w postaci gazu ziemnego wysokometanowego (grupy E), w planowanej ilości zużycia 1 723 160 kWh (1 723,160 MWh) za pośrednictwem sieci dystrybucyjnej należącej do OSD – Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o.
Los: LOT-0003
Titel: Część III: – obiekty z częściową ochroną taryfową
Beschreibung: Kompleksowa dostawa paliwa gazowego w postaci gazu ziemnego wysokometanowego (grupy E), w planowanej ilości zużycia 56 771 900 kWh (56 771,900 MWh) za pośrednictwem sieci dystrybucyjnej należącej do OSD – Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o.