841136-2025 - Wettbewerb
Polen – Verwaltung, Reparatur und Wartung von Fahrzeugparks – Dostawa, instalacja, uruchomienie i kompleksowa obsługa systemu Toruńskiego Roweru Miejskiego (TRM) wraz z opcją.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen - Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa, instalacja, uruchomienie i kompleksowa obsługa systemu Toruńskiego Roweru Miejskiego (TRM) wraz z opcją.
BeschreibungPrzedmiot zamówienia obejmuje dostawę, instalację, uruchomienie i kompleksową obsługę systemu Toruńskiego Roweru Miejskiego (TRM) wraz z opcją. Opis przedmiotu zamówienia stanowi Część II i III SWZ.
Interne KennungNZP-281.52.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Niniejsze postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy Pzp - zgodnie z zapisami ustawy Prawo zamówień publicznych. 2. Do postępowania stosuje się przepisy dotyczące nabywania usług. 3.Szacunkowa wartość zamówienia przekracza kwotę określoną w Obwieszczeniu Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych z dnia 3 grudnia 2023 r. w sprawie aktualnych progów unijnych, ich równowartości w złotych, równowartości w złotych kwot wyrażonych w euro oraz średniego kursu złotego w stosunku do euro stanowiącego podstawę przeliczania wartości zamówień publicznych lub konkursów, wydanym na podstawie art. 3 ust. 2 ustawy Pzp. 4. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art.139 ust. 1 ustawy Pzp. 5.W pierwszej kolejności Zamawiający dokona badania i oceny ofert, a następnie kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 6.W związku z zastosowaniem procedury, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający nie wymaga złożenia wraz ofertą oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp w formie jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia, sporządzonego zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji Europejskiej wydanym na podstawie art. 59 ust. 2 dyrektywy 2014/24/UE, zwanego dalej „jednolitym dokumentem” lub „JEDZ” ( a także dodatkowego oświadczenia Wykonawcy w zakresie podstaw wykluczenia). Zamawiający będzie żądał złożenia tych oświadczeń wyłącznie od Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona. 7. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, JEDZ ( a także dodatkowe oświadczenie Wykonawcy w zakresie podstaw wykluczenia) składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. 8. W przypadku, gdy Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia, wraz z jednolitym dokumentem, także jednolity dokument podmiotu udostępniającego zasoby (a także dodatkowe oświadczenie Wykonawcy w zakresie podstaw wykluczenia), potwierdzający brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu, w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby. 9. W zakresie „części IV Kryteria kwalifikacji” JEDZ, Wykonawca może ograniczyć się do wypełnienia sekcji alfa, w takim przypadku Wykonawca nie wypełnia żadnej z pozostałych sekcji (AD) w części IV JEDZ. 10. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się również Wykonawcę, w stosunku do którego zachodzą okoliczności, o których mowa w: a)art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13.04.2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego; b)art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833 /2014 z dnia 31.07.2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. 11. Na wezwanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §2 ust. 1 pkt 1),2), 6) i 7) rozporządzenia MRPiT z dnia 23.12.2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego w niniejszym ogłoszeniu. 12. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami RP zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §4 rozporządzenia, o którym mowa w pkt. 11 powyżej. 13. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy Pzp. 14. Dla przedmiotowego zamówienia Zamawiający nie przeprowadził wstępnych konsultacji rynkowych.15. Adres strony internetowej prowadzonego postępowania, na której udostępniane będą zmiany i wyjaśnienia treści SWZ oraz inne dokumenty zamówienia bezpośrednio związane z postępowaniem o udzielenie zamówienia: https://mzdtorun.eb2b.com.pl/
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50111000 Verwaltung, Reparatur und Wartung von Fahrzeugparks
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34430000 Fahrräder, 34432000 Teile und Zubehör für Fahrräder, 34420000 Motorroller und Fahrräder mit Hilfsmotor, 42961000 Steuerungs- und Kontrollsystem, 42961100 Zugangskontrollsystem
5. Los
LosLOT-0001
Optionen
Beschreibung der Optionen1.Zamawiający na podstawie art. 441 ust. 1 ustawy Pzp, zastrzega sobie prawo do jednostronnego (w ramach opcji) rozszerzenia zamówienia do wysokości środków finansowych przyznanych na ten cel. 2.Rodzaj i maksymalna wartość opcji: 2.1.rozszerzenie zamówienia polegające na przedłużeniu umowy o maksymalnie kolejne 36 miesięcy na tych samych zasadach i warunkach, co określone w SWZ oraz po cenach zaoferowanych przez Wykonawcę w ofercie; o zamiarze skorzystania z opcji, Zamawiający poinformuje Wykonawcę w formie pisemnego oświadczenia na co najmniej 90 dni przed datą zakończenia realizacji umowy podstawowej; 2.2.uruchomienie i eksploatacja kolejnych stacji systemu TRM lub ich wskazanych elementów oraz rowerów, tj. o maksymalnie 60 sztuk rowerów (rowerów tzw. „4 generacji” ) i 15 kompletnych stacji rowerowych (totem + stojak pięciorowerowy), po cenach zaoferowanych przez Wykonawcę w ofercie; o zamiarze skorzystania z opcji, Zamawiający poinformuje Wykonawcę w formie pisemnego oświadczenia na co najmniej 45 dni przed datą uruchomienia kolejnych stacji systemu TRM lub ich wskazanych elementów oraz rowerów. 3.Okoliczności skorzystania z opcji: 3.1.faktyczne potrzeby Zamawiającego realizowane w ramach opcji będą zgłaszane w trakcie obowiązywania umowy i będą realizowane po weryfikacji jakości funkcjonowania zamówienia podstawowego w tym terminowości i jakości świadczenia dostaw i usług. 3.2.Zamawiający zastrzega sobie prawo do skorzystania z opcji w całości, w części, bądź do rezygnacji ze skorzystania z opcji. 3.3.opcja realizowana będzie na takich samych zasadach i warunkach jak zamówienie podstawowe oraz w oparciu o ceny określone w ofercie Wykonawcy. 3.4.Zamawiający może złożyć jednostronne oświadczenie woli o wykonaniu opcji, natomiast Wykonawca zobowiązany jest świadczyć usługi/dostawy objęte opcją. 3.5. Zamawiający gwarantuje jedynie wykonanie zamówienia podstawowego. 3.6. Wykonawcy nie przysługuje wobec Zamawiającego roszczenie o realizację zamówienia opcjonalnego: 3.6.1.niezłożenie zlecenia przez Zamawiającego oznacza rezygnację z opcji. Wykonawcy przysługuje wówczas jedynie wynagrodzenie za realizację zamówienia podstawowego objętego przedmiotem zamówienia. 3.6.2.Wykonawca składając ofertę, wyraża zgodę na zawarcie opcji w umowie. Wykonawca nie będzie wnosił oraz zrzeka się jakichkolwiek roszczeń z tytułu braku skorzystania przez Zamawiającego z opcji. 4.Szczegółowy opis skorzystania z opcji został zawarty Części II SWZ. 5.Zamawiający nie przewiduje wznowień.