2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa energii elektrycznej dla Gminy Konopnica i jej jednostek organizacyjnych.
Beschreibung: Przedmiotem niniejszego zamówienia jest zakup energii elektrycznej dla Gminy Konopnica i jednostek organizacyjnych. Zamawiający, działa w imieniu własnym i w imieniu jednostek organizacyjnych 1) Szkoła Podstawowa w Stasinie 2) Szkoła Podstawowa im Ziemi Lubelskiej w Radawcu Dużym 3) Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Motyczu 4) Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Konopnicy 5) Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Zemborzycach Tereszyńskich 6) Ośrodek Pomocy Społecznej w Konopnicy 7) Biblioteka Publiczna Gminy Konopnica oraz niżej wymienionych jednostek: 8) Ochotnicza Straż Pożarna w Tereszynie 9) Ochotnicza Straż Pożarna w Motyczu Leśnym 10) Ochotnicza Straż Pożarna w Pawlinie 11) Ochotnicza Straż Pożarna w Motyczu 3. Zamawiający przewiduje udzielenie niniejszego zamówienia z podziałem na części: 1) Część 1 zamówienia – zakup energii elektrycznej do obiektów wymienionych w załączniku nr 1 do SWZ – oświetlenie uliczne: Planowana ilość energii elektrycznej 862 507 kWh w tym energia rozliczana w grupie taryfowej C12w - . - strefa dzienna 314 173 kWh - strefa nocna 548 334 kWh 2) Część 2 zamówienia – zakup energii elektrycznej do obiektów wymienionych w załączniku nr 2 do SWZ – pozostałe obiekty: Planowana ilość energii elektrycznej wynosi 654 454 kWh w tym energia rozliczana w grupie taryfowej a) C11 – 92 286 kWh b) C21 – 218 404 kWh c) G11 – 1 039 kWh d) C12a strefa szczytowa – 44 508 kWh strefa pozaszczytowa – 92 917 kWh. e) C12w - strefa dzienna – 94 834 kWh - strefa nocna – 110 466 kWh Prognozowane zużycie energii elektrycznej dla Części nr 1 i nr 2 ma charakter orientacyjny, służący do porównania ofert i w żadnym wypadku nie stanowi ze strony Zamawiającego zobowiązania do zakupu energii w podanej ilości. Sprzedawcy nie będzie przysługiwało jakiekolwiek roszczenie z tytułu niepobrania przez Zamawiającego przewidywanej ilości energii. Ewentualna zmiana przewidywanego szacunkowego zużycia nie będzie skutkowała dodatkowymi kosztami dla Zamawiającego, poza rozliczeniem za faktycznie zużytą ilość energii wg cen określonych w ofercie. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 1 i 2 do SWZ stanowiącym integralną część niniejszego SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 596873-2025
Interne Kennung: IPP.271.19.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Przedmiotem niniejszego zamówienia jest zakup energii elektrycznej dla Gminy Konopnica i jednostek organizacyjnych.
Beschreibung: Przedmiotem niniejszego zamówienia jest zakup energii elektrycznej dla Gminy Konopnica i jednostek organizacyjnych. Zamawiający, działa w imieniu własnym i w imieniu jednostek organizacyjnych 1) Szkoła Podstawowa w Stasinie 2) Szkoła Podstawowa im Ziemi Lubelskiej w Radawcu Dużym 3) Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Motyczu 4) Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Konopnicy 5) Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Zemborzycach Tereszyńskich 6) Ośrodek Pomocy Społecznej w Konopnicy 7) Biblioteka Publiczna Gminy Konopnica oraz niżej wymienionych jednostek: 8) Ochotnicza Straż Pożarna w Tereszynie 9) Ochotnicza Straż Pożarna w Motyczu Leśnym 10) Ochotnicza Straż Pożarna w Pawlinie 11) Ochotnicza Straż Pożarna w Motyczu 3. Zamawiający przewiduje udzielenie niniejszego zamówienia z podziałem na części z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: 1) Część 1 zamówienia – zakup energii elektrycznej do obiektów wymienionych w załączniku nr 1 do SWZ – oświetlenie uliczne: Planowana ilość energii elektrycznej 862 507 kWh w tym energia rozliczana w grupie taryfowej C12w - . - strefa dzienna 314 173 kWh - strefa nocna 548 334 kWh 2) Część 2 zamówienia – zakup energii elektrycznej do obiektów wymienionych w załączniku nr 2 do SWZ – pozostałe obiekty: Planowana ilość energii elektrycznej wynosi 654 454 kWh w tym energia rozliczana w grupie taryfowej a) C11 – 92 286 kWh b) C21 – 218 404 kWh c) G11 – 1 039 kWh d) C12a strefa szczytowa – 44 508 kWh strefa pozaszczytowa – 92 917 kWh. e) C12w - strefa dzienna – 94 834 kWh - strefa nocna – 110 466 kWh Prognozowane zużycie energii elektrycznej dla Części nr 1 i nr 2 ma charakter orientacyjny, służący do porównania ofert i w żadnym wypadku nie stanowi ze strony Zamawiającego zobowiązania do zakupu energii w podanej ilości. Sprzedawcy nie będzie przysługiwało jakiekolwiek roszczenie z tytułu niepobrania przez Zamawiającego przewidywanej ilości energii. Ewentualna zmiana przewidywanego szacunkowego zużycia nie będzie skutkowała dodatkowymi kosztami dla Zamawiającego, poza rozliczeniem za faktycznie zużytą ilość energii wg cen określonych w ofercie. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 1 i 2 do SWZ stanowiącym integralną część niniejszego SWZ. 5. Dostawa energii elektrycznej odbywać się będzie na zasadach określonych w ustawie z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (tekst jedn. Dz. U. z 2024 r., poz. 266 ze zm.), zw. dalej „ustawa Prawo energetyczne” oraz w wydanych na jej podstawie aktach wykonawczych, o określonych standardach jakościowych. Standardy jakościowe energii elektrycznej opisane są w ustawie Prawo energetyczne, w rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 22 marca 2023 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego, w rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 29 listopada 2022 r. w sprawie sposobu kształtowania i kalkulacji taryf 6. W trakcie trwania zamówienia na wniosek Zamawiającego możliwe jest zwiększenie ilości obiektów wymienionych enumeratywnie w załączniku nr 1 do niniejszej SWZ. Przewiduje się, że liczba nowych obiektów nie może przekroczyć 20% ilości obiektów wskazanych w załączniku nr 1 do SWZ – zad. nr 1 i nr 2. Zamawiający przewiduje udzielenie niniejszego zamówienia z podziałem na części z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych