841626-2025 - Ergebnis
Polen – Baumaterialien – ZAKUP KRUSZYWA I PIASKU ORAZ GEOWŁÓKNINY DROGOWEJ DO BRANIEWA I BARTOSZYC II
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZAKUP KRUSZYWA I PIASKU ORAZ GEOWŁÓKNINY DROGOWEJ DO BRANIEWA I BARTOSZYC II
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest: : „ Zakup kruszywa i piasku oraz geowłókniny drogowej do Braniewa i Bartoszyc II” część zamówienia nr 1: Zakup kruszywa i piasku do Braniewa II; część zamówienia nr 2: Zakup kruszywa i piasku do Bartoszyc II; część zamówienia nr 3: Zakup geowłókniny drogowej do Bartoszyc. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 i 5 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung666573-2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensW celu realizacji zadań wynikających z programu „Narodowy Program Odstraszania i Obrony – Tarcza Wschód” w ramach rozbudowy inżynieryjnej odcinków granicy oraz wzmocnień przejść granicznych, wnioskuję o realizację zakupu materiałów na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2) Ustawy Pzp tj. zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w ust 1, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej w przypadku jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia. Pilna potrzeba wykonania zamówienia wynika z konieczności wzmocnienia zapory, która w wielu miejscach okazała się nieszczelna i nieskuteczna oraz potrzebą utworzenia miejsc składowania. Działania podejmowane w ramach programu „Tarcza Wschód” mają na celu m.in. wzmocnienie zdolności Wojska Polskiego, w tym wzmocnienie systemów wykrywania, ostrzegania i śledzenia, przygotowanie wysuniętych baz operacyjnych, przygotowanie węzłów logistycznych oraz stworzenie odpowiedniej infrastruktury dla systemów antydronowych. Głównymi założeniami projektu „Tarcza Wschód” jest nowa infrastruktura oraz technologie, które mają na celu ochronę Rzeczypospolitej, utrudnianie przemieszczania się wojsk przeciwnika, ułatwianie poruszania się wojsk własnych, ochrona ludności i zapewnienie najwyższego bezpieczeństwa służbom strzegącym bezpieczeństwa państwa. Ze względu na skalę projektu „Tarcza Wschód” i jego znaczenie dla poprawy warunków obronności państwa, należy niezwłocznie go realizować gdyż znacząco wzmocni odporność państwa na zagrożenia militarne z kierunku wschodniego, ograniczy mobilność wojsk przeciwnika, jednocześnie zapewniając większa swobodę działania i zdolność przetrwania wojsk własnych, ale także ludności cywilnej. W związku z powyższym realizacja powyższego zadania w trybie przyspieszonym, wynika z konieczności ochrony państwa i wymaga natychmiastowego podjęcia działań niezbędnych do ograniczenia bezpośrednich skutków wystąpienia zdarzenia nieprzewidzianego, np. usunięcia bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia lub życia ludzkiego, w szczególności służb chroniących granicy. Jest to szczególnie istotne w czasie trwającego konfliktu zbrojnego na Ukrainie oraz niesłabnącego napięcia w relacjach z państwami trzecimi pozostającymi poza strukturami NATO (ochrona wschodniej flanki przed falą imigrantów z Afganistanu, Syrii i Czeczeni w tym islamskich ekstremistów). Każdy z trybów przewidzianych w ustawie Pzp wiąże się z określonymi prawami i obowiązkami po stronie Zamawiającego oraz Wykonawców. Oczywistym, zatem jest, iż z uwagi na konieczność natychmiastowego wykonania zamówienia nie istnieje możliwość udzielenia przedmiotowego zamówienia w trybach procedur zamówień klasycznych, a ze względu na konieczność zakupu w jak najkrótszym terminie skrócenie okresu składania ofert do 15 dni jest zasadne.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 44111000 Baumaterialien
Zusätzliche Einstufung (cpv): 44113800 Straßenbelagsmaterial
5. Los
LosLOT-0001
TitelZakup kruszywa i piasku do Braniewa II
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest : Zakup kruszywa i piasku do Braniewa II. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 i 5 do SWZ.
Interne KennungCzęść zamówienia nr 1
Optionen
Beschreibung der OptionenZamówienie będzie realizowane z wykorzystaniem prawa opcji. Opcja polega na powtórzeniu tego samego asortymentu dla ilości maksymalnych określonych w SWZ. Zamawiający informuje, ze jeśli ilość minimalna jest równa ilości maksymalnej oznacza to, że dla danej pozycji asortymentowej nie stosuje się prawa opcji.
LosLOT-0002
TitelZakup kruszywa i piasku do Bartoszyc II
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest : Zakup kruszywa i piasku do Bartoszyc II. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 i 5 do SWZ.
Interne KennungCzęść zamówienia nr 2
LosLOT-0003
TitelZakup geowłókniny drogowej do Bartoszyc
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest : Zakup geowłókniny drogowej do Bartoszyc. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 i 5 do SWZ.
Interne KennungCzęść zamówienia nr 3
Haupteinstufung (cpv): 44113800 Straßenbelagsmaterial
2. Procedura
Procedura
Poprzednie ogłoszenie: 666573-2025
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: tak
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 44111000 Materiały budowlane
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 44113800 Materiały do układania nawierzchni drogowych
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Wewnętrzny identyfikator: Część zamówienia nr 1
Opcje:
Część zamówienia: LOT-0002
Wewnętrzny identyfikator: Część zamówienia nr 2
Część zamówienia: LOT-0003
Wewnętrzny identyfikator: Część zamówienia nr 3
Główna klasyfikacja (cpv): 44113800 Materiały do układania nawierzchni drogowych