841953-2025 - Ergebnis
Polen – Wartung von Straßenlichtsignalen – Świadczenie usług konserwacyjnych i serwisowych w zakresie urządzeń detekcyjnych i sygnalizacyjnych oraz instalacji kablowych i konstrukcji wsporczych sygnalizacji świetlnych na terenie Poznania
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelŚwiadczenie usług konserwacyjnych i serwisowych w zakresie urządzeń detekcyjnych i sygnalizacyjnych oraz instalacji kablowych i konstrukcji wsporczych sygnalizacji świetlnych na terenie Poznania
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest świadczenie usług polegających na wykonywaniu prac konserwacyjnych i serwisowych przy urządzeniach detekcyjnych i sygnalizacyjnych oraz przy instalacjach kablowych i konstrukcjach wsporczych sygnalizacji świetlnych zlokalizowanych na terenie miasta Poznania. Przedmiot zamówienia dotyczy obowiązków związanych z utrzymaniem czystości i porządku na drogach publicznych w granicach administracyjnych miasta Poznania, nałożonych na Zamawiającego zgodnie z postanowieniem art. 5 ust. 4 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.
Vorherige Bekanntmachung644576-2025
Interne KennungDZ.RITS.341.102.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensUprzednio prowadzone postępowanie dotyczące tego samego przedmiotu zamówienia zostało unieważnione z powodu, iż wszystkie złożone oferty znacznie przewyższały kwotę przeznaczoną na sfinansowanie zamówienia. W interesie publicznym leży zapewnienie ciągłości świadczenia usług konserwacyjnych i serwisowych w zakresie urządzeń detekcyjnych i sygnalizacyjnych oraz instalacji kablowych i konstrukcji wsporczych sygnalizacji świetlnych na terenie Poznania. Świadczenie przedmiotowej usługi jest zabezpieczone umową do dnia 21 października 2025 r., z możliwością udzielenia zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 217 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp na okres 1-2 miesięcy w zależności od wyniku negocjacji z wykonawcą. Jedynie przeprowadzenie postępowania ze skróconym terminem składania ofert daje szansę na wyłonienie wykonawcy i zawarcie umowy przed upływem ww. terminów.
Zentrale Elemente des VerfahrensPostępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych. Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami prowadzona jest przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, za pośrednictwem Platformy eZamowienia, która jest dostępna pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl. Szczegółowe informacje dotyczące środków komunikacji elektronicznej, przy użyciu których Zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami oraz wymagania techniczne dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej zostały określone w SWZ. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa „Regulamin Platformy e-Zamówienia”, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”. Szczegółowe regulacje dotyczące korespondencji elektronicznej zostały zawarte w SWZ. Ofertę należy złożyć za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia (https://ezamowienia.gov.pl). Warunki udziału w postępowaniu: O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 108 ust. 1 oraz art. 109 ust. 1 pkt 4, 8, 9 i 10 Ustawy, art. 5k Rozporządzenia Rady UE 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. Zamawiający zastosuje procedurę określoną w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp. Wykonawca składa wraz z ofertą (interaktywny „Formularz ofertowy”) dokumenty podpisane zgodnie z wymogami pkt 11.B SWZ: 1) wypełniony i opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym formularz cenowy (Załącznik nr 3 do SWZ). Zamawiający wymaga podania cen jednostkowych jako wartości dodatnich i informuje, że w przypadku braku wyceny danej pozycji lub podania wartości 0 zł oferta podlegała będzie odrzuceniu z zastrzeżeniem postanowień art. 223 ust. 2 ustawy Pzp; 2) wypełniony i opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym formularz JEDZ - wzór: Załącznik nr 5a do SWZ; 3) wypełnione i opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym oświadczenie Wykonawcy dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (wzór: Załącznik nr 5b do SWZ); 4) wypełnione i opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym zobowiązanie do udostępnienia zasobów (wzór: Załącznik nr 6 do SWZ) lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami podmiotów je udostępniających (jeżeli dotyczy); 5) wypełnione i opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (wzór: Załącznik nr 5c do SWZ) – jeżeli dotyczy; 6) wypełnione i opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym oświadczenie dot. podziału prac realizowanych przez podmioty występujące wspólnie (wzór: Załącznik nr 7 do SWZ) – jeżeli dotyczy; Termin związania ofertą: do dnia 14 stycznia 2026 r.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50232200 Wartung von Straßenlichtsignalen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72250000 Systemdienstleistungen und Unterstützungsdienste, 72260000 Dienstleistungen in Verbindung mit Software, 71314100 Dienstleistungen im Elektrobereich
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest świadczenie usług polegających na wykonywaniu prac konserwacyjnych i serwisowych przy urządzeniach detekcyjnych i sygnalizacyjnych oraz przy instalacjach kablowych i konstrukcjach wsporczych sygnalizacji świetlnych zlokalizowanych na terenie miasta Poznania. Przedmiot zamówienia dotyczy obowiązków związanych z utrzymaniem czystości i porządku na drogach publicznych w granicach administracyjnych miasta Poznania, nałożonych na Zamawiającego zgodnie z postanowieniem art. 5 ust. 4 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Warunki realizacji i odbioru prac opisane zostały we wzorze umowy, stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ, szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i zakres prac określają Załączniki nr 2-4 do SWZ.