2. Verfahren
Verfahren
Titel: Pełnienie czynności zastępstwa inwestycyjnego dla Zadania pn.: „Budowa zajezdni autobusowej przy ul. Beethovena w Wałbrzychu z uwzględnieniem działań służących przywracaniu bioróżnorodności”
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest nadzór nad pracami projektowymi i robotami budowlanymi związanymi z budową zajezdni autobusowej przy ul. Beethovena w Wałbrzychu – dz. nr 18/18 i 15/1 obr. nr 32 Gaj oraz prowadzenie rozliczenia Zadania. Do obowiązków Inwestora zastępczego będzie należało m.in.: 1) Administrowanie umowami zawartymi przez Zamawiającego z Wykonawcami Robót na Zadaniu. 2) Współpraca z Zamawiającym przy realizacji umów zawartych przez Zamawiającego z Instytucjami współfinansującymi Zadanie. 3) Wypełnianie w zastępstwie Zamawiającego wszystkich obowiązków wynikających z realizacji Zadania, określonych w przepisach prawa polskiego, a w szczególności ustawą – Prawo budowlane z aktami wykonawczymi. 4) Reprezentowanie Zamawiającego w okresie realizacji Umowy wobec władz, urzędów, sądów, partnerów Zadania i innych instytucji, w tym dokonanie przewidzianych ustawą – Prawo budowlane czynności związanych z uzyskaniem wymaganych pozwoleń, decyzji, zgłoszeń, opinii i zatwierdzeń. 5) Pełnienie pełnobranżowego nadzoru inwestorskiego zgodnie z art. 25 ustawą – Prawo budowlane: a) reprezentowanie Zamawiającego na terenie budowy przez sprawowanie kontroli zgodności jej realizacji z projektem i pozwoleniem na budowę, przepisami oraz zasadami wiedzy technicznej, b) sprawdzanie jakości wykonywanych Robót i wbudowanych wyrobów budowlanych, a w szczególności zapobieganie zastosowaniu wyrobów budowlanych wadliwych i niedopuszczonych do stosowania w budownictwie, c) sprawdzanie i odbiór Robót ulegających zakryciu lub zanikających, uczestniczenie w próbach i odbiorach technicznych instalacji, urządzeń technicznych oraz przygotowanie i udział w czynnościach końcowego odbioru Robót i wykonanie wszystkich czynności związanych z przekazywaniem ich do użytkowania, d) potwierdzanie faktycznie wykonanych Robót oraz usunięcia wad, a także, kontrolowanie rozliczeń finansowych Robót, e) wydawanie kierownikowi budowy i/lub kierownikom robót poleceń, potwierdzanych wpisem do dziennika budowy, dotyczących: usunięcia nieprawidłowości lub zagrożeń, wykonania prób lub badań, także wymagających odkrycia Robót lub elementów zakrytych oraz przedstawianie ekspertyz dotyczących prowadzonych Robót i dowodów dopuszczenia do stosowania w budownictwie wyrobów budowlanych oraz urządzeń technicznych, f) żądanie od kierownika budowy i/lub kierowników robót dokonania poprawek bądź ponownego wykonania wadliwie wykonanych Robót, a także żądanie wstrzymania dalszych Robót w przypadku, gdyby ich kontynuacja mogła wywołać zagrożenie bądź spowodować niedopuszczalną niezgodność z projektem lub pozwoleniem na budowę. 6) Współpraca z Projektantami w ramach pełnionego przez nich nadzoru autorskiego. 7) Prowadzenie ewidencji nakładów oraz rozliczenie Zadania. 8) Pełnienie obowiązków Inwestora Zastępczego w okresie poprzedzającym realizację budowy. 9) Pełnienie obowiązków Inwestora Zastępczego w okresie realizacji budowy. 10) Pełnienie obowiązków Inwestora Zastępczego związanych z odbiorem Robót i przekazaniem do użytkowania. 11) Pełnienie obowiązków Inwestora Zastępczego w okresie rękojmi za wady, wynikającej z umów zawartych przez Zamawiającego z Wykonawcami Robót. 12) Pełnienie obowiązków Inwestora Zastępczego w zakresie obsługi finansowej Zadania oraz wynikających z umów zawartych przez Zamawiającego z Instytucjami współfinansującymi Zadanie. 13) Współdziałanie z Zamawiającym w ewentualnym dochodzeniu i egzekwowaniu od uczestników biorących udział w realizacji Zadania, odszkodowań lub kar umownych za nienależyte lub nieterminowe wykonanie zobowiązań umownych oraz reprezentowanie Zamawiającego w ewentualnych sporach, celem obrony interesów Zamawiającego. 2. Szczegółowy opis przedmiotu niniejszego zamówienia jest zawarty w projekcie umowy (załącznik nr 8 do SWZ). 3. Opis przedmiotu zamówienia na wykonanie robót budowlanych zawarty jest w Specyfikacji Warunków Zamówienia z załącznikami, w tym w projekcie umowy oraz PFU dla zadania „Budowa zajezdni autobusowej przy ul. Beethovena w Wałbrzychu z uwzględnieniem działań służących przywracaniu bioróżnorodności”, która jest dostępna na stronie internetowej Zamawiającego w zakładce dotyczącej postępowania przetargowego na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych: postępowanie BZP.271.60.2025 „Budowa zajezdni autobusowej przy ul. Beethovena w Wałbrzychu z uwzględnieniem działań służących przywracaniu bioróżnorodności w trybie zaprojektuj i wybuduj” https://gminawalbrzych.logintrade.net/zapytania_email,195997,70608f0e51f50af18e75241189c3ffd7.html
Vorherige Bekanntmachung: 517411-2025
Interne Kennung: BZP.271.132.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71520000 Bauaufsicht
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71247000 Beaufsichtigung der Bauarbeiten, 71540000 Bauverwaltungsleistungen
5. Los
Los: LOT-0001