See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usługi w zakresie publicznego transportu zbiorowego o charakterze użyteczności publicznej na liniach komunikacji miejskiej na terenie Miasta Zgierza i na liniach międzygminnych organizowanych na podstawie stosownych Porozumień
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia, jest świadczenie przez Wykonawcę usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego (przewozu regularnego w ramach publicznego transportu zbiorowego) na liniach komunikacji miejskiej wskazanych przez Zamawiającego na terenie Miasta Zgierza i na liniach międzygminnych organizowanych na podstawie stosownych Porozumień.
Vorherige Bekanntmachung: 691733-2025
Interne Kennung: MUK.271.2.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60112000 Öffentlicher Verkehr (Straße)
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia, jest świadczenie przez Wykonawcę usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego (przewozu regularnego w ramach publicznego transportu zbiorowego) na liniach komunikacji miejskiej wskazanych przez Zamawiającego na terenie Miasta Zgierza i na liniach międzygminnych organizowanych na podstawie stosownych Porozumień. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera OPZ, stanowiący Załącznik nr 1 do SWZ.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający zastrzega sobie opcję, polegającą na rozszerzeniu zakresu usługi przewozowej o wykonanie dodatkowych 1 000 000 (jeden milion) wozokilometrów, realizowanych zgodnie z wymaganiami określonymi w Projektowanych postanowieniach umowy (dalej PPU), w Opisie Przedmiotu Zamówienia (dalej OPZ). Opcja może zostać uruchomiona nie wcześniej niż od dnia 1 stycznia 2029 roku, po uprzednim zawiadomieniu Operatora o zamiarze skorzystania z opcji. Zgłoszenie chęci skorzystania z opcji następuje w formie pisemnej oraz drogą elektroniczną na adres wskazany przez Operatora. Organizator poinformuje o rozpoczęciu realizacji usługi w ramach opcji nie wcześniej niż od dnia 1 stycznia 2030 roku, a usługa musi zostać zakończona nie później niż do dnia 31 grudnia 2035 roku, chyba że Strony ustalą odmienny harmonogram. Usługa w ramach opcji będzie realizowana w okresie obowiązywania umowy, w cyklu średnio ok. 200 000 wozokilometrów rocznie, aż do osiągnięcia całkowitej puli 1 000 000 wozokilometrów. Usługa świadczona w ramach opcji będzie realizowana minimum 8 pojazdami zeroemisyjnymi klasy M2 i M3, zgodnie z wymaganiami określonymi w OPZ oraz dokumentach dotyczących obsługi technicznej pojazdów. Przez pojazd zeroemisyjny należy rozumieć pojazd spełniający definicję określoną w ustawie z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Rozliczenie liczby wozokilometrów wykonanych w ramach opcji następuje zgodnie z zasadami stosowanymi w ramach usługi podstawowej. (Pełny opis opcji zawierają PPU).