83517-2026 - Wettbewerb
Polen – Planungsleistungen im Bauwesen – Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania: "Przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach górskich poprzez zabudowę nieużytkowanych szlaków zrywkowych w leśnictwach Czernów, Grzędy, Jarkowice i Klatka realizowanych w Nadleśnictwie Kamienna Góra
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelWykonanie dokumentacji projektowej dla zadania: "Przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach górskich poprzez zabudowę nieużytkowanych szlaków zrywkowych w leśnictwach Czernów, Grzędy, Jarkowice i Klatka realizowanych w Nadleśnictwie Kamienna Góra
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu wykonania dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wymaganych przepisami prawa opinii, uzgodnień i decyzji administracyjnych, oraz pełnieniem nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych wykonywanych na podstawie dokumentacji będącej przedmiotem niniejszego zamówienia dla zadania: „Przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach górskich poprzez zabudowę nieużytkowanych szlaków zrywkowych w leśnictwach Czernów, Grzędy, Jarkowice i Klatka” realizowanych w Nadleśnictwie Kamienna Góra w ramach Projektu pt. „Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach górskich - kontynuacja” (MRG3).
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau, 71242000 Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung
5. Los
LosLOT-0001
TitelWykonanie dokumentacji projektowej dla zadania: „Przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach górskich poprzez zabudowę nieużytkowanych szlaków zrywkowych w leśnictwach Czernów, Grzędy, Jarkowice i Klatka” realizowanych w Nadleśnictwie Kamienna Góra
Beschreibung3.1. Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu wykonania dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wymaganych przepisami prawa opinii, uzgodnień i decyzji administracyjnych, oraz pełnieniem nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych wykonywanych na podstawie dokumentacji będącej przedmiotem niniejszego zamówienia dla zadania: „Przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach górskich poprzez zabudowę nieużytkowanych szlaków zrywkowych w leśnictwach Czernów, Grzędy, Jarkowice i Klatka” realizowanych w Nadleśnictwie Kamienna Góra w ramach Projektu pt. „Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach górskich - kontynuacja” (MRG3). 3.2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został opisany w Załączniku nr 2 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia, na który składają się: Załącznik nr 2.1. – Szczegółowy opis zadań projektowych, Załącznik nr 2.1.1. - Mapy orientacyjne (lokalizacje obiektów dla których należy w ramach zamówienia wykonać dokumentację projektową) Załącznik nr 2.2. - Podręcznik wdrażania projektu. Wytyczne do realizacji zadań i obiektów małej retencji i przeciwdziałania erozji wodnej. Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach górskich – kontynuacja (MRG3). CZĘŚĆ I Zakres rzeczowy. Warszawa 2025r. Załącznik nr 2.3. – Podręcznik wdrażania projektu. Wytyczne do realizacji zadań i obiektów małej retencji i przeciwdziałania erozji wodnej. Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach górskich – kontynuacja (MRG3). CZĘŚĆ II Podręcznik procedur. Warszawa 2025r. Załącznik nr 2.4. - Poradnik w sprawie realizacji robót i utrzymania obiektów budowlanych w Państwowym Gospodarstwie Leśnym Lasy Państwowe Opracowana dokumentacja projektowa musi być zgodna z zasadą „nie czyń znaczącej szkody” - zasadą DNSH w rozumieniu art. 17 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/852 z dnia 18 czerwca 2020 r. w sprawie ustanowienia ram ułatwiających zrównoważone inwestycje, zmieniające rozporządzenie (UE) 2019/2088, z uwzględnieniem wskazanego zakresu prac i charakteru inwestycji. 3.3. Przedmiot zamówienia obejmuje poniższy zakres prac: 1. Wykonanie dokumentacji projektowej: „Przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach górskich poprzez zabudowę nieużytkowanych szlaków zrywkowych w leśnictwie Czernów” nr rozliczeniowy zadania 13-12-2.2-01 w ramach którego zaplanowano powstanie 8 obiektów oraz pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych 2. Wykonanie dokumentacji projektowej: „Przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach górskich poprzez zabudowę nieużytkowanych szlaków zrywkowych w leśnictwie Grzędy” nr rozliczeniowy zadania 13-12-2.2-02 w ramach którego zaplanowano powstanie 2 obiektów oraz pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych 3. Wykonanie dokumentacji projektowej: „Przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach górskich poprzez zabudowę nieużytkowanych szlaków zrywkowych w leśnictwie Jarkowice” nr rozliczeniowy zadania 13-12-2.2-03 w ramach którego zaplanowano powstanie 1 obiektu oraz pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych 4. Wykonanie dokumentacji projektowej: „Przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach górskich poprzez zabudowę nieużytkowanych szlaków zrywkowych w leśnictwie Klatka” nr rozliczeniowy zadania 13-12-2.2-04 w ramach którego zaplanowano powstanie 1 obiektu oraz pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych Wykonawca powinien złożyć ofertę na cały zakres.