836622-2025 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen von Wäschereien und chemischen Reinigungen – Świadczenie kompleksowej usług prania wraz z transportem w okresie 36 miesięcy dla potrzeb Szpitala Miejskiego w Siemianowicach Śląskich Sp. z o.o.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelŚwiadczenie kompleksowej usług prania wraz z transportem w okresie 36 miesięcy dla potrzeb Szpitala Miejskiego w Siemianowicach Śląskich Sp. z o.o.
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest wykonywanie dla potrzeb Szpitala Miejskiego w Siemianowicach Śląskich Sp. z o.o. kompleksowej usługi prania wraz z transportem i dzierżawą bielizny ogólnoszpitalnej, odzieży operacyjnej oraz świadczenia usługi prania wraz z transportem bielizny ogólnoszpitalnej będącej własnością Zamawiającego w okresie 36 miesięcy. Szczegółowe warunki realizacji i odbioru przedmiotu zamówienia zawierają projektowane postanowienia umowy, stanowiące Załącznik nr 4 do SWZ. Zamawiający opisując przedmiot zamówienia w Załączniku nr 11 określił szczegółowo asortyment oraz, zgodnie ze swoimi potrzebami, dopuszcza także możliwość złożenia ofert równoważnych o parametrach nie gorszych, niż określone przez zamawiającego, jeśli z opisu przedmiotu zamówienia mogłoby wynikać, iż przedmiot zamówienia został określony przez wskazanie znaku towarowego, patentu lub pochodzenia. Przez rozwiązania równoważne zamawiający rozumie takie, które co najmniej spełniają wymagania określone w specyfikacji warunków zamówienia oraz charakteryzują się parametrami technicznymi, jakościowymi i użytkowymi nie gorszymi niż określone w opisie przedmiotu zamówienia. Wykonawca, który zaoferuje rozwiązania równoważne opisanym przez zamawiającego, jest obowiązany dołączyć do oferty zestawienie wszystkich zaoferowanych rozwiązań równoważnych oraz wykazać ich równoważność w stosunku do rozwiązań opisanych w dokumentacji przetargowej, wskazując nazwę i pozycję opisu przedmiotu zamówienia, których to dotyczy. Opis zaproponowanych rozwiązań równoważnych powinien być dołączony do oferty i musi być na tyle szczegółowy, żeby Zamawiający przy ocenie oferty mógł ocenić spełnienie wymagań dotyczących ich parametrów technicznych oraz rozstrzygnąć, czy zaproponowane rozwiązania są równoważne. Oznacza to, że na Wykonawcy spoczywa obowiązek wykazania, że zaoferowany przez niego sprzęt lub oprogramowania są równoważne w stosunku do opisanych przez Zamawiającego w OPZ poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty dostarczane przez konkretnego wykonawcę; Wszystkie użyte w SWZ nazwy własne służą jedynie do określenia parametrów technicznych, wymiarów lub kompatybilności przedmiotu zamówienia, a nie są wskazaniem na producenta. Użyte wszelkie nazwy w opisie przedmiotu zamówienia Zamawiający traktuje jako informację uszczegółowiającą, która została użyta wyłącznie w celu dookreślenia potrzeb Zamawiającego. W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2) oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne pod względem metodologii postępowania, zakresu, funkcjonalności, możliwości zastosowania, przechowywania, działania i innych cech opisanych w normach. Biorąc pod uwagę powyższe zamawiający wskazuje, że we wszystkich miejscach w opisie przedmiotu zamówienia, gdzie dokonano opisu poprzez wskazanie na konkretne normy dopuszcza się rozwiązania równoważne opisywanym, i jednocześnie w każdym miejscu Zamawiający wprowadza określenie "lub równoważne" (podstawa prawna art. 42 ust. 3 dyrektywy 2014/24/UE). W przypadku wykonania zamówienia przy użyciu podwykonawcy, Wykonawca odpowiada za działania, uchybienia i zaniedbania podwykonawcy tak, jak za własne działania, uchybienia i zaniedbania w tym za przestrzeganie przez podwykonawcę wg zasad ustalonych w umowie. Każdy z wykonawców może złożyć jedną ofertę. Oferta musi być kompletna w przeciwnym wypadku zostanie odrzucona. Zamawiający stawia wymóg w zakresie zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących niżej wskazane czynności w zakresie realizacji zamówienia: a)Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę i Podwykonawcę osób, w trakcie realizacji zamówienia na podstawie umowy o pracę (w dowolnym wymiarze), jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy w zakresie czynności związanych z wykonywaniem bezpośredniej usługi prania Wykonawcy przez osoby, które czynności te wykonywać będą pod kontrolą w określonych ramach czasowych i w sposób ciągły. b)W celu potwierdzenia zatrudnienia osób, o których mowa powyżej Zamawiający wymagać będzie, najpóźniej w terminie 5 dni od daty podpisania umowy, przedłożenia przez Wykonawcę wykazu osób skierowanych do realizacji zamówienia z podaniem ilość pracowników zatrudnionych na umowę o prace i wymiaru etatu. Ponad to Zamawiający wymagać będzie, w terminie 5 dni od daty podpisania umowy, przedłożenia przez Wykonawcę do wglądu kopii zanonimizowanych umów o pracę zawartych przez Wykonawcę lub Podwykonawcę z pracownikami wykonującymi czynności opisane powyżej. Zamawiający wymaga, aby osoby wykonujące prace wskazane powyżej, skierowane do bezpośredniej realizacji przedmiotu zamówienia, były zatrudnione na podstawie umowy o pracę, przez cały okres obowiązywania umowy. c)W przypadku rozwiązania stosunku pracy przed zakończeniem tego okresu, Wykonawca zobowiązuje się do niezwłocznego zatrudnienia na to miejsce innej osoby na podstawie umowy o pracę oraz przekazuje tę informację wraz z zanonimizowanymi umowami o pracę Zamawiającemu w terminie 5 dni od dokonania przedmiotowej zmiany. d)Uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez wykonawcę wymagań związanych z zatrudnianiem osób: W trakcie realizacji zamówienia zamawiający uprawniony jest do wykonywania czynności kontrolnych wobec Wykonawcy odnośnie spełniania przez wykonawcę wymogu zatrudnienia pracowników na podstawie umowy o pracę realizujących umowę. W szczególności może żądać aktualnego wykazu osób zatrudnionych wraz z potwierdzeniem w formie zanonimizowanej opłacania za nich składek do ZUS lub domagania się złożenia przez Wykonawcę oświadczenia o zatrudnieniu osób wykonujących usługi pod rygorem odp
Interne KennungSZM/DZ/340/06/2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 98310000 Dienstleistungen von Wäschereien und chemischen Reinigungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 98311000 Abholdienst für Wäsche
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest wykonywanie dla potrzeb Szpitala Miejskiego w Siemianowicach Śląskich Sp. z o.o. kompleksowej usługi prania wraz z transportem i dzierżawą bielizny ogólnoszpitalnej, odzieży operacyjnej oraz świadczenia usługi prania wraz z transportem bielizny ogólnoszpitalnej będącej własnością Zamawiającego w okresie 36 miesięcy.