837529-2025 - Wettbewerb
Tschechien – Diagnostika – Dodávka diagnostik a výpůjčka zdravotnických prostředků pro zajištění požadovaných vyšetření parametrů krevního obrazu
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dodávka diagnostik a výpůjčka zdravotnických prostředků pro zajištění požadovaných vyšetření parametrů krevního obrazu
Beschreibung: Předmětem plnění veřejné zakázky jsou: 4.1.1. průběžné dodávky reagencií, validovaných diagnostik, veškerého spotřebního materiálu, kontrolního materiálu a provozních roztoků (dále také „zboží“) potřebných k provádění hematologických vyšetření uvedených v příloze č. 4 zadávací dokumentace v požadovaném rozsahu a struktuře dle aktuálních potřeb zadavatele; 4.1.2. bezplatná výpůjčka 1 plně automatizované hematologické linky složené z modulu pro analýzu krevních obrazů, modulu pro automatické provádění a barvení krevních nátěrů, digitální morfologii, linka bude umístěna na oddělení hematologie, 4.1.3. bezplatná výpůjčka 1 samostatného automatického záložního analyzátoru krevních buněk (dále jen „záložní analyzátor“), samostatně stojící, bude umístěn na oddělení hematologie, musí být schopen stejné funkčnosti a výkonu jako odpovídající modul integrovaného automatického analyzátoru uvedeného výše, 4.1.4. bezplatná výpůjčka samostatného automatického analyzátoru krevních buněk (dále „samostatný analyzátor“), samostatně stojící, bude umístěn na Odběrovém centru; 4.1.5. dodávka řídícího SW (middleware) a napojení všech dodaných analyzátorů a linky; a to vše po dobu 96 měsíců a v rozsahu a v souladu se zadávacími podmínkami.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33694000 Diagnostika
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38434000 Analysatoren, 38434570 Hämatologie-Analysegeräte
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: Dodávka diagnostik a výpůjčka zdravotnických prostředků pro zajištění požadovaných vyšetření parametrů krevního obrazu
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zadavatel si v souladu s ustanovením § 100 odst. 2 ZZVZ vyhrazuje právo změnit dodavatele v průběhu trvání rámcové smlouvy na plnění předmětu této veřejné zakázky, jestliže dojde k: - odstoupení zadavatele od takové smlouvy pro podstatné porušení smlouvy dodavatelem definované v občanském zákoníku a smlouvách, které jsou přílohou této zadávací dokumentace; - odstoupení zadavatele od takové smlouvy z důvodu uvedeného v ust. § 223 odst. 2 zákona; - zániku závazku dle ust. § 2006 a násl. zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, pro následnou nemožnost plnění; - zániku závazku smrtí dodavatele, je-li obsahem smlouvy plnění, které mělo být provedeno osobně dodavatelem, nebo zánikem právnické osoby bez právního nástupce; - právnímu nástupnictví v souvislosti s přeměnou dodavatele, jeho smrtí nebo převodem jeho závodu, popřípadě části závodu, kdy nový dodavatel splňuje kritéria kvalifikace stanovená v této zadávací dokumentaci; - v případě zániku účasti některého z dodavatelů v případě společné účasti dodavatelů; - prohlášení insolvence na dodavatele, vstupu dodavatele do likvidace, vydání rozhodnutí o úpadku na dodavatele, nařízení nucené správy podle jiného právního předpisu na dodavatele nebo nastane-li u dodavatele obdobná situace podle právního řádu země jeho sídla; nebo - zániku právnické osoby nebo smrti fyzické osoby, která je jinou osobou, prostřednictvím níž prokazoval dodavatel splnění kvalifikace dle § 83 ZZVZ. Zadavatel je v takovém případě oprávněn obrátit se s žádostí o uzavření smlouvy na jiného účastníka. Tímto účastníkem bude dodavatel, který nebyl ze zadávacího řízení vyloučen, splnil veškeré požadavky stanovené zadavatelem a v hodnocení nabídek veřejné zakázky se umístil v pořadí bezprostředně za vybraným dodavatelem. V takovém případě, pokud tento účastník bude mít zájem na uzavření smlouvy, je účastník povinen zadavateli doložit ve lhůtě 15 kalendářních dní od doručení žádosti o uzavření smlouvy dokumenty prokazující, že účastník stále splňuje zadavatelem požadované kvalifikační předpoklady a další podmínky pro plnění předmětu zakázky. Pokud tento účastník odmítne uzavřít smlouvu nebo neprokáže splnění kvalifikačních předpokladů či další podmínky pro plnění předmětu zakázky, a to v rozsahu a způsobem stanoveným touto zadávací dokumentací a ve stanovené lhůtě, vyzve zadavatel k uzavření smlouvy účastníka, který se v hodnocení nabídek umístil jako další v pořadí. Tento postup může zadavatel v případě neuzavření smlouvy opakovat, a to až do oslovení posledního účastníka, který se v hodnocení nabídek v rámci tohoto zadávacího řízení umístil jako poslední v pořadí. Smlouva s tímto účastníkem pak bude uzavřena za podmínek, které nabídnul ve své nabídce podané v původním zadávacím řízení. Zadavatel si v souladu s ust. § 100 odst. 1 ZZVZ vyhrazuje změnu závazku týkající se rozsahu dodávek. V souladu s uvedenou výhradou je zadavatel oprávněn rozšířit předmět zakázky o nákup reagencií k metodám, které v době vypsání této veřejné zakázky nejsou běžně dostupné nebo zcela nové, pokud se tyto metody začnou v průběhu trvání smluv z této veřejné zakázky v oblasti poskytování zdravotních služeb poskytovat za účelem poskytování diagnostické péče pacientům (např. nikoli však výlučně budou nově hrazeny ze systému veřejného zdravotního pojištění). Za účelem rozšíření závazku zadavatel uzavře s vybraným dodavatelem dodatek k rámcové kupní smlouvě a cena těchto reagencií bude určena dohodou smluvních stran ve výši běžné na relevantním trhu. Nové dodávky a služby mohou též spočívat v modernizaci stávajícího software nebo dodávce nového software a zajištění dalších potřebných licencí a podpory k programovým prostředkům - software (stávající, rozšířené nebo nové) jejichž licence nejsou zajištěny návrhem smlouvy, který tvoří přílohu č. 6 této zadávací dokumentace, avšak potřeba jejich zajištění vznikne v důsledku modifikace dodaného řešení např. z důvodu zlepšení kvality výsledků, standardizace vyšetření, větší automatizace, nutnost zlepšení integrace s LIS, zajištění lepší technické podpory a vzdálené správy apod. Zadavatel si dále vyhrazuje možnost rozšíření počtu vyhodnocovacích stanic. Za účelem rozšíření závazku zadavatel uzavře s vybraným dodavatelem dodatek ke smlouvě o výpůjčce a cena software nebo licencí bude určena dohodou smluvních stran ve výši běžné na relevantním trhu. Zadavatel výslovně upozorňuje, že vyhrazená maximální možná výše změny závazku dle tohoto odstavce představuje 20 % z předpokládané hodnoty veřejné zakázky dle této zadávací dokumentace.