839467-2025 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen von Sicherheitsdiensten – Świadczenie usług ochrony osób i mienia.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelŚwiadczenie usług ochrony osób i mienia.
BeschreibungZgodnie z SWZ: „2.1. Przedmiot zamówienia. 2.1.1. Nazwa zamówienia: świadczenie usług ochrony osób i mienia. 2.1.2. Rodzaj zamówienia: usługi. 2.1.3. Przedmiot zamówienia: świadczenie usług ochrony osób i mienia. 2.1.4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zawiera opis, stanowiący załącznik nr 1 do załącznika nr 9 do SWZ. 2.1.5. Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 79710000-4 - usługi ochroniarskie, 79711000-1 - usługi nadzoru przy użyciu alarmu. 2.1.6. Rozwiązania równoważne: 2.1.6.1. przedmiot zamówienia nie opisano w sposób, o którym mowa w art. 99 ust. 5 ustawy Pzp, czyli przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, 2.1.6.2. przedmiot zamówienia nie został opisany przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp. 2.1.7. Wymagania w zakresie zatrudnienia osób: 2.1.7.1. zgodnie z uregulowaniem zawartym w art. 95 ust. 1 ustawy Pzp, zamawiający wymaga przy realizacji zamówienia, przez cały okres wykonywania powierzonych im czynności, zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę, osób wykonujących czynności określone w rozdziale: „Szczegóły opisu przedmiotu zamówienia”- opisu, stanowiącego załącznik nr 1 do załącznika nr 9 do SWZ: 2.1.7.1.1. na podstawie stosunku pracy w rozumieniu Kodeksu pracy, przy czym wymagana minimalna liczba osób wykonujących wskazane już czynności oraz minimalny wymagany wymiar czasu pracy w jakim muszą być one zatrudnione (etaty), określone zostały w opisie, stanowiącym załącznik nr 1 do załącznika nr 9 do SWZ, 2.1.7.1.2. za wynagrodzeniem o wysokości nie mniejszej, niż minimalne wynagrodzenie za pracę, ustalone na podstawie art. 6-7 ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, 2.1.7.2. szczegółowe określenie sposobu weryfikacji zatrudnienia osób, jak również uprawnień zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez wykonawcę wymagań związanych z zatrudnianiem osób oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań - zawiera załącznik nr 9 do SWZ. 2.1.8. Zamawiający: 2.1.8.1. zastrzega możliwość skorzystania z prawa opcji w zakresie wskazanym w załączniku nr 1 do załącznika nr 9 do SWZ, 2.1.8.2. nie żąda złożenia przedmiotowych środków dowodowych, 2.1.8.3. nie przewiduje udzielania zaliczek na poczet wykonania zamówienia, 2.1.8.4. nie określa wymagań w zakresie zatrudnienia osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp, 2.1.8.5. informuje, że przed wszczęciem postępowania nie przeprowadzono wstępnych konsultacji rynkowych. 2.1.9. Warunki realizacji zamówienia określone zostały szczegółowo w załączniku nr 9 do SWZ.”. Pozostałe informacje zawiera SWZ.
Interne Kennung260000.271.114.2025-ZAP
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensZgodnie z SWZ: „1.3.1. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, o którym mowa w art. 129 ust. 1 pkt 1 oraz art. 132 ustawy Pzp, w związku z jej art. 359 pkt 1, dotyczącym zamówień na usługi społeczne i inne szczególne usługi, gdyż przedmiotem zamówienia są usługi ochroniarskie, wymienione w załączniku XIV do Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/24/UE z dnia 26 lutego 2014 r. w sprawie zamówień publicznych, uchylającej dyrektywę 2004/18/WE (Dz. Urz. UE L 94 z 28 marca 2014 r., str. 65, ze zm.). 1.3.2. Zgodnie z: 1.3.2.1. art. 360 pkt 2 i 3 ustawy Pzp zamawiający nie stosuje, w prowadzonym postępowaniu, przepisów dotyczących obowiązku składania oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, na formularzu jednolitego dokumentu oraz minimalnego terminu składania ofert, 1.3.2.2. art. 132 ustawy Pzp, w prowadzonym postępowaniu, w odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu oferty mogą składać wszyscy zainteresowani wykonawcy. 1.3.3. Wartość zamówienia przekracza progi unijne, określone w art. 3 ust. 1 pkt 1 oraz ust. 2 ustawy Pzp, w odniesieniu do usług społecznych. 1.3.4. Zamawiający informuje, że: 1.3.4.1. w prowadzonym postępowaniu stosuje art. 139 ustawy Pzp, 1.3.4.2. zgodnie z art. 139 ust. 1 i 2 ustawy Pzp, w prowadzonym postępowaniu: 1.3.4.2.1. najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu, 1.3.4.2.2. każdy wykonawca jest obowiązany do złożenia wraz z ofertą oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, gdyż zamawiający nie przewiduje możliwości żądania tego oświadczenia wyłącznie od wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona.”. Pozostałe informacje zawiera SWZ.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79710000 Dienstleistungen von Sicherheitsdiensten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79711000 Überwachung von Alarmanlagen
5. Los
LosLOT-0001
Optionen
Beschreibung der Optionen1. Zamawiający może żądać w ramach prawa opcji od wykonawcy wzmocnienia ochrony obiektów objętych przedmiotem zamówienia poprzez zwiększenie obsady stałej ochrony fizycznej, w związku ze szczególnymi potrzebami. Wykonawca zobowiązany jest wzmocnić ochronę w terminie 3 godzin od otrzymania pisemnego zgłoszenia takiej potrzeby przez zamawiającego. Zakładana liczba roboczogodzin wzmocnienia ochrony w okresie obowiązywania umowy - 2880 godzin. 2. Wykonawca w ramach prawa opcji zobowiązany jest do wzmocnienia ochrony obiektów objętych przedmiotem zamówienia, poprzez zwiększenie obsady w przypadku wprowadzenia stopni alarmowych przez Prezesa Rady Ministrów lub ministra właściwego ds. wewnętrznych, wystąpienia sytuacji kryzysowej, o której mowa w art. 3 pkt 1 ustawy z dnia 26 kwietnia 2007 r. o zarządzaniu kryzysowym (Dz.U. z 2023 r., poz. 122 ze zm.) lub wprowadzania wyższych stanów gotowości obronnej państwa, o których mowa w § 3 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 18 marca 2025 r. w sprawie gotowości obronnej państwa (Dz. U. z 2025 r. poz. 355) - w terminie do 5 godzin od otrzymania telefonicznego zgłoszenia takiej potrzeby. Zakładana liczba roboczogodzin wzmocnienia ochrony w okresie obowiązywania umowy - 1440 godzin. 3. Pozostałe informacje zawiera SWZ.