841771-2025 - Wettbewerb
Polen – Planungsleistungen im Bauwesen – Wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej dla budowy trzech zbiorników ppoż. na terenie Nadleśnictwa Kaczory w ramach projektu „Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – zapobieganie, przeciwdziałanie oraz ograniczanie skutków zagrożeń związanych z pożarami lasów (PPOŻ2)”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelWykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej dla budowy trzech zbiorników ppoż. na terenie Nadleśnictwa Kaczory w ramach projektu „Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – zapobieganie, przeciwdziałanie oraz ograniczanie skutków zagrożeń związanych z pożarami lasów (PPOŻ2)”
Beschreibung1) Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu sporządzenia dokumentacji projektowo- kosztorysowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych wykonywanych na podstawie dokumentacji projektowej będącej przedmiotem niniejszego zamówienia. Przedmiot zamówienia (każda z jego części) obejmuje wykonanie dwóch zadań: a. Zadanie I - opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę; b. Zadanie II – pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych wykonywanych na podstawie dokumentacji projektowej będącej przedmiotem niniejszego zamówienia. 2) Przedmiot zamówienia został podzielony na trzy części a. Część I – Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z nadzorem autorskim obejmującej zadanie: Budowa zbiornika przeciwpożarowego w leśnictwie Podlasie b. Część II –Wykonywanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z nadzorem autorskim obejmującej zadanie: Budowa zbiornika przeciw-pożarowego w leśnictwie Jeziorki c. Część III –Wykonywanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z nadzorem autorskim obejmującej zadanie: Budowa zbiornika przeciw-pożarowego w leśnictwie Garncarska Góra. Opracowania wykonane w ramach zamówienia będą dotyczyć następujących obiektów tj. Część I Leśnictwo Podlasie , gmina Piła rodzaj obiektu : Zbiornik ppoż. podziemny adres leśny 08-13-1-07-213-g-00 nr działki 8037 Obręb Piła 9 Gmina Piła Część II Leśnictwo Jeziorki , gmina Kaczory ob. wiejski rodzaj obiektu Zbiornik ppoż. podziemny adres leśny 08-13-1-06-243-b-00 nr działki 8066 Obręb Jeziorki Gmina Kaczory ob. wiejski Część III Leśnictwo Garncarska Góra, gmina Kaczory Miasto rodzaj obiektu Zbiornik ppoż. podziemny adres leśny 08-13-09-475-r-00 nr działki 8230 Obręb Kaczory Gmina Kaczory Miasto 3) Wstępną propozycję projektowanych obiektów wraz z lokalizacją przedstawia załącznik nr 2 do SWZ - dla wszystkich części. 4) Wykonawca może złożyć ofertę na jedną lub kilka części zamówienia. Oferta złożona na daną część musi jednakże obejmować cały zakres prac przewidzianych w SWZ dla tej części. Podczas realizacji zamówienia Wykonawca jest zobowiązany stosować zasady równościowe związane z zapobieganiem wszelkiej dyskryminacji, zasadami równości szans, włączenia społecznego i niedyskryminacji, zgodnie z Wytycznymi w zakresie realizacji zasad równościowych w ramach funduszy unijnych na lata 2021-2027 oraz załącznika nr 2 do ww. Wytycznych oraz zasady dostępności zgodnie ze Standardami dostępności dla polityki spójności 2021-2027 oraz z zachowaniem zielonych standardów przy realizacji szkoleń/spotkań, mając na uwadze zgodności z zasadą zrównoważonego rozwoju, w tym zasadą nie czyń poważnych szkód (DNSH). Realizacja zamówienia musi być zgodna z zasadą DNSH – „nie czyń poważnych szkód” (ang. Do No Significant Harm).Zasada ta stanowi kluczowy wymóg dla projektów finansowanych ze środków Unii Europejskiej i oznacza, że realizowane inwestycje nie mogą powodować szkód dla środowiska naturalnego ani być sprzeczne z sześcioma celami środowiskowymi Unii Europejskiej, w szczególności w zakresie: -łagodzenia zmian klimatu, -przystosowania do zmian klimatu, -zrównoważonego wykorzystywania i ochrony zasobów wodnych, -przejścia na gospodarkę o obiegu zamkniętym, -zapobiegania zanieczyszczeniom, -ochrony i odbudowy bioróżnorodności oraz ekosystemów. Wykonawca jest zobowiązany do uwzględnienia powyższej zasady na etapie opracowania dokumentacji projektowej, w tym poprzez dobór rozwiązań projektowych i technologicznych ograniczających negatywny wpływ inwestycji na środowisko oraz wspierających zrównoważony rozwój.
Interne KennungSA.270.2.3.2025.KW
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71325000 Planung von Fundamenten, 71240000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie planungsbezogene Leistungen, 71242000 Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation, 71330000 Verschiedene von Ingenieuren erbrachte Dienstleistungen
5. Los
LosLOT-0001
TitelCZĘŚĆ I - Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z nadzorem autorskim obejmującej zadanie: Budowa zbiornika przeciwpożarowego w leśnictwie Podlasie
Beschreibung1) Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu sporządzenia dokumentacji projektowo- kosztorysowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych wykonywanych na podstawie dokumentacji projektowej będącej przedmiotem niniejszego zamówienia. Przedmiot zamówienia (każda z jego części) obejmuje wykonanie dwóch zadań: a. Zadanie I - opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę; b. Zadanie II – pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych wykonywanych na podstawie dokumentacji projektowej będącej przedmiotem niniejszego zamówienia. Zamiarem Zamawiającego jest budowa podziemnego zbiornika przeciwpożarowego na wodę. Zbiornik musi być wykonany z tworzywa sztucznego o pojemności 50m3, posiadać kształt walca o osi poziomej, studzienkę ssawną, punkt czerpania wody i plac manewrowy. Szczegóły dotyczące realizacji zamówienia określone zostały w SWZ wraz z załącznikami.
Interne KennungCZĘŚĆ I
Menge1 Stück
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art.441 ustawy Prawo zamówień publicznych
LosLOT-0002
TitelCZĘŚĆ II- Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z nadzorem autorskim obejmującej zadanie: Budowa zbiornika przeciwpożarowego w leśnictwie Jeziorki
Interne KennungCZĘŚĆ II
LosLOT-0003
TitelCZĘŚĆ III- Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z nadzorem autorskim obejmującej zadanie: Budowa zbiornika przeciwpożarowego w leśnictwie Garncarska Góra
Interne KennungCZĘŚĆ III