2. Verfahren
Verfahren
Titel: DOSTAWA ENERGII ELEKTRYCZNEJ WRAZ Z USŁUGĄ DYSTRYBUCJI DLA POTRZEB WIELOSPECJALISTYCZNEGO SZPITALA POWIATOWEGO S.A. W TARNOWSKICH GÓRACH (POWTÓRKA IV)
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa energii elektrycznej wraz z usługą dystrybucji, na potrzeby Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego S.A. w Tarnowskich Górach. 2. Zakres zamówienia obejmuje sprzedaż oraz usługę dystrybucji energii elektrycznej do 2 punktów poboru energii elektrycznej (w skrócie „PPE”) przy ul. Pyskowickiej 47-51: • poziom napięcia 20 kV • moc umowna 850 kW • taryfa B23 • numer punktu poboru: - 590322400301128512; - 590322400800898039 3. Szacowane zapotrzebowanie na energię w okresie obowiązywania umowy wynosi łącznie: 1700 MWh.
Vorherige Bekanntmachung: 719361-2025
Interne Kennung: WSP-DZP-2100-35/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zgodnie z art. 138 ust. 2 ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień Publicznych (t.j. Dz. U 2024.1320 ze zm.), Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszych niż termin określony w art. 138 ust. 1 Pzp, jednak nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, w następujących przypadkach:1) opublikowania wstępnego ogłoszenia informacyjnego, o którym mowa w art.89, o ile zawierało ono wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili publikacji wstępnego ogłoszenia informacyjnego, które zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej lub zamieszczone na stronie internetowej zamawiającego na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy przed dniem przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, 2) jeśli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. W świetle powyższych przepisów Zamawiający zdecydował się zastosować art. 138 ust. 2 pkt 2 Pzp w zakresie przeprowadzenia postępowania przetargowego pn. Dostawa energii elektrycznej wraz z usługą dystrybucji dla potrzeb Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego S.A. w Tarnowskich Górach (POWTÓRKA IV), skrócił termin składania ofert do 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Zamawiający, po przeanalizowaniu okoliczności faktycznych i prawnych, stwierdził, że rozstrzygnięcie niniejszego postępowania i zawarcie umowy z zachowaniem standardowego terminu składania ofert nie jest możliwe, co mogłoby zagrozić interesom Zamawiającego, w szczególności w zakresie zapewnienia ciągłości dostaw energii elektrycznej. Wobec powyższego, w istocie zachodzi pilna potrzeba udzielenia przedmiotowego zamówienia, przy czym skrócenie terminu składnia ofert w odnośnym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego jest w pełni uzasadnione, przez co za spełnione należy uznać przesłanki, od których zależy możliwość skorzystania z uprawnienia do skrócenia terminu składania ofert w przetargu nieograniczonym na wykonanie przedmiotowego zamówienia. Zamówienie dotyczące zakupu energii elektrycznej wraz z usługą dystrybucji było już czterokrotnie przedmiotem postępowań przetargowych prowadzonych w trybie przetargu nieograniczonego. Ogłaszane postępowanie stanowi zatem piątą próbę wyboru Wykonawcy i zawarcia umowy na okres 12 miesięcy. Z uwagi na fakt, iż jest to kolejne postępowanie, potencjalni Wykonawcy dysponują już wiedzą co do zakresu przedmiotu zamówienia i warunków jego realizacji, dlatego skrócenie terminu składania ofert nie ograniczy ich możliwości udziału w postępowaniu ani nie utrudni przygotowania ofert. Ponadto Zamawiający posiada zawarty aneks do obowiązującej umowy na dostawę energii elektrycznej, który obowiązuje do dnia 31 grudnia 2025 r. W związku z upływem okresu obowiązywania aneksu oraz w celu uniknięcia przejścia na sprzedaż rezerwową energii elektrycznej, która wiązałaby się z dodatkowymi kosztami i ryzykiem przerw w dostawach, zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenia terminu składania ofert, tak aby możliwe było terminowe zakończenie postępowania i zawarcie nowej umowy przed końcem bieżącego roku. Mając na względzie konieczność zapewnienia ciągłości dostaw energii elektrycznej, Zamawiający przystąpił do przygotowania i ogłoszenia piątego w kolei postępowania. W związku z powyższym, wskazane okoliczności należy zakwalifikować jako ważny interes Zamawiającego, który mieści się w zakresie pojęcia „pilnej potrzeby udzielenia zamówienia” zawartego w art. 138 ust. 2.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09310000 Elektrizität, 65310000 Stromversorgung
5. Los
Los: LOT-0001