838674-2025 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen in der Forstwirtschaft – WYKONANIE PRAC LEŚNYCH W WPN W 2026 ROKU
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen - Bauleistungen - Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelWYKONANIE PRAC LEŚNYCH W WPN W 2026 ROKU
Beschreibung1) Przedmiotem zamówienia wykonanie usług prac leśnych z zakresu: hodowli lasu, ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, ochrony zwierząt, udostępniania terenu, ochrony ekosystemów lądowych, rozdrabniania gałęzi na terenie Wigierskiego Parku Narodowego w roku 2026. 2) Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia przedstawiają załączniki nr 1 – od 1A do 1I. 3) Zakresy rzeczowe zestawione w załącznikach nr 1 od A do I mają charakter szacunkowy. 4) Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia, określa „Metodyka wykonywania prac leśnych w Wigierskim Parku Narodowym” stanowiąca załącznik nr 2 do SWZ 5) Opis zasad i procedury dokonywania odbiorów prac leśnych został zawarty w załączniku nr 3 do SWZ. 6) Przedmiot zamówienia został podzielony na 3 części: Część 1 zamówienia: Lipniak (OBSZAR REALIZACJI PRAC Z PODANEGO WYŻEJ ZAKRESU - LESNICTWO LIPNIAK), Część 8 zamówienia: Mikołajewo (OBSZAR REALIZACJI PRAC Z PODANEGO WYŻEJ ZAKRESU - LESNICTWO MIKOŁAJEWO) Część 9 zamówienia: Lipowe (OBSZAR REALIZACJI PRAC Z PODANEGO WYŻEJ ZAKRESU - LESNICTWO LIPOWE)
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten Verfahrensart. 138 Pzp - zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenia terminu składania ofert jest uzasadnione, ze względu na konieczność rozpoczęcia jak najszybciej prac związanych z pozyskaniem drewna z powodu skrócenia czasu ich wykonywania w I półroczu do końca marca 2026 r. Niniejsze prace są obligatoryjne w celu rozpoczęcia zadań z zakresu przygotowania ekosystemów leśnych w terminie do 31.03.2026 r. do okresu podwyższonego zagrożenia pożarowego. W związku z tym Wykonawca winien być już wyłoniony na wypadek powstania złomów i wywrotów (natychmiastowe udrażnianie szklaków komunikacyjnych i pożarowych).
Zentrale Elemente des VerfahrensOpisane w treści SWZ
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsBauleistungenLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 75251120 Waldbrandbekämpfung
5. Los
LosLOT-0032
TitelLIPNIAK
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest wykonanie na terenie leśnictwa LIPNIAK w 2026 roku usług w zakresie: pozyskania i zrywki drewna, hodowli lasu, ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, ochrony zwierząt, ochrony ekosystemów lądowych, udostępniania ekosystemów lądowych Parku. Szczegółowy opis i zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia został zawarty w załącznikach nr 1A,1B,1C,1D,1E,1F,1G,1H,1I do SWZ.
Interne Kennung1
Zusätzliche Art des AuftragsBauleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsLieferleistungen
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy obejmujący czynności analogiczne, jak opisane w opisie przedmiotu zamówienia („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą prace analogiczne, jak opisane w SWZ (i wycenione przez Wykonawcę w załącznikach cenowych stanowiących część Oferty). W ramach Opcji mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub jedna z prac wskazanych w SWZ (i wycenione przez Wykonawcę w załącznikach cenowych stanowiącym część Oferty). Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone na wartość do 20 % wartości przedmiotu zamówienia. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w załącznikach cenowych stanowiącym część Oferty.
LosLOT-0037
TitelMIKOŁAJEWO
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest wykonanie na terenie leśnictwa MIKOŁAJEWO w 2026 roku usług w zakresie: pozyskania i zrywki drewna, hodowli lasu, ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, ochrony zwierząt, ochrony ekosystemów lądowych, udostępniania ekosystemów lądowych Parku. Szczegółowy opis i zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia został zawarty w załącznikach nr 1A,1B,1C,1D,1E,1F,1G,1H i 1I do SWZ.
Interne Kennung8
LosLOT-0038
TitelLIPOWE
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest wykonanie na terenie leśnictwa LIPOWE w 2026 roku usług w zakresie: pozyskania i zrywki drewna, hodowli lasu, ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, ochrony zwierząt, ochrony ekosystemów lądowych, udostępniania ekosystemów lądowych Parku. Szczegółowy opis i zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia został zawarty w załącznikach nr 1A,1B,1C,1D,1E,1F,1G,1H, 1I do SWZ.
Interne Kennung9