See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa drewna opałowego
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa drewna przeznaczonego na opał w postaci trocin, zrębków drzewnych, przeznaczonych do spalania w kotłach na biomasę typu VFR 4000 i VFR 1600 POLYTECHNIK. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 623200-2025
Interne Kennung: 76/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 03413000 Brennholz
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03417000 Holzschnitzel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zrębki opałowe z drewna liściastego i iglastego
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa biomasy w postaci zrębków drzewnych, przeznaczonych do spalania w kotłach na biomasę typu VFR 4000 oraz VFR 1600 POLYTECHNIK. 1. Wymagania jakościowe Dostarczony surowiec musi spełniać następujące wymagania: 1) Rodzaj i pochodzenie paliwa: • zrębki opałowe powstałe z rozdrabniania drewna liściastego i iglastego, • dopuszcza się domieszkę wiórów pochodzących wyłącznie z mechanicznej obróbki drewna, • zrębki mogą być wytworzone zarówno z odpadów tartacznych i stolarskich, jak i z pozostałości pozyskiwania drewna (gałęzie, konary), • niedopuszczalne jest zaoferowanie opału pochodzącego z wierzby energetycznej. 2) Frakcja (wielkość kawałków): • zrębki powinny mieć wielkość 20–50 mm, • dopuszczalna zawartość części drobniejszych wyłącznie w ilości powstającej w wyniku normalnej pracy urządzeń do rozdrabniania, • niedopuszczalne są większe kawałki drewna niż określone powyżej. 3) Wilgotność: • maksymalna wilgotność względna dostarczanego paliwa nie może przekroczyć 35%. 4) Czystość i jednorodność: • surowiec musi być wolny od zanieczyszczeń, w szczególności: piasku, ziemi, kamieni, brył śniegu i lodu, Zamawiający nie dopuszcza mieszaniny zrębków z trocinami – części drobniejsze mogą pochodzić jedynie z procesu technologicznego rozdrabniania drewna. 2. Wymagania ilościowe 1) Łączna ilość dostarczanego paliwa wynosi 12 000 metrów przestrzennych.