See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa środków ochrony indywidualnej i bielizny termoaoktywnej dla funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej pełniących służbę w Akademii Pożarniczej
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa profesjonalnych środków ochrony indywidualnej dla strażaka Państwowej Straży Pożarnej, wykorzystywanych podczas działań ratowniczo - gaśniczych z uwzględnieniem podziału zamówienia na niżej podane części: Część 1 – Buty specjalne skórzane – 200 par; Część 2 – Buty specjalne gumowe – 200 par; Część 3 – Hełmy strażackie – 110 szt.; Część 4 – Rękawice specjalne – 200 par; Część 5 – Rękawice techniczne – 600 par; Część 6 – Kominiarki – 300 szt.; Część 7 – Ubrania specjalne – 200 kpl; Część 8 – Ubrania specjalne lekkie – 200 kpl.; Część 9 – Bielizna termoaktywna trudnopalna (getry termoaktywne trudnopalne – 200 szt., koszulka z długim rękawem termoaktywana trudnopalna – 200 szt., koszulka z krótkim rękawem termoaktywna trudnopalna – 200 szt.); Część 10 – Hełm ratowniczy lekki – 50 szt.
Vorherige Bekanntmachung: 702715-2025
Interne Kennung: PN/52/25
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Decyzją Ministra Finansów i Gospodarki z 23 września 2025 r. znak: MF/FS7.4143.3.226.2025.MF.4361, zwiększony został plan finansowy Departamentu Budżetu MSWiA na 2025 rok w części 42 - Sprawy wewnętrzne, dziale 730 - Szkolnictwo wyższe, rozdziale 73078- Usuwanie skutków klęsk żywiołowych, § 2270. W związku z powyższym, powstała konieczność niezwłocznego wydatkowania środków najpóźniej do końca 2025 roku, co wymusza szybkie przeprowadzenie procedury udzielenia zamówienia publicznego. W ramach ww. środków na zakup umundurowania specjalnego przeznaczono kwotę znacznie przekraczającą próg unijny a co za tym idzie zgodnie z obowiązującą ustawą Prawo zamówień publicznych, podstawowy i minimalny termin składania ofert nie może być krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Celem nadrzędnym określenia minimalnego terminu składania ofert, jest zapewnienie Wykonawcom możliwości przygotowania oferty w sposób rzetelny. Równocześnie, opierając się na dotychczasowych doświadczeniach Zamawiającego należy stwierdzić, że publikacja ogłoszenia na okres 8 dni zapewniała konkurencyjność ofert i umożliwiała przygotowanie się do składania ofert przez potencjalnych Wykonawców. Wskazać należy na treść art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, który stanowi, że w przypadku jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż 35 dni, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. W aktualnej sytuacji, ze względu na pilny charakter zamówienia, jego wysoką wartość, rozległy asortyment oraz konieczność szybkiego wydatkowania środków finansowych, uzasadnione jest zastosowanie tego minimalnego ustawowego okresu 15 dni. Taki czas w pełni zapewnia możliwość skutecznej konkurencji, a jednocześnie gwarantuje terminowe zrealizowanie zamówienia, co jest nieodzowne dla realizacji celów związanych z odbudową i odtworzeniem strat powodziowych oraz
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 18400000 Spezialkleidung und Zubehör
Zusätzliche Einstufung (cpv): 18832000 Spezialschuhe, 18444000 Kopfschutzbedeckungen, 18424000 Handschuhe, 18410000 Spezialkleidung, 18130000 Spezial-Arbeitskleidung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 – Buty specjalne skórzane
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa 200 par butów specjalnych skórzanych. Szczegółowe wymagania dotyczące minimalnych parametrów i sposobu wykonania poszczególnych części przedmiotu zamówienia, oraz dodatkowe wymagania w zakresie warunków realizacji, szczegółowo zostały opisane w załączniku nr 1 do SWZ pn. „Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia” i Załącznik nr 5 - Projektowane Postanowienia Umowy.
Haupteinstufung (cpv): 18832000 Spezialschuhe
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 – Buty specjalne gumowe
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa 200 par butów specjalnych gumowych. Szczegółowe wymagania dotyczące minimalnych parametrów i sposobu wykonania poszczególnych części przedmiotu zamówienia, oraz dodatkowe wymagania w zakresie warunków realizacji, szczegółowo zostały opisane w załączniku nr 1 do SWZ pn. „Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia” i Załącznik nr 5 - Projektowane Postanowienia Umowy.
Los: LOT-0003
Titel: Część 3 – Hełmy strażackie
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa 110 sztuk hełmów strażackich. Szczegółowe wymagania dotyczące minimalnych parametrów i sposobu wykonania poszczególnych części przedmiotu zamówienia, oraz dodatkowe wymagania w zakresie warunków realizacji, szczegółowo zostały opisane w załączniku nr 1 do SWZ pn. „Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia” i Załącznik nr 5 - Projektowane Postanowienia Umowy.
Haupteinstufung (cpv): 18444000 Kopfschutzbedeckungen
Los: LOT-0004
Titel: Część 4 – Rękawice specjalne
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa 200 par rękawic specjalnych. Szczegółowe wymagania dotyczące minimalnych parametrów i sposobu wykonania poszczególnych części przedmiotu zamówienia, oraz dodatkowe wymagania w zakresie warunków realizacji, szczegółowo zostały opisane w załączniku nr 1 do SWZ pn. „Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia” i Załącznik nr 5 - Projektowane Postanowienia Umowy.
Haupteinstufung (cpv): 18424000 Handschuhe
Los: LOT-0005
Titel: Część 5 – Rękawice techniczne
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa 600 par rękawic technicznych. Szczegółowe wymagania dotyczące minimalnych parametrów i sposobu wykonania poszczególnych części przedmiotu zamówienia, oraz dodatkowe wymagania w zakresie warunków realizacji, szczegółowo zostały opisane w załączniku nr 1 do SWZ pn. „Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia” i Załącznik nr 5 - Projektowane Postanowienia Umowy.
Los: LOT-0006
Titel: Część 6 – Kominiarki
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa 300 sztuk kominiarek. Szczegółowe wymagania dotyczące minimalnych parametrów i sposobu wykonania poszczególnych części przedmiotu zamówienia, oraz dodatkowe wymagania w zakresie warunków realizacji, szczegółowo zostały opisane w załączniku nr 1 do SWZ pn. „Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia” i Załącznik nr 5 - Projektowane Postanowienia Umowy.
Haupteinstufung (cpv): 18410000 Spezialkleidung
Los: LOT-0007
Titel: Część 7 – Ubrania specjalne
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa 200 kpl. ubrań specjalnych. Szczegółowe wymagania dotyczące minimalnych parametrów i sposobu wykonania poszczególnych części przedmiotu zamówienia, oraz dodatkowe wymagania w zakresie warunków realizacji, szczegółowo zostały opisane w załączniku nr 1 do SWZ pn. „Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia” i Załącznik nr 5 - Projektowane Postanowienia Umowy.
Haupteinstufung (cpv): 18130000 Spezial-Arbeitskleidung
Los: LOT-0008
Titel: Część 8 – Ubrania specjalne lekkie
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa 200 kpl. ubrań specjalnych lekkich. Szczegółowe wymagania dotyczące minimalnych parametrów i sposobu wykonania poszczególnych części przedmiotu zamówienia, oraz dodatkowe wymagania w zakresie warunków realizacji, szczegółowo zostały opisane w załączniku nr 1 do SWZ pn. „Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia” i Załącznik nr 5 - Projektowane Postanowienia Umowy.
Los: LOT-0009
Titel: Część 9 – Bielizna termoaktywna trudnopalna
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa bielizny termoaktywnej trudnopalnej (getry termoaktywne trudnopalne – 200 szt., koszulka z długim rękawem termoaktywana trudnopalna – 200 szt., koszulka z krótkim rękawem termoaktywna trudnopalna – 200 szt.). Szczegółowe wymagania dotyczące minimalnych parametrów i sposobu wykonania poszczególnych części przedmiotu zamówienia, oraz dodatkowe wymagania w zakresie warunków realizacji, szczegółowo zostały opisane w załączniku nr 1 do SWZ pn. „Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia” i Załącznik nr 5 - Projektowane Postanowienia Umowy.
Los: LOT-0010
Titel: Część 10 – Hełm ratowniczy lekki
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa 50 szt. hełmów ratowniczych lekkich. Szczegółowe wymagania dotyczące minimalnych parametrów i sposobu wykonania poszczególnych części przedmiotu zamówienia, oraz dodatkowe wymagania w zakresie warunków realizacji, szczegółowo zostały opisane w załączniku nr 1 do SWZ pn. „Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia” i Załącznik nr 5 - Projektowane Postanowienia Umowy.