2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af kontorrengøring i KAB-Huset
Beschreibung: Den udbudte opgave vedrører rengøring og vinduespolering for KAB smba, Enghavevej 81, 2450 København NV.Kontrakten omfatter:Hovedydelser:• Rengøring af kontorlokaler, omklædningsfaciliteter, toilet- og badefaciliteter, mødelokaler m.m.• VinduespoleringOptioner/tilkøbsydelser:Vedligeholdelse af inventar og gulveOpgaverne er nærmere beskrevet i Ydelsesbeskrivelsen, Bilag 2.
Interne Kennung: 272696566
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet gennemføres som et begrænset udbud i to faser:Prækvalifikation: Interesserede virksomheder indsender ansøgning om deltagelse. Ordregiver udvælger på baggrund af objektive og ikke-diskriminerende kriterier de ansøgere, der opfylder egnethedskravene.Tilbudsgivning: Kun de prækvalificerede virksomheder inviteres til at afgive tilbud.Antal ansøgere:Ordregiver vil prækvalificere mindst 5 ansøgere, forudsat at der er et tilstrækkeligt antal egnede ansøgere.Udvælgelseskriterier:Udvælgelsen sker på baggrund af offentliggjorte egnethedskrav, herunder økonomisk og finansiel formåen, teknisk og faglig kapacitet samt relevante referencer.Begrundelse for valg af procedure:Begrænset udbud er valgt for at sikre en effektiv og overskuelig konkurrence blandt kvalificerede tilbudsgivere i et marked med mange potentielle leverandører.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90911000 Wohnungs-, Gebäude- und Fensterreinigung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste, 90911100 Reinigung von Unterkünften, 90911200 Gebäudereinigung, 90911300 Fensterreinigung, 90919000 Büro-, Schul- und Büroausstattungsreinigung
5. Los
Los: LOT-0000