837269-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Reinigung und Sanierung des städtischen und ländlichen Raumes, und zugehörige Dienstleistungen – Gadefejning og brøndsugning
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Gadefejning og brøndsugning
Beschreibung: Udbuddet vedrører indkøb og levering af gadefejning og brøndsugning til ordregiver. Den udbudte kontrakt omfatter maskinel fejning inden for byområder af veje, stier, parkeringspladser, rundkørsler, spærreflader, stier langs regionale kommuneveje og fejning uden for byområder af broer, rundkørsler, spærreflader, stier langs regionale kommuneveje samt oprensning/tømning af brønde (rendestens-, nedløbs- og sandfangsbrønde mv.). Arbejdet omfatter samtlige ydelser, herunder sædvanlige biydelser til færdiggørelse af opgaven, som denne er beskrevet i henhold til kontrakten samt kontraktens bilag.
Interne Kennung: 623963
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90600000 Reinigung und Sanierung des städtischen und ländlichen Raumes, und zugehörige Dienstleistungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90610000 Straßenreinigung und Straßenkehrdienste, 90640000 Reinigung und Entleerung von Einlaufschächten
5. Los
Los: LOT-0000