2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie usługi odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych, pochodzących od właścicieli nieruchomości zamieszkałych, położonych na terenie miasta Zamość
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia: 1.1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie w okresie od dnia 1 stycznia 2026 r. do dnia 31 grudnia 2026 r. usługi odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych niesegregowanych (zmieszanych) i segregowanych, pochodzących od właścicieli nieruchomości zamieszkałych, położonych na terenie miasta Zamość. 1.2. Usługa polega na: 1) odbieraniu i zagospodarowaniu odpadów komunalnych z nieruchomości położonych na terenie miasta Zamość, 2) zapewnieniu funkcjonowania Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych na terenie miasta Zamość, 3) wyposażeniu nieruchomości w odpowiednią ilość pojemników i worków do zbierania odpadów komunalnych. 1.3. Rodzaje i ilości odpadów, które w ramach realizacji zamówienia Wykonawca odbierze od właścicieli nieruchomości i w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych oraz zagospodaruje w okresie obowiązywania umowy, zostały określone w opisie przedmiotu zamówienia (dalej – OPZ), stanowiącym załącznik nr 12 do SWZ. 1.4. Rodzaje i ilości pojemników oraz worków na odpady komunalne, które zapewnia odpowiednio Wykonawca i Zamawiający, zostały określone w OPZ. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (OPZ) stanowi załącznik nr 12 do SWZ, który będzie stanowić integralną część umowy po jej zawarciu. 3. Warunki realizacji zamówienia zostały określone w umowie, której projekt stanowi załącznik nr 11 do SWZ. 4. Wykonawca zobowiązany jest realizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w SWZ oraz w projekcie umowy, stanowiącym załącznik nr 11 do SWZ. 5. Wymagania, o których mowa w art. 95 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, związane z realizacją zamówienia w zakresie zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób, wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz.U. z 2025 r. poz. 277 z późn. zm.), Zamawiający określił w pkt 28 SWZ oraz w umowie, której projekt stanowi załącznik nr 11 do SWZ. 6. Wykonawca zobowiązany jest, zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, do zapewnienia, by przy realizacji zamówienia zostały uwzględnione wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych lub projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników. 7. Zgodnie z art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2022/576, zakazuje się wykonywania zamówienia publicznego z udziałem podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega Wykonawca w rozumieniu dyrektywy 2014/24/UE, w przypadku gdy należą do którejkolwiek kategorii podmiotów wskazanych w art. 5 ww. rozporządzenia, o ile przypada na nich ponad 10% wartości zamówienia.
Vorherige Bekanntmachung: 568956-2025
Interne Kennung: RIM.272.31.2025.MS
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90533000 Verwaltung von Müllhalden
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001