2. Verfahren
Verfahren
Titel: 358/PN/2025 Dostawa i wdrożenie systemów i narzędzi służących do uwierzytelnienia i autoryzacji do systemów
Beschreibung: 1. Przedmiot postępowania realizowany jest w ramach projektu „Rozwój usług cyfrowych w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym” w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności dla przedsięwzięć realizowanych w ramach inwestycji D1.1.2 „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia”. 2. Przedmiotem zamówienia jest dostawa i wdrożenie systemów i narzędzi służących do uwierzytelnienia i autoryzacji do systemów o parametrach technicznych określonych w Załączniku numer 4 do SWZ wraz z przeszkoleniem pracowników Zamawiającego.
Interne Kennung: 358/PN/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: W związku z koniecznością terminowej realizacji projektu zakładającego wdrożenie kompletnego systemu uwierzytelniania wieloskładnikowego MFA wraz z modułami IdP i CMS, obejmującego integrację z licznymi krytycznymi systemami Zamawiającego oraz spełnienie szczegółowych wymagań funkcjonalnych, bezpieczeństwa i zgodności określonych w Opisie Przedmiotu Zamówienia, zachodzi potrzeba skrócenia terminu składania ofert. Zakres projektowy obejmuje dostarczenie, konfigurację i uruchomienie systemu pracującego w architekturze wysokiej dostępności active/active, zapewniającej pełną replikację danych, mechanizmy automatycznego przełączania oraz zgodność z obowiązującymi normami, co wymaga od Wykonawców wykonania szczegółowych analiz architektonicznych już na etapie przygotowania oferty. Dodatkowo projekt obejmuje konieczność integracji systemu MFA i IDP z istniejącą infrastrukturą informatyczną Zamawiającego, w tym z systemami AD, HIS, ERP, PACS, pocztą elektroniczną, koncentratorami VPN, systemami RDP oraz systemami katalogowymi, co wymaga znaczącego nakładu prac projektowych i konsultacyjnych. Realizacja zamówienia wymaga także dostawy, konfiguracji oraz rejestracji w systemie CMS co najmniej 5500 urządzeń sprzętowych FIDO2, z pełnym spełnieniem wymogów dotyczących parametrów kryptograficznych, certyfikacji, wytrzymałości, bezpieczeństwa fizycznego oraz zgodności z systemami operacyjnymi i przeglądarkami określonych w dokumentacji, co istotnie wydłuża proces przygotowania i planowania logistycznego po stronie oferentów. Zakres wdrożenia obejmuje również przygotowanie pełnej dokumentacji wdrożeniowej, planów migracji, testów przedprodukcyjnych, procedur odzyskiwania danych oraz konfiguracji rozbudowanych mechanizmów audytowych i raportowych, w tym logów zgodnych z wymogami odpowiednich norm jakościowych i polityką retencji danych Zamawiającego, co dodatkowo zwiększa poziom złożoności prac przygotowawczych. Ponadto Wykonawcy zobowiązani są do zaplanowania i realizacji szkoleń administratorów oraz wsparcia dla ponad 5000 użytkowników końcowych, co wymaga wcześniejszego opracowania szczegółowych materiałów oraz harmonogramów działań. Złożoność wymagań dotyczących konfiguracji API, Webhooków, integracji z SIEM oraz zapewnienia pełnej zgodności z zaawansowanymi standardami uwierzytelniania (FIDO2, SAML 2.0, OAuth2, OpenID Connect, RADIUS, Kerberos) powoduje konieczność pozyskania dodatkowych potwierdzeń technicznych oraz szczegółowych deklaracji producentów, co w warunkach ściśle ograniczonego harmonogramu realizacji projektu znacząco wpływa na możliwość terminowego podjęcia prac wdrożeniowych. Mając na uwadze, że projekt musi zostać zakończony do końca kwietnia 2026 r. i rozliczony do końca maja 2026, a harmonogram ten nie pozostawia marginesu dla opóźnień związanych z procesem przetargowym, skrócenie terminu składania ofert stanowi działanie konieczne dla zapewnienia możliwości rozpoczęcia niezbędnych prac przygotowawczych i implementacyjnych w przewidzianym czasie. Z uwagi na wyjątkową złożoność, wieloetapowy charakter oraz rozległy zakres merytoryczny zamówienia, jak również konieczność niezwłocznego rozpoczęcia procesu integracji, testowania i przygotowania użytkowników, skrócenie terminu składania ofert jest w pełni uzasadnione i niezbędne dla zagwarantowania prawidłowej oraz terminowej realizacji przedsięwzięcia.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48732000 Datensicherheitssoftwarepaket
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72222300 Informationstechnologiedienste
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostawa i wdrożenie systemów i narzędzi służących do uwierzytelnienia i autoryzacji do systemów
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku numer 4 do SWZ
Interne Kennung: Część 1