See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Przedłużenie świadczenia usług wsparcia technicznego producenta dla posiadanych przez RZGW Wrocław kontraktów serwisowych sprzętu i oprogramowania”
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest przedłużenie świadczenia usług wsparcia technicznego producenta dla posiadanych przez RZGW Wrocław kontraktów serwisowych sprzętu i oprogramowania. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik Nr 2 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 751723-2025
Interne Kennung: V.ROZ.2710.128.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: W ramach utrzymywanego środowiska teleinformatycznego funkcjonują m.in. urządzenia klasy firewall Cisco ASA, które stanowią kluczowy element systemu dostępu zdalnego (VPN) dla administratorów oraz wykonawców m.in. zaangażowanych w realizację projektów finansowanych ze środków Banku Światowego. Urządzenia te zapewniają dostęp do centralnych systemów zarządzania i monitoringu centrów operacyjnych na obszarze południowej Polski. W ostatnim czasie ujawniono podatności bezpieczeństwa w oprogramowaniu Cisco ASA, które wymagają aktualizacji i interwencji serwisowej, dostępnej wyłącznie w ramach aktywnego wsparcia producenta. Obecnie brak ważnego kontraktu uniemożliwia zastosowanie poprawek bezpieczeństwa, co wiąże się z realnym ryzykiem naruszenia integralności infrastruktury sieciowej oraz przerw w działaniu systemów VPN. Podobne urządzenie występują również na Zbiorniku Nysa i aby je wyłączyć i zdemontować musimy mieć aktualne urządzenie zastępcze co osiągniemy wykupując umowę serwisową w tym postępowaniu. Z uwagi na krytyczny charakter usług, które te urządzenia obsługują, oraz konieczność zapewnienia ciągłości pracy systemów teleinformatycznych obsługujących projekty o znaczeniu strategicznym, zasadnym jest skrócenie terminu postępowania do 15 dni, tak aby umożliwić możliwie szybkie zawarcie nowej umowy serwisowej i przywrócenie pełnego poziomu ochrony systemów.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72611000 Technische Computerunterstützung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72591000 Entwicklung von Leistungsumfangsabkommen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 - Przedłużenie usług wsparcia technicznego infrastruktury serwerowej, macierzowej i sieciowej.
Beschreibung: Przedłużenie usług wsparcia technicznego infrastruktury serwerowej, macierzowej i sieciowej. Przedmiotem zamówienia jest całoroczna dostawa kontraktów na usługi wsparcia technicznego producenta dla posiadanych przez Zamawiającego urządzeń, wymienionych w OPZ, część 1.
Interne Kennung: Część 1
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 - Przedłużenie prawa aktualizacji i wsparcia technicznego oraz rozszerzenie ilości licencji dla oprogramowania użytkowego.
Beschreibung: Przedłużenie prawa aktualizacji i wsparcia technicznego oraz rozszerzenie ilości licencji dla oprogramowania użytkowego. Przedmiotem zamówienia jest dostosowanie infrastruktury do pracy zdalnej oraz przedłużenie wsparcia technicznego producenta posiadanych przez Zamawiającego urządzeń i oprogramowania wymienionych w OPZ, część 2.
Interne Kennung: Część 2