2. Verfahren
Verfahren
Titel: 325/PN/2025- Dostawa odczynników dla Pracowni Cytometrii Laboratorium Hematologii UCK.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa odczynników dla Pracowni Cytometrii Laboratorium Hematologii UCK, w asortymencie, szacunkowej ilości oraz wymaganiach określonych w załączniku nr 4 do SWZ. 2. Zamawiany asortyment musi spełniać wymagania określone w załączniku nr 4 do SWZ. Niespełnienie chociażby jednego z wymagań określonych w załączniku nr 4 do SWZ spowoduje odrzucenie oferty. 3. W przypadku użycia w dokumentacji dotyczącej przedmiotowego postępowania określeń wskazujących na typ, normę, znaki towarowe lub pochodzenie przedmiotu zamówienia należy odczytywać je wraz z wyrazami „lub równoważne”. Nazwy własne są przykładowe, określają klasę produktu i służą ustaleniu standardu - nie wskazują na konkretny wyrób lub konkretnego producenta. Wykonawca oferując przedmiot równoważny do opisanego w specyfikacji jest zobowiązany zachować równoważność w zakresie parametrów technicznych, funkcjonalnych, gabarytowych i jakościowych, które muszą być na poziomie nie niższym od parametrów wskazanych przez Zamawiającego. Ciężar udowodnienia, że oferowane artykuły są równoważne w stosunku do wymagań określonych przez Zamawiającego spoczywa na składającym ofertę.
Vorherige Bekanntmachung: 738184-2025
Interne Kennung: 325/PN/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Laboratorium Hematologii UCK jest jedyną w województwie pomorskim, wysokospecjalistyczną jednostką, zajmującą się kompleksową diagnostyką laboratoryjną pacjentów z chorobami rozrostowymi układu krwiotwórczego. Jest także ośrodkiem referencyjnym dla laboratoriów klinicznych województw ościennych. Cytometria przepływowa, do której odczynniki są istotą niniejszego postępowania przetargowego, to jedna z kluczowych metod diagnostycznych w hematologii. Różnorodność badanych schorzeń wymaga zastosowania paneli diagnostycznych składających się z wielu odczynników, dostarczanych przez wielu wytwórców. Brak choćby jednego z niezbędnych odczynników może znacznie utrudnić, a nawet uniemożliwić przeprowadzenie analizy w sposób właściwy i wymagany standardami. Tymczasem, od poprawnie i w pełnym zakresie przeprowadzonego badania laboratoryjnego zależą konkretne decyzje kliniczne, rzutujące na cały przebieg leczenia pacjenta, a więc także na ostateczny efekt terapeutyczny. Pomimo rozstrzygnięcia postępowania przetargowego nr 263/PN/2025, w zakresie jednego Pakietu, drugi Pakiet wymaga ponownego procedowania. Brak odczynników zawartych w tym Pakiecie, wymagających ponownego procedowania powoduje, że nie będzie możliwe prawidłowe przygotowywanie mieszanin odczynnikowych, które są niezbędne do wykonania każdego badania cytometrycznego. Wartość przedmiotowego zamówienia przekracza tzw. „próg unijny”. Stosując 30 dniowy termin składania ofert Zamawiający naraża się na braki odczynnikowe, a niezachowanie ciągłości wykonywania badań w tym obszarze jest niedopuszczalna z punktu widzenia funkcjonowania laboratorium oraz całego szpitala. Skrócenie terminu postępowania do 15 dni pozwoli zniwelować to zagrożenie.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33696500 Laborreagenzien
5. Los
Los: LOT-0003
Titel: Dostawa odczynników dla Pracowni Cytometrii Laboratorium Hematologii UCK.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa odczynników dla Pracowni Cytometrii Laboratorium Hematologii UCK, w asortymencie, szacunkowej ilości oraz wymaganiach określonych w załączniku nr 4 do SWZ. 2. Zamawiany asortyment musi spełniać wymagania określone w załączniku nr 4 do SWZ. Niespełnienie chociażby jednego z wymagań określonych w załączniku nr 4 do SWZ spowoduje odrzucenie oferty.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający zastrzega sobie prawo zwiększenia zamówienia (prawo opcji) o asortyment tożsamy z przedmiotem niniejszego zamówienia na warunkach określonych w umowie dostawy do 30% wartości netto umowy, w przypadku zwiększenia potrzeb Zamawiającego. Ewentualne zastosowanie opcji nastąpi po cenie danego asortymentu z dnia złożenia oświadczenia o skorzystaniu z opcji (z uwzględnieniem ewentualnej waloryzacji w okresie obowiązywania umowy). Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji wymaga złożenia oświadczenia woli w formie pisemnej lub dokumentowej, nie później niż 14 dni przed planowanym terminem zwiększenia zamówienia. Opcja jest uprawnieniem Zamawiającego, który może z opcji skorzystać w całości, skorzystać w części lub w ogóle nie skorzystać, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu jakiekolwiek roszczenia o uruchomienie zamówienia w ramach opcji.