842240-2025 - Ergebnis
Polen – Beaufsichtigung der Bauarbeiten – Usługi nadzoru inwestorskiego dla zadań zabezpieczeń przeciwerozyjnych osuwających się skarp na terenie Nadleśnictwa Jeleśnia.
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługi nadzoru inwestorskiego dla zadań zabezpieczeń przeciwerozyjnych osuwających się skarp na terenie Nadleśnictwa Jeleśnia.
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje: 1. w ramach zamówienia podstawowego (dalej jako: „Zamówienie Podstawowe”) sprawowanie nadzoru inwestorskiego zadań budowy zabezpieczeń przeciwerozyjnych osuwających się skarp na terenie Nadleśnictwa Jeleśnia. Szczegółową charakterystykę stanowi załącznik nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia. W ramach realizacji umowy Wykonawca zobowiązany będzie realizować pełny zakres czynności określonych w przepisach Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane oraz przepisach wykonawczych dla inspektora nadzoru budowlanego, zgodnie z obowiązującymi standardami, zasadami sztuki budowlanej oraz zgodnie z etyką zawodową, co szczegółowo zostało opisane w załączniku nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia. 2. w ramach zamówienia obejmującego opcję (dalej jako „Opcja”) opracowanie koreferatu (weryfikacji, sprawdzania poprawności i kompletności dokumentacji projektowej przed dalszym etapem realizacji projektu) dla opracowanej dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy zabezpieczeń przeciwerozyjnych osuwających się skarp na terenie Nadleśnictwa Jeleśnia. Usługi objęte Opcją mogą dotyczyć wszystkich zadań częściowych. Wartość usług objętych opcja (cena za ich wykonanie) – zostanie wskazana przez Wykonawcę w formularzu oferty. Zamawiający zastrzega, iż cena ta nie może przekraczać 10% ceny oferty Wykonawcy za wykonanie zamówienia podstawowego. W przypadku nie wskazania przez Wykonawcę ceny za wykonanie usług objętych Opcja lub podania ceny przekraczającej 10% ceny oferty Wykonawcy za wykonanie zamówienia podstawowego Zamawiający uzna ofertę Wykonawcy za niezgodną z warunkami zamówienia. Oferta taka zostanie odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 6) Prawa zamówień publicznych. Zamawiający uprawniony będzie do złożenia oświadczenia o skorzystaniu z Opcji w trakcie trwania umowy na realizację Przedmiotu zamówienia. Zamawiający może nie skorzystać z Opcji, a Wykonawcy z tego tytułu nie będzie przysługiwało żadne roszczenie w stosunku do Zamawiającego. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji, jeżeli taki wymóg wynikać będzie z przepisów wewnętrznych PGL LP lub jeśli Zamawiający uzna to za wskazane, pod warunkiem że osoba opracowująca koreferaty nie będzie powiązana w żaden sposób z podmiotem opracowującym dokumentację projektowo-kosztorysową b budowy zabezpieczeń przeciwerozyjnych osuwających się skarp na terenie Nadleśnictwa Jeleśnia w ramach Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę Klimat i Środowisko 2021-2027 – projekt „Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach górskich - kontynuacja” (MRG3) i osobami reprezentującymi podmiot (powiązania rodzinne i biznesowe z członkami zarządu, wcześniejsze zlecenia, wspólne opracowania dokumentacji lub rola sprawdzającego).
Vorherige Bekanntmachung: 621404-2025
Interne Kennung: S.270.16.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71247000 Beaufsichtigung der Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 - Sprawowanie nadzoru inwestorskiego nad realizacją budowy zabezpieczenia przeciwerozyjnego osuwającej się skarpy w leśnictwie Koszarawa Bystra
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje: 1. w ramach zamówienia podstawowego (dalej jako: „Zamówienie Podstawowe”) sprawowanie nadzoru inwestorskiego zadań budowy zabezpieczeń przeciwerozyjnych osuwających się skarp w leśnictwie Koszarawa Bystra. Szczegółową charakterystykę stanowi załącznik nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia. W ramach realizacji umowy Wykonawca zobowiązany będzie realizować pełny zakres czynności określonych w przepisach Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane oraz przepisach wykonawczych dla inspektora nadzoru budowlanego, zgodnie z obowiązującymi standardami, zasadami sztuki budowlanej oraz zgodnie z etyką zawodową, co szczegółowo zostało opisane w załączniku nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia. 2. w ramach zamówienia obejmującego opcję (dalej jako „Opcja”) opracowanie koreferatu (weryfikacji, sprawdzania poprawności i kompletności dokumentacji projektowej przed dalszym etapem realizacji projektu) dla opracowanej dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy zabezpieczeń przeciwerozyjnych osuwających się skarp w leśnictwie Koszarawa Bystra.
Interne Kennung: Część 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Przedmiotem zamówienia w ramach Opcji jest kompleksowa weryfikacja (koreferat) dokumentacji projektowo kosztorysowej dla zadania inwestycyjnego budowy zabezpieczeń przeciwerozyjnych osuwających się skarp w leśnictwie Koszarawa Bystra. 2. Celem weryfikacji (koreferatu) jest sprawdzenie poprawności wykonanej dokumentacji projektowo kosztorysowej i materiałów przetargowych dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy zabezpieczeń przeciwerozyjnych osuwających się skarp w poszczególnych leśnictwach przed przekazaniem jej wykonawcom, którzy będą brać udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na roboty budowlane. 3. Przedmiot zamówienia obejmuje weryfikację następujących elementów dokumentacji: 1) Projektu budowlanego, 2) Projektu wykonawczego, 3) Materiały przetargowe, w tym: a) Przedmiary robót dla wszystkich branż, b) Kosztorysy inwestorskie robót, c) Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych. 4. Wykonawca będzie zobowiązany do dokonania kompleksowej wielobranżowej weryfikacji dokumentacji projektowej (technicznej) i opracowań z tą dokumentacją związanych, pod kątem: 1) kompletności dokumentacji projektowej i uzgodnień, 2) zgodności rozwiązań projektowych z zakresem i wytycznymi Zamawiającego dla Zadania Projektowego, 3) zgodności rozwiązań projektowych każdej branży z obowiązującymi z przepisami prawa, wytycznymi, normami, warunkami technicznymi i aktualnymi przepisami szczegółowymi, ze wskazaniem, które elementy dokumentacji projektowej i w jakim zakresie nie spełniają wymagań określonych w tych dokumentach, 4) zgodności z wymaganiami prawa budowlanego oraz innymi obowiązującymi przepisami, ze szczególnym uwzględnieniem zgodności dokumentacji projektowej z polskimi normami, przepisami dotyczącymi ochrony środowiska, przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej, BHP, ergonomii pracy itp. 5) dokonując weryfikacji dokumentacji Zadania Projektowego Wykonawca uwzględni wszelkie zmiany przepisów prawnych i technicznych zaistniałe w trakcie realizacji zamówienia) 6) dokonywania kontroli obliczeń i wykrycia ewentualnych błędów, dla wszystkich branż, a w szczególności poprawności przyjętych obciążeń, schematów, doboru przyjętych rozwiązań materiałowych, 7) osiągnięcia celu, któremu ma służyć niniejszy projekt, sprawdzenie czy przedstawione rozwiązania zapewnią uzyskanie zakładanych efektów przy jak najniższych kosztach eksploatacyjnych, 8) wzajemnej spójności elementów projektu, a w szczególności poprawność wykonania tabel zestawieniowych, opisów materiałów, poprawność wymiarowania, metryki rysunków itp. 9) zgodności rozwiązań projektowych z wymaganiami zawartymi w decyzjach administracyjnych, 10) zgodności rozwiązań projektowych z warunkami usunięcia kolizji i uzgodnieniami wydanymi przez instytucje branżowe oraz z innymi wymaganiami określonymi w opiniach do projektu, 11) prawidłowości i kompletności postanowień dokumentacji projektowej (technicznej) pod kątem minimalizacji ryzyka opóźnień w przetargu i problemów w realizacji, 12) kompletności podstaw płatności, 13) jednoznaczność zapisów specyfikacji technicznych, kompletności opracowania specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, 14) zgodności dokumentacji Zadania Projektowego z Prawem zamówień publicznych, 15) racjonalności zaprojektowanych rozwiązań i treści dokumentacji projektowej (m.in. w zakresie wykorzystania materiałów), 16) zgodności kosztorysów i przedmiarów robót z rysunkami, specyfikacjami technicznymi i innymi opracowaniami zawartymi w dokumentacji projektowej (technicznej), 17) czy kosztorysy spełniają wymogi rozporządzeń w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych, 18) poprawności przyjętych pozycji katalogowych w poszczególnych pozycjach kosztorysowych, ilości przyjętych jednostek przedmiarowych, co oznacza również sprawdzenie poprawności wykonania przedmiaru kosztorysowego, 19) poprawności przyjętych cen jednostkowych oraz narzutów dla poszczególnych pozycji kosztorysowych, kompletności opracowania i poprawności obliczeń rachunkowych w kosztorysie, 20) sprawdzenie w zakresie przedmiaru robót kompletności opracowania, a w szczególności czy wszystkie roboty budowlane określone w projektach wykonawczych zostały ujęte w przedmiarze robót oraz czy przedmiary robót spełniają wymagania określone obowiązującymi przepisami w zakresie zamówień publicznych w części dotyczącej poprawnego i kompletnego opisu przedmiotu zamówienia na roboty budowlane, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych 5. Wykonawca będzie zobowiązany do sporządzenia i przekazania Zamawiającemu w formie pisemnej i elektronicznej raportu z weryfikacji dokumentacji projektowej w dwóch egzemplarzach. Wersja elektroniczna raportu powinna być sporządzona jako dokument tekstowy. Datą otrzymania raportu przez Zamawiającego jest data otrzymania raportu w formie papierowej. Wymaga się, aby raport posiadał przejrzystą strukturę z kartą tytułową i spisem treści. Dostarczenie raportu Zamawiający potwierdzi protokołem przekazania.
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 - Sprawowanie nadzoru inwestorskiego nad realizacją budowy zabezpieczeń przeciwerozyjnych osuwających się skarp w leśnictwach Sopotnia Dolna, Sopotnia Górna i Sopotnia Potok.
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje: 1. w ramach zamówienia podstawowego (dalej jako: „Zamówienie Podstawowe”) sprawowanie nadzoru inwestorskiego zadań budowy zabezpieczeń przeciwerozyjnych osuwających się skarp w leśnictwach Sopotnia Dolna, Sopotnia Górna i Sopotnia Potok. Szczegółową charakterystykę stanowi załącznik nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia. W ramach realizacji umowy Wykonawca zobowiązany będzie realizować pełny zakres czynności określonych w przepisach Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane oraz przepisach wykonawczych dla inspektora nadzoru budowlanego, zgodnie z obowiązującymi standardami, zasadami sztuki budowlanej oraz zgodnie z etyką zawodową, co szczegółowo zostało opisane w załączniku nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia. 2. w ramach zamówienia obejmującego opcję (dalej jako „Opcja”) opracowanie koreferatu (weryfikacji, sprawdzania poprawności i kompletności dokumentacji projektowej przed dalszym etapem realizacji projektu) dla opracowanej dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy zabezpieczeń przeciwerozyjnych osuwających się skarp w leśnictwach Sopotnia Dolna, Sopotnia Górna i Sopotnia Potok.
Interne Kennung: Część 2
Beschreibung der Optionen: 1. Przedmiotem zamówienia w ramach Opcji jest kompleksowa weryfikacja (koreferat) dokumentacji projektowo kosztorysowej dla zadania inwestycyjnego budowy zabezpieczeń przeciwerozyjnych osuwających się skarp w leśnictwach Sopotnia Dolna, Sopotnia Górna i Sopotnia Potok. 2. Celem weryfikacji (koreferatu) jest sprawdzenie poprawności wykonanej dokumentacji projektowo kosztorysowej i materiałów przetargowych dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy zabezpieczeń przeciwerozyjnych osuwających się skarp w poszczególnych leśnictwach przed przekazaniem jej wykonawcom, którzy będą brać udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na roboty budowlane. 3. Przedmiot zamówienia obejmuje weryfikację następujących elementów dokumentacji: 1) Projektu budowlanego, 2) Projektu wykonawczego, 3) Materiały przetargowe, w tym: a) Przedmiary robót dla wszystkich branż, b) Kosztorysy inwestorskie robót, c) Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych. 4. Wykonawca będzie zobowiązany do dokonania kompleksowej wielobranżowej weryfikacji dokumentacji projektowej (technicznej) i opracowań z tą dokumentacją związanych, pod kątem: 1) kompletności dokumentacji projektowej i uzgodnień, 2) zgodności rozwiązań projektowych z zakresem i wytycznymi Zamawiającego dla Zadania Projektowego, 3) zgodności rozwiązań projektowych każdej branży z obowiązującymi z przepisami prawa, wytycznymi, normami, warunkami technicznymi i aktualnymi przepisami szczegółowymi, ze wskazaniem, które elementy dokumentacji projektowej i w jakim zakresie nie spełniają wymagań określonych w tych dokumentach, 4) zgodności z wymaganiami prawa budowlanego oraz innymi obowiązującymi przepisami, ze szczególnym uwzględnieniem zgodności dokumentacji projektowej z polskimi normami, przepisami dotyczącymi ochrony środowiska, przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej, BHP, ergonomii pracy itp. 5) dokonując weryfikacji dokumentacji Zadania Projektowego Wykonawca uwzględni wszelkie zmiany przepisów prawnych i technicznych zaistniałe w trakcie realizacji zamówienia) 6) dokonywania kontroli obliczeń i wykrycia ewentualnych błędów, dla wszystkich branż, a w szczególności poprawności przyjętych obciążeń, schematów, doboru przyjętych rozwiązań materiałowych, 7) osiągnięcia celu, któremu ma służyć niniejszy projekt, sprawdzenie czy przedstawione rozwiązania zapewnią uzyskanie zakładanych efektów przy jak najniższych kosztach eksploatacyjnych, 8) wzajemnej spójności elementów projektu, a w szczególności poprawność wykonania tabel zestawieniowych, opisów materiałów, poprawność wymiarowania, metryki rysunków itp. 9) zgodności rozwiązań projektowych z wymaganiami zawartymi w decyzjach administracyjnych, 10) zgodności rozwiązań projektowych z warunkami usunięcia kolizji i uzgodnieniami wydanymi przez instytucje branżowe oraz z innymi wymaganiami określonymi w opiniach do projektu, 11) prawidłowości i kompletności postanowień dokumentacji projektowej (technicznej) pod kątem minimalizacji ryzyka opóźnień w przetargu i problemów w realizacji, 12) kompletności podstaw płatności, 13) jednoznaczność zapisów specyfikacji technicznych, kompletności opracowania specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, 14) zgodności dokumentacji Zadania Projektowego z Prawem zamówień publicznych, 15) racjonalności zaprojektowanych rozwiązań i treści dokumentacji projektowej (m.in. w zakresie wykorzystania materiałów), 16) zgodności kosztorysów i przedmiarów robót z rysunkami, specyfikacjami technicznymi i innymi opracowaniami zawartymi w dokumentacji projektowej (technicznej), 17) czy kosztorysy spełniają wymogi rozporządzeń w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych, 18) poprawności przyjętych pozycji katalogowych w poszczególnych pozycjach kosztorysowych, ilości przyjętych jednostek przedmiarowych, co oznacza również sprawdzenie poprawności wykonania przedmiaru kosztorysowego, 19) poprawności przyjętych cen jednostkowych oraz narzutów dla poszczególnych pozycji kosztorysowych, kompletności opracowania i poprawności obliczeń rachunkowych w kosztorysie, 20) sprawdzenie w zakresie przedmiaru robót kompletności opracowania, a w szczególności czy wszystkie roboty budowlane określone w projektach wykonawczych zostały ujęte w przedmiarze robót oraz czy przedmiary robót spełniają wymagania określone obowiązującymi przepisami w zakresie zamówień publicznych w części dotyczącej poprawnego i kompletnego opisu przedmiotu zamówienia na roboty budowlane, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych 5. Wykonawca będzie zobowiązany do sporządzenia i przekazania Zamawiającemu w formie pisemnej i elektronicznej raportu z weryfikacji dokumentacji projektowej dla każdego z leśnictw w dwóch egzemplarzach. Wersja elektroniczna raportu powinna być sporządzona jako dokument tekstowy. Datą otrzymania raportu przez Zamawiającego jest data otrzymania raportu w formie papierowej. Wymaga się, aby raport posiadał przejrzystą strukturę z kartą tytułową i spisem treści. Dostarczenie raportu Zamawiający potwierdzi protokołem przekazania.
Los: LOT-0003
Titel: Część 3 - Sprawowanie nadzoru inwestorskiego nad realizacją budowy zabezpieczeń przeciwerozyjnych osuwających się skarp w leśnictwie Romanka Dolna.
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje: 1. w ramach zamówienia podstawowego (dalej jako: „Zamówienie Podstawowe”) sprawowanie nadzoru inwestorskiego zadań budowy zabezpieczeń przeciwerozyjnych osuwających się skarp w leśnictwie Romanka Dolna. Szczegółową charakterystykę stanowi załącznik nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia. W ramach realizacji umowy Wykonawca zobowiązany będzie realizować pełny zakres czynności określonych w przepisach Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane oraz przepisach wykonawczych dla inspektora nadzoru budowlanego, zgodnie z obowiązującymi standardami, zasadami sztuki budowlanej oraz zgodnie z etyką zawodową, co szczegółowo zostało opisane w załączniku nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia. 2. w ramach zamówienia obejmującego opcję (dalej jako „Opcja”) opracowanie koreferatu (weryfikacji, sprawdzania poprawności i kompletności dokumentacji projektowej przed dalszym etapem realizacji projektu) dla opracowanej dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy zabezpieczeń przeciwerozyjnych osuwających się skarp w leśnictwie Romanka Dolna.
Interne Kennung: Część 3
Beschreibung der Optionen: 1. Przedmiotem zamówienia w ramach Opcji jest kompleksowa weryfikacja (koreferat) dokumentacji projektowo kosztorysowej dla zadania inwestycyjnego budowy zabezpieczeń przeciwerozyjnych osuwających się skarp w leśnictwie Romanka Dolna. 2. Celem weryfikacji (koreferatu) jest sprawdzenie poprawności wykonanej dokumentacji projektowo kosztorysowej i materiałów przetargowych dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy zabezpieczeń przeciwerozyjnych osuwających się skarp w poszczególnych leśnictwach przed przekazaniem jej wykonawcom, którzy będą brać udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na roboty budowlane. 3. Przedmiot zamówienia obejmuje weryfikację następujących elementów dokumentacji: 1) Projektu budowlanego, 2) Projektu wykonawczego, 3) Materiały przetargowe, w tym: a) Przedmiary robót dla wszystkich branż, b) Kosztorysy inwestorskie robót, c) Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych. 4. Wykonawca będzie zobowiązany do dokonania kompleksowej wielobranżowej weryfikacji dokumentacji projektowej (technicznej) i opracowań z tą dokumentacją związanych, pod kątem: 1) kompletności dokumentacji projektowej i uzgodnień, 2) zgodności rozwiązań projektowych z zakresem i wytycznymi Zamawiającego dla Zadania Projektowego, 3) zgodności rozwiązań projektowych każdej branży z obowiązującymi z przepisami prawa, wytycznymi, normami, warunkami technicznymi i aktualnymi przepisami szczegółowymi, ze wskazaniem, które elementy dokumentacji projektowej i w jakim zakresie nie spełniają wymagań określonych w tych dokumentach, 4) zgodności z wymaganiami prawa budowlanego oraz innymi obowiązującymi przepisami, ze szczególnym uwzględnieniem zgodności dokumentacji projektowej z polskimi normami, przepisami dotyczącymi ochrony środowiska, przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej, BHP, ergonomii pracy itp. 5) dokonując weryfikacji dokumentacji Zadania Projektowego Wykonawca uwzględni wszelkie zmiany przepisów prawnych i technicznych zaistniałe w trakcie realizacji zamówienia) 6) dokonywania kontroli obliczeń i wykrycia ewentualnych błędów, dla wszystkich branż, a w szczególności poprawności przyjętych obciążeń, schematów, doboru przyjętych rozwiązań materiałowych, 7) osiągnięcia celu, któremu ma służyć niniejszy projekt, sprawdzenie czy przedstawione rozwiązania zapewnią uzyskanie zakładanych efektów przy jak najniższych kosztach eksploatacyjnych, 8) wzajemnej spójności elementów projektu, a w szczególności poprawność wykonania tabel zestawieniowych, opisów materiałów, poprawność wymiarowania, metryki rysunków itp. 9) zgodności rozwiązań projektowych z wymaganiami zawartymi w decyzjach administracyjnych, 10) zgodności rozwiązań projektowych z warunkami usunięcia kolizji i uzgodnieniami wydanymi przez instytucje branżowe oraz z innymi wymaganiami określonymi w opiniach do projektu, 11) prawidłowości i kompletności postanowień dokumentacji projektowej (technicznej) pod kątem minimalizacji ryzyka opóźnień w przetargu i problemów w realizacji, 12) kompletności podstaw płatności, 13) jednoznaczność zapisów specyfikacji technicznych, kompletności opracowania specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, 14) zgodności dokumentacji Zadania Projektowego z Prawem zamówień publicznych, 15) racjonalności zaprojektowanych rozwiązań i treści dokumentacji projektowej (m.in. w zakresie wykorzystania materiałów), 16) zgodności kosztorysów i przedmiarów robót z rysunkami, specyfikacjami technicznymi i innymi opracowaniami zawartymi w dokumentacji projektowej (technicznej), 17) czy kosztorysy spełniają wymogi rozporządzeń w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych, 18) poprawności przyjętych pozycji katalogowych w poszczególnych pozycjach kosztorysowych, ilości przyjętych jednostek przedmiarowych, co oznacza również sprawdzenie poprawności wykonania przedmiaru kosztorysowego, 19) poprawności przyjętych cen jednostkowych oraz narzutów dla poszczególnych pozycji kosztorysowych, kompletności opracowania i poprawności obliczeń rachunkowych w kosztorysie, 20) sprawdzenie w zakresie przedmiaru robót kompletności opracowania, a w szczególności czy wszystkie roboty budowlane określone w projektach wykonawczych zostały ujęte w przedmiarze robót oraz czy przedmiary robót spełniają wymagania określone obowiązującymi przepisami w zakresie zamówień publicznych w części dotyczącej poprawnego i kompletnego opisu przedmiotu zamówienia na roboty budowlane, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych 5. Wykonawca będzie zobowiązany do sporządzenia i przekazania Zamawiającemu w formie pisemnej i elektronicznej raportu z weryfikacji dokumentacji projektowej w dwóch egzemplarzach. Wersja elektroniczna raportu powinna być sporządzona jako dokument tekstowy. Datą otrzymania raportu przez Zamawiającego jest data otrzymania raportu w formie papierowej. Wymaga się, aby raport posiadał przejrzystą strukturę z kartą tytułową i spisem treści. Dostarczenie raportu Zamawiający potwierdzi protokołem przekazania.
Los: LOT-0004
Titel: Część 4 - Sprawowanie nadzoru inwestorskiego nad realizacją budowy zabezpieczenia przeciwerozyjnego osuwającej się skarpy w leśnictwie Ślemień.
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje: 1. w ramach zamówienia podstawowego (dalej jako: „Zamówienie Podstawowe”) sprawowanie nadzoru inwestorskiego zadań budowy zabezpieczeń przeciwerozyjnych osuwającej się skarpy w leśnictwie Ślemień. Szczegółową charakterystykę stanowi załącznik nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia. W ramach realizacji umowy Wykonawca zobowiązany będzie realizować pełny zakres czynności określonych w przepisach Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane oraz przepisach wykonawczych dla inspektora nadzoru budowlanego, zgodnie z obowiązującymi standardami, zasadami sztuki budowlanej oraz zgodnie z etyką zawodową, co szczegółowo zostało opisane w załączniku nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia. 2. w ramach zamówienia obejmującego opcję (dalej jako „Opcja”) opracowanie koreferatu (weryfikacji, sprawdzania poprawności i kompletności dokumentacji projektowej przed dalszym etapem realizacji projektu) dla opracowanej dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy zabezpieczeń przeciwerozyjnych osuwającej się skarpy w leśnictwie Ślemień.
Interne Kennung: Część 4
Beschreibung der Optionen: 1. Przedmiotem zamówienia w ramach Opcji jest kompleksowa weryfikacja (koreferat) dokumentacji projektowo kosztorysowej dla zadania inwestycyjnego budowy zabezpieczeń przeciwerozyjnych osuwającej się skarpy w leśnictwie Ślemień 2. Celem weryfikacji (koreferatu) jest sprawdzenie poprawności wykonanej dokumentacji projektowo kosztorysowej i materiałów przetargowych dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy zabezpieczeń przeciwerozyjnych osuwających się skarp w poszczególnych leśnictwach przed przekazaniem jej wykonawcom, którzy będą brać udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na roboty budowlane. 3. Przedmiot zamówienia obejmuje weryfikację następujących elementów dokumentacji: 1) Projektu budowlanego, 2) Projektu wykonawczego, 3) Materiały przetargowe, w tym: a) Przedmiary robót dla wszystkich branż, b) Kosztorysy inwestorskie robót, c) Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych. 4. Wykonawca będzie zobowiązany do dokonania kompleksowej wielobranżowej weryfikacji dokumentacji projektowej (technicznej) i opracowań z tą dokumentacją związanych, pod kątem: 1) kompletności dokumentacji projektowej i uzgodnień, 2) zgodności rozwiązań projektowych z zakresem i wytycznymi Zamawiającego dla Zadania Projektowego, 3) zgodności rozwiązań projektowych każdej branży z obowiązującymi z przepisami prawa, wytycznymi, normami, warunkami technicznymi i aktualnymi przepisami szczegółowymi, ze wskazaniem, które elementy dokumentacji projektowej i w jakim zakresie nie spełniają wymagań określonych w tych dokumentach, 4) zgodności z wymaganiami prawa budowlanego oraz innymi obowiązującymi przepisami, ze szczególnym uwzględnieniem zgodności dokumentacji projektowej z polskimi normami, przepisami dotyczącymi ochrony środowiska, przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej, BHP, ergonomii pracy itp. 5) dokonując weryfikacji dokumentacji Zadania Projektowego Wykonawca uwzględni wszelkie zmiany przepisów prawnych i technicznych zaistniałe w trakcie realizacji zamówienia) 6) dokonywania kontroli obliczeń i wykrycia ewentualnych błędów, dla wszystkich branż, a w szczególności poprawności przyjętych obciążeń, schematów, doboru przyjętych rozwiązań materiałowych, 7) osiągnięcia celu, któremu ma służyć niniejszy projekt, sprawdzenie czy przedstawione rozwiązania zapewnią uzyskanie zakładanych efektów przy jak najniższych kosztach eksploatacyjnych, 8) wzajemnej spójności elementów projektu, a w szczególności poprawność wykonania tabel zestawieniowych, opisów materiałów, poprawność wymiarowania, metryki rysunków itp. 9) zgodności rozwiązań projektowych z wymaganiami zawartymi w decyzjach administracyjnych, 10) zgodności rozwiązań projektowych z warunkami usunięcia kolizji i uzgodnieniami wydanymi przez instytucje branżowe oraz z innymi wymaganiami określonymi w opiniach do projektu, 11) prawidłowości i kompletności postanowień dokumentacji projektowej (technicznej) pod kątem minimalizacji ryzyka opóźnień w przetargu i problemów w realizacji, 12) kompletności podstaw płatności, 13) jednoznaczność zapisów specyfikacji technicznych, kompletności opracowania specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, 14) zgodności dokumentacji Zadania Projektowego z Prawem zamówień publicznych, 15) racjonalności zaprojektowanych rozwiązań i treści dokumentacji projektowej (m.in. w zakresie wykorzystania materiałów), 16) zgodności kosztorysów i przedmiarów robót z rysunkami, specyfikacjami technicznymi i innymi opracowaniami zawartymi w dokumentacji projektowej (technicznej), 17) czy kosztorysy spełniają wymogi rozporządzeń w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych, 18) poprawności przyjętych pozycji katalogowych w poszczególnych pozycjach kosztorysowych, ilości przyjętych jednostek przedmiarowych, co oznacza również sprawdzenie poprawności wykonania przedmiaru kosztorysowego, 19) poprawności przyjętych cen jednostkowych oraz narzutów dla poszczególnych pozycji kosztorysowych, kompletności opracowania i poprawności obliczeń rachunkowych w kosztorysie, 20) sprawdzenie w zakresie przedmiaru robót kompletności opracowania, a w szczególności czy wszystkie roboty budowlane określone w projektach wykonawczych zostały ujęte w przedmiarze robót oraz czy przedmiary robót spełniają wymagania określone obowiązującymi przepisami w zakresie zamówień publicznych w części dotyczącej poprawnego i kompletnego opisu przedmiotu zamówienia na roboty budowlane, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych 5. Wykonawca będzie zobowiązany do sporządzenia i przekazania Zamawiającemu w formie pisemnej i elektronicznej raportu z weryfikacji dokumentacji projektowej w dwóch egzemplarzach. Wersja elektroniczna raportu powinna być sporządzona jako dokument tekstowy. Datą otrzymania raportu przez Zamawiającego jest data otrzymania raportu w formie papierowej. Wymaga się, aby raport posiadał przejrzystą strukturę z kartą tytułową i spisem treści. Dostarczenie raportu Zamawiający potwierdzi protokołem przekazania.