See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Bezgotówkowy zakup paliw płynnych dla pojazdów służbowych Gminy Sosnowiec i gminnych jednostek organizacyjnych oraz spółek miejskich gminy
Beschreibung: 1.PRZEDMIOTEM ZAMÓWIENIA jest: „Bezgotówkowy zakup paliw płynnych dla pojazdów służbowych Gminy Sosnowiec i gminnych jednostek organizacyjnych oraz spółek miejskich gminy”, w Rozdziale II SWZ został szczegółowo opisany przedmiot niniejszego zamówienia wraz z podaniem dokładnej ilości paliw. 2.TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA: 24 miesiące, od dnia zawarcia umów jednak nie wcześniej niż od dnia 04.01.2026 r. W przypadku, gdy wybór Wykonawcy i podpisanie umowy nastąpi przed dniem 04.01.2026 r. dostawa będzie wykonywana przez 24 miesiące od dnia 04.01.2026 r. 3. WYKONAWCY WSPÓLNIE UBIEGAJĄCY SIĘ O UDZIELENIE ZAMÓWIENIA PUBLICZNEGO: 3.1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia publicznego. W takim przypadku Wykonawcy występujący wspólnie są zobowiązani do ustanowienia pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie przedmiotowego zamówienia publicznego. Wszelka korespondencja będzie prowadzona przez Zamawiającego wyłącznie z pełnomocnikiem. 3.2. Warunek dotyczący uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej (o ile został sformułowany), o którym mowa w art. 112 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp, zostanie spełniony, jeżeli co najmniej jeden z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia posiada uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej i zrealizuje usługi, do których realizacji te uprawnienia są wymagane. 3.3. W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia (o ile zostały sformułowane) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z Wykonawców, którzy wykonają usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane. 3.4. W przypadku, o którym mowa w ust. 3.2 i 3.3, Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają odpowiednio do oferty oświadczenie, z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni Wykonawcy. 4. OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH ZEBRANYCH PRZEZ ZAMAWIAJĄCEGO W TOKU POSTĘPOWANIA: Szczegółowy opis został zawarty w Rozdziale I, ust. 17. SWZ. 5.KOMUNIKACJA Szczegółowe informacje dotyczące komunikacji zostały zawarte w rozdziale VII do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 778899-2025
Interne Kennung: WZP.271.1.55.2025.JŁ
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1.Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, o którym mowa w art. 132 ustawy Pzp z możliwością zastosowania, zgodnie z art. 139 ustawy Pzp, tzw. „procedury odwróconej”. 2.O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu i spełniają warunku udziału w niniejszym postępowaniu. (podstawy wykluczenia i warunki udziału zostały opisane w Rozdziale III SWZ. 3. OŚWIADCZENIA I DOKUMENTY SKŁADANE WRAZ Z OFERTĄ. 3.1. Oferta składana jest pod rygorem nieważności w formie elektronicznej (tzn. opatrzona kwalifikowanym podpisem elektronicznym). Ofertę należy sporządzić zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ wraz z Formularzem cenowym stanowiącym - Załącznik nr 2 do SWZ. 3.2. Wykonawca dołącza do oferty oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w zakresie wskazanym w Rozdziale III, ust. 1 i 2 SWZ: a) pkt. 2.2. SWZ [w zakresie podstaw wykluczenia z art. 108 ust. 1 pkt 1) – 6) ustawy Pzp] – oświadczenie należy złożyć w formie JEDZ- Załącznik nr 4 do SWZ; b) pkt 2.3. SWZ [w zakresie podstaw wykluczenia z art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego] – oświadczenie należy złożyć w formie JEDZ, zaznaczając odpowiednią odpowiedź w części III sekcja D- Załącznik nr 4 do SWZ; c) pkt. 2.4. SWZ [w zakresie podstaw wykluczenia z art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31.07.2014 r.] – oświadczenie należy złożyć zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 5 do SWZ. Oświadczenia te stanowią dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu, na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujący wymagane podmiotowe środki dowodowe, wskazane w Rozdziale IV, ust. 2 pkt 2.1. SWZ. 3.3. Oświadczenie, o którym mowa w Rozdziale IV, ust. 1, pkt 1.2. SWZ lit a) – b) należy złożyć w formie jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia, sporządzonego zgodnie z wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji Europejskiej wydanym na podstawie art. 59 ust. 2 dyrektywy 2014/24/UE, zwanego dalej „Jednolitym Dokumentem”. Wykonawca zobowiązany jest złożyć Jednolity Dokument w zakresie wskazanym w Załączniku nr 4 do SWZ. Zamawiający informuje, iż na stronie Urzędu Zamówień Publicznych znajduje się Instrukcja wypełniania Jednolitego Dokumentu 3.4. Przedłożony przez Zamawiającego wzór Jednolitego Dokumentu jest zgodny z rozporządzeniem Wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiające standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia. Wykonawca zobowiązany jest wypełnić Jednolity Dokument w takim zakresie, aby Zamawiający był w stanie zweryfikować, czy Wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu oraz nie podlega wykluczeniu w zakresie opisanym w niniejszej SWZ. 3.5. Oświadczenia, o których mowa w Rozdziale IV, ust. 1, pkt 1.2. SWZ składają odrębnie: 1) Wykonawca/każdy spośród Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku oświadczenie potwierdza brak podstaw wykluczenia Wykonawcy oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu; 2) podmiot udostępniający zasoby, na którego potencjał powołuje się Wykonawca celem potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu. W takim przypadku oświadczenie potwierdza brak podstaw wykluczenia podmiotu oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim podmiot udostępnia swoje zasoby Wykonawcy. 3.6.DO OFERTY Wykonawca zobowiązany jest załączyć: 1) formularz cenowy stanowiący Załącznik nr 2 do SWZ; 2) oświadczenia, o których mowa w Rozdziale IV, ust. 1: pkt 1.2. a) – b) SWZ – w formie JEDZ, oraz pkt 1.2. c) SWZ – na wzorze załączonym do SWZ; 3) odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru potwierdzającego, że osoba działająca w imieniu wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania; 4) pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania Wykonawcy, gdy umocowanie osoby składającej ofertę nie wynika z dokumentów opisanych w pkt 3); 5) zobowiązanie, o którym mowa w rozdziale I, ust 5 pkt 5.3 oraz 5.4 SWZ w przypadku polegania na zasobach podmiotu udostepniającego zasób Wykonawcy; 6) w przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: a) pełnomocnictwo, z treści którego będzie wynikało umocowanie do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postepowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo powinno zawierać w szczególności wskazanie: - postępowania o zamówienie publicznego, którego dotyczy, - wszystkich wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia wymienionych z nazwy z określeniem adresu siedziby, - ustanowionego pełnomocnika oraz zakresu jego pełnomocnictwa; b) oświadczenie, o którym mowa w rozdziale I ust. 4 pkt 4.4 SWZ (Zamawiający dopuszcza złożenia tego oświadczenia na formularzu ofertowym). 3.7. Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia dokumentów, o których mowa w ust. 3.6 pkt. 3), jeżeli Zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile Wykonawca wskazał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów. 3.8. Zapisy ust. 3.6 pkt 4) stosuje się odpowiednio do osoby działającej w imieniu wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. 3.9. Zapisy ust. 3.6 pkt 3) i pkt 4), ust. 3.7 stosuje się odpowiednio do osoby działającej w imieniu podmiotu udostępniającego zasoby na zasadach określonych w art. 118 ustawy Pzp.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09134100 Dieselöl
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09132100 Bleifreies Benzin
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Zamawiający przewiduje dokonania w okresie obowiązywania umowy zakupów następującego rodzaju paliwa płynnego w następującej ilości: 1.1. Gmina Sosnowiec- Miasto na prawach powiatu: 1.1.1. olej napędowy ON- w ilości do 2 300 litrów; 1.1.2. benzyna bezołowiowa Pb 95- w ilości do 6 020 litrów; 1.2. Dom Pomocy Społecznej nr 2: 1.2.1. olej napędowy ON- w ilości do 2 200 litrów; 1.2.2. benzyna bezołowiowa Pb 95- w ilości do 100 litrów; 1.3. Sosnowieckie Wodociągi Spółka Akcyjna: 1.3.1. olej napędowy ON- w ilości do 300 000 litrów; 1.3.2. benzyna bezołowiowa Pb 95- w ilości do 40 000 litrów. 1.4. Dom Pomocy Społecznej w Sosnowcu „Zakątek”: 1.4.1. olej napędowy ON- w ilości do 2 400 litrów; 1.5. Teatr Zagłębia: 1.5.1. olej napędowy ON- w ilości do 7 980 litrów; 1.5.2. benzyna bezołowiowa Pb 95- w ilości do 2 700 litrów; 1.6. Miejski Zakład Zasobów Lokalowych: 1.6.1. olej napędowy ON- w ilości do 32 000 litrów; 1.6.2. benzyna bezołowiowa Pb 95- w ilości do 6 000 litrów; 1.7. Straż Miejska w Sosnowcu: 1.7.1. benzyna bezołowiowa Pb 95- w ilości do 32 400 litrów; 1.8. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji 1.8.1. olej napędowy ON- w ilości do 37 000 litrów; 1.8.2. benzyna bezołowiowa Pb 95- w ilości do 17 280 litrów; 1.9. Miejski Zakład Usług Komunalnych: 1.9.1. olej napędowy ON- w ilości do 550 000 litrów; 1.9.2. benzyna bezołowiowa Pb 95- w ilości do 80 000 litrów; 1.10. Centrum Usług Socjalnych i Wsparcia: 1.10.1. olej napędowy ON- w ilości do 26 100 litrów; 1.10.2. benzyna bezołowiowa Pb 95- w ilości do 100 litrów; 1.11. WEG - Wydział Ekologii i Gospodarki Odpadami: 1.11.1. benzyna bezołowiowa Pb 95- w ilości do 2 300 litrów. 1.12. Centrum Usług Wspólnych: 1.12.1. benzyna bezołowiowa Pb 95- w ilości do 2 800 litrów; 2.Każdy z Zamawiających zastrzega sobie prawo do niewykorzystania pełnego limitu ilościowego przedmiotu zamówienia określonego powyżej bez prawa roszczeń z tego tytułu przez Wykonawcę 3. Podana ilość paliwa jest ilością szacunkową, natomiast dostawy przedmiotu zamówienia odbywać się będą sukcesywnie, w miarę potrzeb poszczególnych Zamawiających wynikających z bieżącego użytkowania pojazdów i sprzętów. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany ilości litrów poszczególnych paliw z jednoczesnym zachowaniem granicznej wartości kwoty umowy. Zmiana taka nie wymaga aneksu do umowy. 4.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w ust.1 rozdziale II SWZ.