See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbieranie i zagospodarowanie stałych odpadów komunalnych z terenu Gminy Kowalewo Pomorskie w 2025 roku
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia obejmuje odbieranie i zagospodarowanie stałych odpadów komunalnych z terenu Gminy Kowalewo Pomorskie w okresie 01.01.2025r. do 31.12.2025r. Zakres zamówienia dotyczy nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych z terenu Gminy, usługa powinna być wykonana w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów: przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych oraz ograniczenia masy odpadów ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania oraz poziomu składowania zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2024, poz. 399 ze zm.). 2. Realizacja usługi będzie prowadzona zgodnie z obowiązującymi aktami prawa miejscowego wydanymi na podstawie przepisów ww. ustawy, w tym m. in. z Regulaminem Utrzymania czystości i porządku w Gminie oraz Uchwałą w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Kowalewo Pomorskie i zagospodarowania tych odpadów w zamian za uiszczoną przez mieszkańców opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany ww. uchwał w zakresie koniecznym do dostosowania ich zapisów do obowiązujących przepisów prawa. 3. Ogólna charakterystyka Gminy Kowalewo Pomorskie w kontekście odbioru i zagospodarowania odpadów: 1) powierzchnia Gminy Kowalewo Pomorskie wynosi 14 139 ha; 2) liczba mieszkańców zameldowanych na pobyt stały i czasowy na terenie gminy wg stanu na dzień 30.06.2024r. wynosi 11 196; 3) Gmina obejmuje 24 sołectwa i 2 osiedla; 4) na terenie Gminy Kowalewo Pomorskie położonych jest ok. 2 700 posesji oraz 6 cmentarzy i ok. 240 ogrodów działkowych. 4. W trakcie realizacji zamówienia przewiduje się wzrost liczby nieruchomości o ok. 5 %, ewentualny wzrost należy uwzględnić w cenie oferty. 5. W Gminie Kowalewo Pomorskie w minionym roku zebrano bezpośrednio z nieruchomości następujące ilości odpadów komunalnych: Odpady zebrane w 2023 roku: 1) niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne – 1 654,928 t 2) odpady ulegające biodegradacji – 767,96 t 3) tworzywa sztuczne – 389,42 t 4) szkło – 255,25 t 5) papier i tektura – 90,39 t 6) inne odpady nieulegające biodegradacji – 92,12 t 7) odpady wielkogabarytowe – 23,28 t 8) zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne inne niż wymienione w 200121, 200123, 200135 – 2,26 t 9) zużyte urządzenia elektryczne – 1,26 t 10) inne niewymienione frakcje zbierane w sposób selektywny (popioły) – 400,66 t 11) baterie i akumulatory – 0,32 t 12) opony – 0,42 t. Razem w 2023 roku odebrano : 3 678,268 t 6. W trakcie realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania przepisów prawa, w szczególności takich jak: ustawa z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2023r., poz. 2029 ze zm.), ustawa z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2024r., poz. 399 ze zm.), ustawa z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2024r., poz. 54 ze zm.), ustawa z dnia 11 września 2015 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (Dz. U. z 2024r., poz. 573 ze zm.), ustawa z dnia 24 kwietnia 2009 r. o bateriach i akumulatorach (Dz. U. z 2024r., poz. 1004 ze zm.), ustawa z dnia 20 lipca 2017 r. prawo wodne (Dz. U. z 2024r., poz. 1087 ze zm.), rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 16 czerwca 2009 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy gospodarowaniu odpadami komunalnymi (Dz. U. z 2009r. Nr 104, poz. 868), rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 3 sierpnia 2021 r. w sprawie sposobu obliczania poziomów przygotowania do ponownego użycia, recyklingu odpadów komunalnych (Dz. U. z 2021 poz. 1530 ze zm.), rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 15 grudnia 2017 r. w sprawie poziomów ograniczenia składowania masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji (Dz. U. z 2017 r., poz. 2412), uchwała Nr XI/93/19 Rady Miejskiej w Kowalewie Pomorskim z dnia 28 października 2019 r. w sprawie uchwalenia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Kowalewo Pomorskie, uchwała Nr XI/94/19 Rady Miejskiej w Kowalewie Pomorskim z dnia 28 października 2019 r. w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi, uchwała Nr XV/148/12 Rady Miejskiej w Kowalewie Pomorskim z dnia 23 listopada 2012 r. w sprawie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne, uchwała Nr X/82/19 Rady Miejskiej w Kowalewie Pomorskim z dnia 26 września 2019 r. w sprawie terminu, częstotliwości i trybu uiszczenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, uchwała Nr LVII/443/23 Rady Miejskiej w Kowalewie Pomorskim z dnia 30 marca 2023 r. w sprawie wyboru metody ustalenia opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawek tej opłaty i ustalenia stawki opłaty za pojemnik (Dz. Urz. Woj. Kuj-Pom. z 2023 r. poz. 2593), uchwała Nr XXXII/545/17 Sejmiku Województwa Kujawsko – Pomorskiego z 29 maja 2017 r. w sprawie uchwalenia „Planu gospodarki odpadami województwa kujawsko-pomorskiego na lata 2016-2022 z perspektywą na lata 2023-2028” Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera rozdział IV Specyfikacji Warunków Zamówienia.
Interne Kennung: ZP.271.2.22.2024
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90513200 Beseitigung von kommunalem Müll, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Odbieranie i zagospodarowanie stałych odpadów komunalnych z terenu Gminy Kowalewo Pomorski w 2025 roku
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia obejmuje odbieranie i zagospodarowanie stałych odpadów komunalnych z terenu Gminy Kowalewo Pomorskie w okresie 01.01.2025r. do 31.12.2025r. Zakres zamówienia dotyczy nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych z terenu Gminy, usługa powinna być wykonana w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów: przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych oraz ograniczenia masy odpadów ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania oraz poziomu składowania zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2024, poz. 399 ze zm.). 2. Realizacja usługi będzie prowadzona zgodnie z obowiązującymi aktami prawa miejscowego wydanymi na podstawie przepisów ww. ustawy, w tym m. in. z Regulaminem Utrzymania czystości i porządku w Gminie oraz Uchwałą w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Kowalewo Pomorskie i zagospodarowania tych odpadów w zamian za uiszczoną przez mieszkańców opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany ww. uchwał w zakresie koniecznym do dostosowania ich zapisów do obowiązujących przepisów prawa. 3. Ogólna charakterystyka Gminy Kowalewo Pomorskie w kontekście odbioru i zagospodarowania odpadów: 1) powierzchnia Gminy Kowalewo Pomorskie wynosi 14 139 ha; 2) liczba mieszkańców zameldowanych na pobyt stały i czasowy na terenie gminy wg stanu na dzień 30.06.2024r. wynosi 11 196; 3) Gmina obejmuje 24 sołectwa i 2 osiedla; 4) na terenie Gminy Kowalewo Pomorskie położonych jest ok. 2 700 posesji oraz 6 cmentarzy i ok. 240 ogrodów działkowych. 4. W trakcie realizacji zamówienia przewiduje się wzrost liczby nieruchomości o ok. 5 %, ewentualny wzrost należy uwzględnić w cenie oferty. 5. W Gminie Kowalewo Pomorskie w minionym roku zebrano bezpośrednio z nieruchomości następujące ilości odpadów komunalnych: Odpady zebrane w 2023 roku: 1) niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne – 1 654,928 t 2) odpady ulegające biodegradacji – 767,96 t 3) tworzywa sztuczne – 389,42 t 4) szkło – 255,25 t 5) papier i tektura – 90,39 t 6) inne odpady nieulegające biodegradacji – 92,12 t 7) odpady wielkogabarytowe – 23,28 t 8) zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne inne niż wymienione w 200121, 200123, 200135 – 2,26 t 9) zużyte urządzenia elektryczne – 1,26 t 10) inne niewymienione frakcje zbierane w sposób selektywny (popioły) – 400,66 t 11) baterie i akumulatory – 0,32 t 12) opony – 0,42 t. Razem w 2023 roku odebrano : 3 678,268 t 6. W trakcie realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania przepisów prawa, w szczególności takich jak: ustawa z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2023r., poz. 2029 ze zm.), ustawa z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2024r., poz. 399 ze zm.), ustawa z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2024r., poz. 54 ze zm.), ustawa z dnia 11 września 2015 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (Dz. U. z 2024r., poz. 573 ze zm.), ustawa z dnia 24 kwietnia 2009 r. o bateriach i akumulatorach (Dz. U. z 2024r., poz. 1004 ze zm.), ustawa z dnia 20 lipca 2017 r. prawo wodne (Dz. U. z 2024r., poz. 1087 ze zm.), rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 16 czerwca 2009 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy gospodarowaniu odpadami komunalnymi (Dz. U. z 2009r. Nr 104, poz. 868), rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 3 sierpnia 2021 r. w sprawie sposobu obliczania poziomów przygotowania do ponownego użycia, recyklingu odpadów komunalnych (Dz. U. z 2021 poz. 1530 ze zm.), rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 15 grudnia 2017 r. w sprawie poziomów ograniczenia składowania masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji (Dz. U. z 2017 r., poz. 2412), uchwała Nr XI/93/19 Rady Miejskiej w Kowalewie Pomorskim z dnia 28 października 2019 r. w sprawie uchwalenia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Kowalewo Pomorskie, uchwała Nr XI/94/19 Rady Miejskiej w Kowalewie Pomorskim z dnia 28 października 2019 r. w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi, uchwała Nr XV/148/12 Rady Miejskiej w Kowalewie Pomorskim z dnia 23 listopada 2012 r. w sprawie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne, uchwała Nr X/82/19 Rady Miejskiej w Kowalewie Pomorskim z dnia 26 września 2019 r. w sprawie terminu, częstotliwości i trybu uiszczenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, uchwała Nr LVII/443/23 Rady Miejskiej w Kowalewie Pomorskim z dnia 30 marca 2023 r. w sprawie wyboru metody ustalenia opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawek tej opłaty i ustalenia stawki opłaty za pojemnik (Dz. Urz. Woj. Kuj-Pom. z 2023 r. poz. 2593), uchwała Nr XXXII/545/17 Sejmiku Województwa Kujawsko – Pomorskiego z 29 maja 2017 r. w sprawie uchwalenia „Planu gospodarki odpadami województwa kujawsko-pomorskiego na lata 2016-2022 z perspektywą na lata 2023-2028” Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w rozdziale IV Specyfikacji Warunków Zamówienia.