See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usługi kompleksowego utrzymania czystości, czynności pomocniczych i transportu wewnętrznego w obiektach Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Bystrej
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi kompleksowego utrzymania czystości, czynności pomocniczych i transportu wewnętrznego w obiektach Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Bystrej. Zamawiający wymaga złożenia oferty na pełny zakres przedmiotu zamówienia. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 2 do SWZ – szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, a realizacja zamówienia została szczegółowo opisana w Zał. nr 8 - projekcie umowy. Wszystkie dokumenty w zakresie przedmiotowego postępowania zamieszczane będą na stronie prowadzonego postępowania: https://szpitalbystra.logintrade.net/zapytania_email,214755,b296665b686f62844093a7dc96ed562b.html Termin realizacji zamówienia 12 miesięcy (realizacja umowy rozpocznie się nie wcześniej niż od 28.12.2025 r.)
Vorherige Bekanntmachung: 748565-2025
Interne Kennung: 39/Dz.ZP/380/Dz.AE/24/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający w przedmiotowej procedurze wyznaczył termin składania ofert krótszy niż określony w art. 138 ust. 1 i 4 ustawy PZP, jednak nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, z uwagi na fakt, iż w zakresie danej procedury zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i zabezpieczenia szpitala w ciągłość zapewnienia wykonywanej usług sprzątania w placówce medycznej oraz zagwarantowania bezpieczeństwa epidemiologicznego pacjentów, personelu i odwiedzających, co uzasadnia skrócenie terminu składania ofert (zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy PZP). Zamawiający podjął wszelkie możliwe działania, aby przeprowadzić postępowanie w standardowym trybie (przetarg nieograniczony) utrzymując pełne terminy. Pierwsze postępowanie o udzielenie zamówienia z zachowaniem standardowych terminów zostało unieważnione, a jego unieważnienie wynikało z obiektywnych przyczyn – ceny wszystkich złożonych ofert, przekroczyły kwotę, jaką Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia, co stało się przesłanką do unieważnienia procedury określoną w art. 255 pkt 3 ustawy PZP. Unieważnienie pierwszego postępowania stworzyło obiektywną i pilną potrzebę niezwłocznego wszczęcia nowego postępowania. Ze względu na zbliżający się termin zakończenia obecnej umowy na usługi sprzątania, który przypada na dzień 28 grudnia 2025 r., nie jest możliwe przeprowadzenie kolejnej procedury przetargowej z zachowaniem pełnego terminu wyznaczonego na składanie ofert wskazanego w art. 138 ust. 1 i ust 4 ustawy PZP. Kluczowe jest podkreślenie, faktu, iż Zamawiający nie ponosi winy za zaistniałą sytuację. Centrum działało w dobrej wierze i z należytą starannością, wszczynając pierwsze postępowanie z odpowiednim wyprzedzeniem. Unieważnienie postępowania było następstwem czynników rynkowych (wysokie ceny ofert), na które Zamawiający nie miał wpływu i wobec tego nie można uznać, że pilność sytuacji wynika z jego opieszałości i niestaranności. Skrócenie terminu jest jedynym możliwym działaniem, które pozwala na uniknięcie luki w świadczeniu usług sprzątania w placówce medycznej po 28 grudnia 2025 r. Istotnym jest fakt, iż brak zapewnienia ciągłości usługi sprzątania po wskazanej dacie stworzyłby bezpośrednie i realne zagrożenie dla bezpieczeństwa epidemiologicznego pacjentów, personelu medycznego oraz odwiedzających. W przypadku szpitala, usługi sprzątania mają charakter strategiczny, ponieważ są bezpośrednio związane z utrzymaniem reżimu sanitarnego i zapobieganiem zakażeniom. Przerwanie tych usług, nawet na krótki czas, mogłoby prowadzić do poważnego zagrożenia dla zdrowia publicznego. Zamawiający nadmienia również, że wskazanie, skróconego terminu jest wystarczające i proporcjonalne do sytuacji, gdyż przedmiot zamówienia jest tożsamy z tym, który był przedmiotem unieważnionego postępowania, jedyną różnicą w procedurze jest skrócenie terminu realizacji umowy do 12 m-cy. W związku z tym, podmioty działające na rynku miały już możliwość zapoznania się ze specyfikacją zamówienia, a przygotowanie oferty nie powinno zająć im dużo czasu. Zamawiający uznaje, że wyznaczona ilość dni na składanie ofert jest wystarczającym terminem (28.11.2025 r.) dla podmiotów z branży, aby przygotować i złożyć konkurencyjną ofertę, co pozwala na utrzymanie zasady uczciwej konkurencyjności i związanym z tym zapewnieniem równych i niedyskryminacyjnych warunków dla wszystkich wykonawców, co jest fundamentem postępowania. W świetle powyższego, skrócenie terminu składania ofert jest koniecznym i proporcjonalnym działaniem, które pozwala CPiT w Bystrej na zapewnienie ciągłości świadczenia usługi sprzątania, a tym samym ochronę zdrowia i życia pacjentów, przy jednoczesnym zachowaniu zasad równego traktowania wykonawców i uczciwej konkurencji.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90900000 Reinigungs- und Hygienedienste
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi kompleksowego utrzymania czystości, czynności pomocniczych i transportu wewnętrznego w obiektach Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Bystrej. Zamawiający wymaga złożenia oferty na pełny zakres przedmiotu zamówienia. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 2 do SWZ – szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, a realizacja zamówienia została szczegółowo opisana w Zał. nr 8 - projekcie umowy wraz z zał. do niej. Zamawiający nie dokonuje podziału na części i nie dopuszcza składania ofert częściowych, o których mowa w art. 7 pkt 15 ustawy Pzp. Powody nie dokonania podziału na części: Przedmiot zamówienia jest niepodzielny ze względu na charakter zamówienia. Podział zamówienia na części uniemożliwiłby prawidłową realizację zamówienia, spowodowałoby to nadmierne trudności techniczne, poważne zagrożenie dla właściwego wykonania zamówienia, wynikające z potrzeby skoordynowania działań różnych Wykonawców realizujących różne części zamówienia. Z tego względu Zamawiający nie zdecydował się na podzielenie zamówienia na części i zamierza powierzyć wykonywanie usługi objętej przedmiotem zamówienia jednemu Wykonawcy wyłonionemu w przedmiotowym postępowaniu. Jednocześnie brak podziału zamówienia na części nie powoduje ograniczenia konkurencji oraz zapewnia równy dostęp podmiotów z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Zamawiający określa następujący sposób dokumentowania zatrudnienia osób, o których mowa wyżej: W trakcie realizacji zamówienia na każde wezwanie Zamawiającego, w wyznaczonym w tym wezwaniu terminie, Wykonawca przedłoży Zamawiającemu dowody w celu potwierdzenia spełnienia wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę (i/lub Podwykonawcę) szczegółowo jest to opisane w SWZ rozdz. I ust. 15 i w projekcie umowy.