2. Verfahren
Verfahren
Titel: Utrzymanie i konserwacja urządzeń sygnalizacji świetlnych, urządzeń ITS, urządzeń BRD na terenie miasta Tychy w latach 2026 – 2027
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest bieżące utrzymanie i konserwacja urządzeń sygnalizacji świetlnych, urządzeń ITS, urządzeń BRD na terenie miasta Tychy, w tym: - Bieżące utrzymanie i konserwacja urządzeń sygnalizacyjnych - sygnalizacji świetlnych na skrzyżowaniach wybudowanych w ramach ITS Tychy [Sygnalizacje objęte rękojmią i gwarancją wykonawcy systemu ITS Tychy]. - Bieżące utrzymanie i konserwacja urządzeń sygnalizacyjnych - sygnalizacji świetlnych wzbudzanych na przejściach dla pieszych wybudowanych w ramach ITS Tychy [Sygnalizacje objętej rękojmią i gwarancją wykonawcy systemu ITS Tychy]. - Bieżące utrzymanie i konserwacja urządzeń sygnalizacyjnych - sygnalizacji świetlnych ostrzegawczych na przejściach dla pieszych i przejazdach rowerowych wybudowanych w ramach ITS Tychy [Sygnalizacje objęte rękojmią i gwarancją wykonawcy systemu ITS Tychy]. - Bieżące utrzymanie i konserwacja urządzeń sygnalizacyjnych - sygnalizacji świetlnych na skrzyżowaniach - pozostałe sygnalizacje. - Bieżące utrzymanie i konserwacja urządzeń sygnalizacyjnych - sygnalizacji świetlnych wzbudzanych na przejściach dla pieszych - pozostałe sygnalizacje. - Bieżące utrzymanie i konserwacja urządzeń sygnalizacyjnych - sygnalizacji świetlnych ostrzegawczych na przejściach dla pieszych i przejazdach rowerowych - pozostałe sygnalizacje. - Bieżące utrzymanie i konserwacja urządzeń ITS - znaków VMS wybudowanych w ramach ITS Tychy [Znaki VMS objęte rękojmią i gwarancją wykonawcy systemu ITS Tychy]. - Bieżące utrzymanie i konserwacja urządzeń ITS - znaków TDIP wybudowanych w ramach ITS Tychy [Znaki TDIP objęte rękojmią i gwarancją wykonawcy systemu ITS Tychy]. - Bieżące utrzymanie i konserwacja pozostałych urządzeń ITS [Urządzenia objęte rękojmią i gwarancją wykonawcy systemu ITS Tychy]. - Bieżące utrzymanie i konserwacja urządzeń BRD. - Usuwanie awarii i wykonywanie prac naprawczych sygnalizacji świetlnych, oraz urządzeń ITS, urządzeń BRD. Szczegółowy opis zamówienia oraz sposób jego wykonania określony jest w Dokumentacji technicznej oraz w Projektowanych postanowieniach umowy opracowanych dla potrzeb niniejszego zamówienia stanowiących odpowiednio załącznik nr 3 oraz 8 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 550696-2025
Interne Kennung: 30/DZP/25
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: W związku z wejściem w życie regulacji rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31.07.2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie w brzmieniu zmienionym / określonym rozrządzeniem Rady (UE) nr 2022/576 z dnia 08.04.2022 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (zwanym danej rozporządzeniem) oraz ustawy z dnia 13.04.2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (zwanej dalej ustawą) – stanowiących regulacje prawa powszechnie obowiązującego, które statuują wobec tzw. podmiotów rosyjskich (tzn. podmiotów objętych / określonych dyspozycją tych aktów prawnych – zgodnie z poniższym) sankcje i zakazy związane z obszarem zamówień publicznych – wskazuje, iż na gruncie niniejszego postępowania, obok podstaw wykluczenia określonych w pkt 1 i 2 (tzn. statuowanych przepisami art. 108 i 109 ustawy Pzp), zastosowanie mają również sankcje określone tymi regulacjami szczególnymi. Wedle przedmiotowych regulacji: • wykonawca stanowiący podmiot, o którym mowa w artykule 5k ust. 1 rozporządzenia, nie może uzyskać jakiegokolwiek zamówienia publicznego, ani dalej wykonywać jakiegokolwiek zamówienia publicznego (również przy udziale podmiotu trzeciego, podwykonawcy lub dostawcy w sytuacji, o której mowa w art. 5k ust. 1 rozporządzenia) – przy zastrzeżeniu artykułu 5k ust. 4 rozporządzenia; • wykonawca stanowiący podmiot, o którym mowa w art. 7 ust. 1 ustawy, w okresie trwania okoliczności tam wskazanych, podlega obligatoryjnemu wykluczeniu z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, tzn. złożona przez takiego wykonawcę oferta podlega odrzuceniu zgodnie z art. 7 ust. 3 ustawy, a ponadto w przypadku, jeżeli w okresie wykluczenia taki podmiot ubiega się o udzielenie zamówienia publicznego, to zgodnie z art. 7 ust. 6 ustawy podlega on karze pieniężnej nakładanej decyzją Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych (UZP). Wskazane sankcje i zakazy dotyczą: • podmiotów objętych dyspozycją artykułu 5k ust. 1 rozporządzenia, tzn. podmiotów stanowiących: a) obywateli rosyjskich lub osoby fizyczne lub prawne, podmioty lub organy z siedzibą w Rosji; b) osoby prawne, podmioty lub organy, do których prawa własności bezpośrednio lub pośrednio w ponad 50 % należą do podmiotu, o którym mowa w lit. a; c) osoby fizyczne lub prawne, podmioty lub organy działające w imieniu lub pod kierunkiem podmiotu, o którym mowa w lit. a lub lit. b; • podmiotów objętych dyspozycją art. 7 ust. 1 ustawy, tzn. podmiotów stanowiących wykonawcę: a) wymienionego w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisanego na listę, o której mowa w art. 2 ustawy, na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy; b) którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 01.03.2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę, o której mowa w ust. 2, ustawy lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24.02.2022 r., o ile została wpisana na listę, o której mowa w art. 2 ustawy, na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy; c) którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29.09.1994 r. o rachunkowości jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę, o której mowa w art. 2 ustawy, lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24.02.2022 r., o ile został wpisany na listę, o której mowa w art. 2 ustawy, na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy. W kontekście powyższego Zamawiający informuje, iż z racji bezwzględnego obowiązywania i bezpośredniego stosowania przedmiotowych regulacji prawnych (obok ustawy Pzp i niezależnie od samych zapisów SWZ – przywołujących podstawy wykluczenia określone w art. 108 i 109 ustawy Pzp) wykonawcy, wobec których istnieją okoliczności, o których mowa w artykule 5k ust. 1 rozporządzenia i/lub art. 7 ust. 1 ustawy, podlegać będą wykluczeniu z udziału w niniejszym postępowaniu wprost na podstawie przedmiotowych szczególnych regulacji prawnych – niezależnie i obok podstaw wykluczenia statuowanych w art. 108 i 109 ustawy Pzp (określonych w pkt 1. i 2.), w związku z czym złożone przez nich oferty będą odrzucane jako oferty złożone przez wykonawców podlegających wykluczeniu z udziału w postępowaniu i oferty nieważne na podstawie odrębnych przepisów.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50232200 Wartung von Straßenlichtsignalen
5. Los
Los: LOT-0001