See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zimowe utrzymanie dróg gminnych w sezonie zimowym 2025/2026 w Gminie Oświęcim
Beschreibung: Przedmiot zamówienia podzielony jest na następujące części : Zadanie Nr 1 obejmuje Sołectwa: Brzezinka - Pławy, Zadanie Nr 2 obejmuje Sołectwa: Harmęże - Rajsko, Zadanie Nr 3 obejmuje Sołectwa: Zaborze - Poręba Wielka, Zadanie Nr 4 obejmuje Słectwa : Grojec - Stawy Grojeckie, Zadanie Nr 5 obejmuje Sołectwa: Włosienica - Dwory Drugie - Stawy Monowskie, Zadanie Nr 6 obejmuje Sołectwa: Babice - Broszkowice Zakres usługi obejmuje w szczególności: 1) Odśnieżania dróg, chodników, zatok autobusowych, placów itp., 2) Zwalczanie i likwidacja śliskości zimowej (gołoledzi) poprzez stosowanie materiałów uszorstniających do posypywania: - mieszanka piaskowo solna w proporcji 70% piasku, 30% soli 3) Wykonywanie innych prac i podejmowanie działań organizacyjno-technicznych niezbędnych do należytego wykonania przedmiotu zamówienia, w celu zapewnienia przejezdności i przejścia oraz ograniczenia zakłóceń płynności ruchu drogowego, wywołanych opadami śniegu, deszczu ze śniegiem, marznącej mżawki lub śliskości, Uwagi dodatkowe: 1. Rozpoczęcie wykonywania przedmiotu umowy, Wykonawca podejmie maksymalnie do 2 godzin od chwili zgłoszenia przez pracownika Zamawiającego. 2. W razie wystąpienia obfitych opadów śniegu, deszczu ze śniegiem Wykonawca podejmie natychmiastowe wykonywanie przedmiotu umowy bez uzgodnienia z pracownikiem Zamawiającego. 3. Przedmiot umowy wykonywany będzie w dni robocze, soboty, niedziele i święta. 4. Wykonawca przedmiotu umowy zobowiązany jest do składania meldunków obejmujących informacje określone w pkt. 5 Zamawiającemu każdego dnia roboczego (od poniedziałku do piątku z wyłączeniem dni wolnych od pracy) do godz. 11:00, telefonicznie lub e-mailem z podaniem czasookresu pracy obejmującej informacje dotyczące przedmiotu umowy wykonywanego w dniu(dniach) poprzednim złożenia tego meldunku. 5. Meldunek o którym mowa w pkt. 4 powinien zawierać następujące informacje: a) rodzaj zrealizowanego przedmiotu umowy, b) datę i godzinę rozpoczęcia oraz zakończenia realizacji przedmiotu umowy z podziałem na poszczególne sołectwa, c) dane pojazdu realizującego przedmiot umowy na danym sołectwie, umożliwiające jego identyfikację w systemie monitoringu pracy sprzętu, o którym mowa w § 4 nin. Umowy. 6. Niezłożenie meldunku przez Wykonawcę w terminie o którym mowa w ust. 4 lub niezawierającego informacji o których mowa w ust. 5 będzie równoznaczne z niewykonywaniem przedmiotu umowy. 7. Wykonawca zobowiązuje się iż na dzień rozpoczęcia wykonywania przedmiotu umowy wyposaży pojazdy, przeznaczone do wykonywania usługi określonej w umowie w urządzenie zapewniające monitoring pracy sprzętu. Urządzenie ma rejestrować dane związane z pracą pojazdów. Wykonawca zapewni dostęp on-line Zamawiającemu do danych znajdujących się na serwerze oraz dostarczy Zamawiającemu indywidualne konto do logowania (najpóźniej w dniu rozpoczęcia przedmiotu umowy). Urządzenie zamontowane na pojazdach oraz oprogramowanie powinny umożliwić Zamawiającemu pozyskanie na bieżąco (on-line) informacji dotyczących pracy pojazdu w zakresie: trasy, prędkości i czasu przejazdu, aktualnego położenia pojazdu i miejsc zatrzymania. Oprogramowanie ma rejestrować i zapisywać w/w dane w taki sposób, aby umożliwić Zamawiającemu dostęp do nich przez cały okres obowiązywania zamówienia. Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia sprawnego, ciągłego działania oprogramowania. Koszty związane z wyposażeniem pojazdów w odbiorniki GPS oraz koszty związane z korzystaniem przez Zamawiającego z oprogramowania oraz dostępu do danych z monitoringu obciążają Wykonawcę. Wyposażenie pojazdów w odbiorniki GPS oraz monitoring pracy sprzętu Wykonawcy ma służyć Zamawiającemu jako system kontroli nad realizacją zamówienia. 8. Wykonawca zobowiązuje się do zabezpieczenia wymaganego przez Zamawiającego sprzętu, sprawnego technicznie wraz z obsługą do wykonywania przedmiotu umowy. 9. Wykonawca zobowiązuje się wobec Zamawiającego do usuwania i pokrywania kosztów wszelkich szkód oraz zaspokojenia roszczeń związanych z realizacją zadań częściowych będących przedmiotem zamówienia, a w szczególności Wykonawca ponosić będzie pełną odpowiedzialność cywilną za wszelkie szkody związane z realizacją przedmiotu umowy, w tym również za szkody poniesione przez osoby trzecie w przypadku ich powstania z przyczyny leżącej po stronie Wykonawcy, w tym w przypadku nienależytego wykonania przedmiotu umowy (uszkodzenia: ogrodzeń, uzbrojenia technicznego dróg - kanalizacji, nawierzchni dróg, połamanie drzewek, krzewów itp.). 10.Wykonawca zobowiązuje się do zawarcia umowy ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w zakresie przedmiotu umowy. 11.Na wszystkie materiały stosowane do zimowego utrzymania dróg Wykonawca zobowiązany jest posiadać świadectwo dopuszczenia do stosowania w budownictwie. Odpowiedzialność za stosowanie materiałów innych niż w/w ciąży na Wykonawcy. 12. Rozliczenie Wykonawcy za wykonane usługi będzie następować na podstawie rzeczywistych godzin pracy wg cen jednostkowych określonych w ofercie tj.: 1/ cena za 1 godzinę odśnieżania 2/ cena za 1 godzinę posypywania włącznie z materiałem do posypywania (mieszanka piaskowo solna w proporcji 70% piasku 30% soli) 3/ cena za 1 godzinę odśnieżania wraz z posypywaniem włącznie z materiałem do posypywania (mieszanka piaskowo solna w proporcji 70% piasku 30% soli) 4/ cena za 1 godzinę odśnieżania chodników Szczegółowy zakres i warunki realizacji przedmiotu zamówienia zostały określone w nin. SWZ oraz w istotnych postanowieniach umowy. 13. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert równoważnych 14. Informacje dotyczące oferty wariantowej, o której mowa w art. 92 ustawy Pzp: Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 i 8 ustawy Pzp:Dla wszystkich części/zadań Nr 1, 2, 3, 4, 5 i 6 ... zgodnie z pkt. 5 SWZ
Vorherige Bekanntmachung: 620696-2025
Interne Kennung: WI.2712.17.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90630000 Glatteisbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zadanie Nr 1 obejmuje Sołectwa: Brzezinka - Pławy
Beschreibung: Zadanie Nr 1 obejmuje Sołectwa : Brzezinka - Pławy Zakres usługi obejmuje w szczególności: 1) Odśnieżania dróg, chodników, zatok autobusowych, placów itp., 2) Zwalczanie i likwidacja śliskości zimowej (gołoledzi) poprzez stosowanie materiałów uszorstniających do posypywania: - mieszanka piaskowo solna w proporcji 70% piasku, 30% soli 3) Wykonywanie innych prac i podejmowanie działań organizacyjno-technicznych niezbędnych do należytego wykonania przedmiotu zamówienia, w celu zapewnienia przejezdności i przejścia oraz ograniczenia zakłóceń płynności ruchu drogowego, wywołanych opadami śniegu, deszczu ze śniegiem, marznącej mżawki lub śliskości, Uwagi dodatkowe: 1. Rozpoczęcie wykonywania przedmiotu umowy, Wykonawca podejmie maksymalnie do 2 godzin od chwili zgłoszenia przez pracownika Zamawiającego. 2. W razie wystąpienia obfitych opadów śniegu, deszczu ze śniegiem Wykonawca podejmie natychmiastowe wykonywanie przedmiotu umowy bez uzgodnienia z pracownikiem Zamawiającego. 3. Przedmiot umowy wykonywany będzie w dni robocze, soboty, niedziele i święta. 4. Wykonawca przedmiotu umowy zobowiązany jest do składania meldunków obejmujących informacje określone w pkt. 5 Zamawiającemu każdego dnia roboczego (od poniedziałku do piątku z wyłączeniem dni wolnych od pracy) do godz. 11:00, telefonicznie lub e-mailem z podaniem czasookresu pracy obejmującej informacje dotyczące przedmiotu umowy wykonywanego w dniu(dniach) poprzednim złożenia tego meldunku. 5. Meldunek o którym mowa w pkt. 4 powinien zawierać następujące informacje: a) rodzaj zrealizowanego przedmiotu umowy, b) datę i godzinę rozpoczęcia oraz zakończenia realizacji przedmiotu umowy z podziałem na poszczególne sołectwa, c) dane pojazdu realizującego przedmiot umowy na danym sołectwie, umożliwiające jego identyfikację w systemie monitoringu pracy sprzętu, o którym mowa w § 4 nin. Umowy. 6. Niezłożenie meldunku przez Wykonawcę w terminie o którym mowa w ust. 4 lub niezawierającego informacji o których mowa w ust. 5 będzie równoznaczne z niewykonywaniem przedmiotu umowy. 7. Wykonawca zobowiązuje się iż na dzień rozpoczęcia wykonywania przedmiotu umowy wyposaży pojazdy, przeznaczone do wykonywania usługi określonej w umowie w urządzenie zapewniające monitoring pracy sprzętu. Urządzenie ma rejestrować dane związane z pracą pojazdów. Wykonawca zapewni dostęp on-line Zamawiającemu do danych znajdujących się na serwerze oraz dostarczy Zamawiającemu indywidualne konto do logowania (najpóźniej w dniu rozpoczęcia przedmiotu umowy). Urządzenie zamontowane na pojazdach oraz oprogramowanie powinny umożliwić Zamawiającemu pozyskanie na bieżąco (on-line) informacji dotyczących pracy pojazdu w zakresie: trasy, prędkości i czasu przejazdu, aktualnego położenia pojazdu i miejsc zatrzymania. Oprogramowanie ma rejestrować i zapisywać w/w dane w taki sposób, aby umożliwić Zamawiającemu dostęp do nich przez cały okres obowiązywania zamówienia. Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia sprawnego, ciągłego działania oprogramowania. Koszty związane z wyposażeniem pojazdów w odbiorniki GPS oraz koszty związane z korzystaniem przez Zamawiającego z oprogramowania oraz dostępu do danych z monitoringu obciążają Wykonawcę. Wyposażenie pojazdów w odbiorniki GPS oraz monitoring pracy sprzętu Wykonawcy ma służyć Zamawiającemu jako system kontroli nad realizacją zamówienia. 8. Wykonawca zobowiązuje się do zabezpieczenia wymaganego przez Zamawiającego sprzętu, sprawnego technicznie wraz z obsługą do wykonywania przedmiotu umowy. 9. Wykonawca zobowiązuje się wobec Zamawiającego do usuwania i pokrywania kosztów wszelkich szkód oraz zaspokojenia roszczeń związanych z realizacją zadań częściowych będących przedmiotem zamówienia, a w szczególności Wykonawca ponosić będzie pełną odpowiedzialność cywilną za wszelkie szkody związane z realizacją przedmiotu umowy, w tym również za szkody poniesione przez osoby trzecie w przypadku ich powstania z przyczyny leżącej po stronie Wykonawcy, w tym w przypadku nienależytego wykonania przedmiotu umowy (uszkodzenia: ogrodzeń, uzbrojenia technicznego dróg - kanalizacji, nawierzchni dróg, połamanie drzewek, krzewów itp.). 10.Wykonawca zobowiązuje się do zawarcia umowy ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w zakresie przedmiotu umowy. 11.Na wszystkie materiały stosowane do zimowego utrzymania dróg Wykonawca zobowiązany jest posiadać świadectwo dopuszczenia do stosowania w budownictwie. Odpowiedzialność za stosowanie materiałów innych niż w/w ciąży na Wykonawcy. 12. Rozliczenie Wykonawcy za wykonane usługi będzie następować na podstawie rzeczywistych godzin pracy wg cen jednostkowych określonych w ofercie tj.: 1/ cena za 1 godzinę odśnieżania 2/ cena za 1 godzinę posypywania włącznie z materiałem do posypywania (mieszanka piaskowo solna w proporcji 70% piasku 30% soli) 3/ cena za 1 godzinę odśnieżania wraz z posypywaniem włącznie z materiałem do posypywania (mieszanka piaskowo solna w proporcji 70% piasku 30% soli) 4/ cena za 1 godzinę odśnieżania chodników Szczegółowy zakres i warunki realizacji przedmiotu zamówienia zostały określone w nin. SWZ oraz w istotnych postanowieniach umowy. 13. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert równoważnych 14. Informacje dotyczące oferty wariantowej, o której mowa w art. 92 ustawy Pzp: Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
Interne Kennung: Część nr 1
Los: LOT-0002
Titel: Zadanie Nr 2 obejmuje Sołectwa: Harmęże - Rajsko
Beschreibung: Zadanie Nr 2 obejmuje Sołectwa : Harmęże - Rajsko Zakres usługi obejmuje w szczególności: 1) Odśnieżania dróg, chodników, zatok autobusowych, placów itp., 2) Zwalczanie i likwidacja śliskości zimowej (gołoledzi) poprzez stosowanie materiałów uszorstniających do posypywania: - mieszanka piaskowo solna w proporcji 70% piasku, 30% soli 3) Wykonywanie innych prac i podejmowanie działań organizacyjno-technicznych niezbędnych do należytego wykonania przedmiotu zamówienia, w celu zapewnienia przejezdności i przejścia oraz ograniczenia zakłóceń płynności ruchu drogowego, wywołanych opadami śniegu, deszczu ze śniegiem, marznącej mżawki lub śliskości, Uwagi dodatkowe: 1. Rozpoczęcie wykonywania przedmiotu umowy, Wykonawca podejmie maksymalnie do 2 godzin od chwili zgłoszenia przez pracownika Zamawiającego. 2. W razie wystąpienia obfitych opadów śniegu, deszczu ze śniegiem Wykonawca podejmie natychmiastowe wykonywanie przedmiotu umowy bez uzgodnienia z pracownikiem Zamawiającego. 3. Przedmiot umowy wykonywany będzie w dni robocze, soboty, niedziele i święta. 4. Wykonawca przedmiotu umowy zobowiązany jest do składania meldunków obejmujących informacje określone w pkt. 5 Zamawiającemu każdego dnia roboczego (od poniedziałku do piątku z wyłączeniem dni wolnych od pracy) do godz. 11:00, telefonicznie lub e-mailem z podaniem czasookresu pracy obejmującej informacje dotyczące przedmiotu umowy wykonywanego w dniu(dniach) poprzednim złożenia tego meldunku. 5. Meldunek o którym mowa w pkt. 4 powinien zawierać następujące informacje: a) rodzaj zrealizowanego przedmiotu umowy, b) datę i godzinę rozpoczęcia oraz zakończenia realizacji przedmiotu umowy z podziałem na poszczególne sołectwa, c) dane pojazdu realizującego przedmiot umowy na danym sołectwie, umożliwiające jego identyfikację w systemie monitoringu pracy sprzętu, o którym mowa w § 4 nin. Umowy. 6. Niezłożenie meldunku przez Wykonawcę w terminie o którym mowa w ust. 4 lub niezawierającego informacji o których mowa w ust. 5 będzie równoznaczne z niewykonywaniem przedmiotu umowy. 7. Wykonawca zobowiązuje się iż na dzień rozpoczęcia wykonywania przedmiotu umowy wyposaży pojazdy, przeznaczone do wykonywania usługi określonej w umowie w urządzenie zapewniające monitoring pracy sprzętu. Urządzenie ma rejestrować dane związane z pracą pojazdów. Wykonawca zapewni dostęp on-line Zamawiającemu do danych znajdujących się na serwerze oraz dostarczy Zamawiającemu indywidualne konto do logowania (najpóźniej w dniu rozpoczęcia przedmiotu umowy). Urządzenie zamontowane na pojazdach oraz oprogramowanie powinny umożliwić Zamawiającemu pozyskanie na bieżąco (on-line) informacji dotyczących pracy pojazdu w zakresie: trasy, prędkości i czasu przejazdu, aktualnego położenia pojazdu i miejsc zatrzymania. Oprogramowanie ma rejestrować i zapisywać w/w dane w taki sposób, aby umożliwić Zamawiającemu dostęp do nich przez cały okres obowiązywania zamówienia. Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia sprawnego, ciągłego działania oprogramowania. Koszty związane z wyposażeniem pojazdów w odbiorniki GPS oraz koszty związane z korzystaniem przez Zamawiającego z oprogramowania oraz dostępu do danych z monitoringu obciążają Wykonawcę. Wyposażenie pojazdów w odbiorniki GPS oraz monitoring pracy sprzętu Wykonawcy ma służyć Zamawiającemu jako system kontroli nad realizacją zamówienia. 8. Wykonawca zobowiązuje się do zabezpieczenia wymaganego przez Zamawiającego sprzętu, sprawnego technicznie wraz z obsługą do wykonywania przedmiotu umowy. 9. Wykonawca zobowiązuje się wobec Zamawiającego do usuwania i pokrywania kosztów wszelkich szkód oraz zaspokojenia roszczeń związanych z realizacją zadań częściowych będących przedmiotem zamówienia, a w szczególności Wykonawca ponosić będzie pełną odpowiedzialność cywilną za wszelkie szkody związane z realizacją przedmiotu umowy, w tym również za szkody poniesione przez osoby trzecie w przypadku ich powstania z przyczyny leżącej po stronie Wykonawcy, w tym w przypadku nienależytego wykonania przedmiotu umowy (uszkodzenia: ogrodzeń, uzbrojenia technicznego dróg - kanalizacji, nawierzchni dróg, połamanie drzewek, krzewów itp.). 10.Wykonawca zobowiązuje się do zawarcia umowy ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w zakresie przedmiotu umowy. 11.Na wszystkie materiały stosowane do zimowego utrzymania dróg Wykonawca zobowiązany jest posiadać świadectwo dopuszczenia do stosowania w budownictwie. Odpowiedzialność za stosowanie materiałów innych niż w/w ciąży na Wykonawcy. 12. Rozliczenie Wykonawcy za wykonane usługi będzie następować na podstawie rzeczywistych godzin pracy wg cen jednostkowych określonych w ofercie tj.: 1/ cena za 1 godzinę odśnieżania 2/ cena za 1 godzinę posypywania włącznie z materiałem do posypywania (mieszanka piaskowo solna w proporcji 70% piasku 30% soli) 3/ cena za 1 godzinę odśnieżania wraz z posypywaniem włącznie z materiałem do posypywania (mieszanka piaskowo solna w proporcji 70% piasku 30% soli) 4/ cena za 1 godzinę odśnieżania chodników Szczegółowy zakres i warunki realizacji przedmiotu zamówienia zostały określone w nin. SWZ oraz w istotnych postanowieniach umowy. 13. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert równoważnych 14. Informacje dotyczące oferty wariantowej, o której mowa w art. 92 ustawy Pzp: Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
Interne Kennung: Część nr 2
Los: LOT-0003
Titel: Zadanie Nr 3 obejmuje Sołectwa: Zaborze - Poręba Wielka
Beschreibung: Zadanie Nr 3 obejmuje Sołectwa : Zaborze - Poręba Wielka Zakres usługi obejmuje w szczególności: 1) Odśnieżania dróg, chodników, zatok autobusowych, placów itp., 2) Zwalczanie i likwidacja śliskości zimowej (gołoledzi) poprzez stosowanie materiałów uszorstniających do posypywania: - mieszanka piaskowo solna w proporcji 70% piasku, 30% soli 3) Wykonywanie innych prac i podejmowanie działań organizacyjno-technicznych niezbędnych do należytego wykonania przedmiotu zamówienia, w celu zapewnienia przejezdności i przejścia oraz ograniczenia zakłóceń płynności ruchu drogowego, wywołanych opadami śniegu, deszczu ze śniegiem, marznącej mżawki lub śliskości, Uwagi dodatkowe: 1. Rozpoczęcie wykonywania przedmiotu umowy, Wykonawca podejmie maksymalnie do 2 godzin od chwili zgłoszenia przez pracownika Zamawiającego. 2. W razie wystąpienia obfitych opadów śniegu, deszczu ze śniegiem Wykonawca podejmie natychmiastowe wykonywanie przedmiotu umowy bez uzgodnienia z pracownikiem Zamawiającego. 3. Przedmiot umowy wykonywany będzie w dni robocze, soboty, niedziele i święta. 4. Wykonawca przedmiotu umowy zobowiązany jest do składania meldunków obejmujących informacje określone w pkt. 5 Zamawiającemu każdego dnia roboczego (od poniedziałku do piątku z wyłączeniem dni wolnych od pracy) do godz. 11:00, telefonicznie lub e-mailem z podaniem czasookresu pracy obejmującej informacje dotyczące przedmiotu umowy wykonywanego w dniu(dniach) poprzednim złożenia tego meldunku. 5. Meldunek o którym mowa w pkt. 4 powinien zawierać następujące informacje: a) rodzaj zrealizowanego przedmiotu umowy, b) datę i godzinę rozpoczęcia oraz zakończenia realizacji przedmiotu umowy z podziałem na poszczególne sołectwa, c) dane pojazdu realizującego przedmiot umowy na danym sołectwie, umożliwiające jego identyfikację w systemie monitoringu pracy sprzętu, o którym mowa w § 4 nin. Umowy. 6. Niezłożenie meldunku przez Wykonawcę w terminie o którym mowa w ust. 4 lub niezawierającego informacji o których mowa w ust. 5 będzie równoznaczne z niewykonywaniem przedmiotu umowy. 7. Wykonawca zobowiązuje się iż na dzień rozpoczęcia wykonywania przedmiotu umowy wyposaży pojazdy, przeznaczone do wykonywania usługi określonej w umowie w urządzenie zapewniające monitoring pracy sprzętu. Urządzenie ma rejestrować dane związane z pracą pojazdów. Wykonawca zapewni dostęp on-line Zamawiającemu do danych znajdujących się na serwerze oraz dostarczy Zamawiającemu indywidualne konto do logowania (najpóźniej w dniu rozpoczęcia przedmiotu umowy). Urządzenie zamontowane na pojazdach oraz oprogramowanie powinny umożliwić Zamawiającemu pozyskanie na bieżąco (on-line) informacji dotyczących pracy pojazdu w zakresie: trasy, prędkości i czasu przejazdu, aktualnego położenia pojazdu i miejsc zatrzymania. Oprogramowanie ma rejestrować i zapisywać w/w dane w taki sposób, aby umożliwić Zamawiającemu dostęp do nich przez cały okres obowiązywania zamówienia. Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia sprawnego, ciągłego działania oprogramowania. Koszty związane z wyposażeniem pojazdów w odbiorniki GPS oraz koszty związane z korzystaniem przez Zamawiającego z oprogramowania oraz dostępu do danych z monitoringu obciążają Wykonawcę. Wyposażenie pojazdów w odbiorniki GPS oraz monitoring pracy sprzętu Wykonawcy ma służyć Zamawiającemu jako system kontroli nad realizacją zamówienia. 8. Wykonawca zobowiązuje się do zabezpieczenia wymaganego przez Zamawiającego sprzętu, sprawnego technicznie wraz z obsługą do wykonywania przedmiotu umowy. 9. Wykonawca zobowiązuje się wobec Zamawiającego do usuwania i pokrywania kosztów wszelkich szkód oraz zaspokojenia roszczeń związanych z realizacją zadań częściowych będących przedmiotem zamówienia, a w szczególności Wykonawca ponosić będzie pełną odpowiedzialność cywilną za wszelkie szkody związane z realizacją przedmiotu umowy, w tym również za szkody poniesione przez osoby trzecie w przypadku ich powstania z przyczyny leżącej po stronie Wykonawcy, w tym w przypadku nienależytego wykonania przedmiotu umowy (uszkodzenia: ogrodzeń, uzbrojenia technicznego dróg - kanalizacji, nawierzchni dróg, połamanie drzewek, krzewów itp.). 10.Wykonawca zobowiązuje się do zawarcia umowy ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w zakresie przedmiotu umowy. 11.Na wszystkie materiały stosowane do zimowego utrzymania dróg Wykonawca zobowiązany jest posiadać świadectwo dopuszczenia do stosowania w budownictwie. Odpowiedzialność za stosowanie materiałów innych niż w/w ciąży na Wykonawcy. 12. Rozliczenie Wykonawcy za wykonane usługi będzie następować na podstawie rzeczywistych godzin pracy wg cen jednostkowych określonych w ofercie tj.: 1/ cena za 1 godzinę odśnieżania 2/ cena za 1 godzinę posypywania włącznie z materiałem do posypywania (mieszanka piaskowo solna w proporcji 70% piasku 30% soli) 3/ cena za 1 godzinę odśnieżania wraz z posypywaniem włącznie z materiałem do posypywania (mieszanka piaskowo solna w proporcji 70% piasku 30% soli) 4/ cena za 1 godzinę odśnieżania chodników Szczegółowy zakres i warunki realizacji przedmiotu zamówienia zostały określone w nin. SWZ oraz w istotnych postanowieniach umowy. 13. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert równoważnych 14. Informacje dotyczące oferty wariantowej, o której mowa w art. 92 ustawy Pzp: Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
Interne Kennung: Część nr 3
Los: LOT-0004
Titel: Zadanie Nr 4 obejmuje Słectwa : Grojec - Stawy Grojeckie
Beschreibung: Zadanie Nr 4 obejmuje Sołectwa : Grojec - Stawy Grojeckie Zakres usługi obejmuje w szczególności: 1) Odśnieżania dróg, chodników, zatok autobusowych, placów itp., 2) Zwalczanie i likwidacja śliskości zimowej (gołoledzi) poprzez stosowanie materiałów uszorstniających do posypywania: - mieszanka piaskowo solna w proporcji 70% piasku, 30% soli 3) Wykonywanie innych prac i podejmowanie działań organizacyjno-technicznych niezbędnych do należytego wykonania przedmiotu zamówienia, w celu zapewnienia przejezdności i przejścia oraz ograniczenia zakłóceń płynności ruchu drogowego, wywołanych opadami śniegu, deszczu ze śniegiem, marznącej mżawki lub śliskości, Uwagi dodatkowe: 1. Rozpoczęcie wykonywania przedmiotu umowy, Wykonawca podejmie maksymalnie do 2 godzin od chwili zgłoszenia przez pracownika Zamawiającego. 2. W razie wystąpienia obfitych opadów śniegu, deszczu ze śniegiem Wykonawca podejmie natychmiastowe wykonywanie przedmiotu umowy bez uzgodnienia z pracownikiem Zamawiającego. 3. Przedmiot umowy wykonywany będzie w dni robocze, soboty, niedziele i święta. 4. Wykonawca przedmiotu umowy zobowiązany jest do składania meldunków obejmujących informacje określone w pkt. 5 Zamawiającemu każdego dnia roboczego (od poniedziałku do piątku z wyłączeniem dni wolnych od pracy) do godz. 11:00, telefonicznie lub e-mailem z podaniem czasookresu pracy obejmującej informacje dotyczące przedmiotu umowy wykonywanego w dniu(dniach) poprzednim złożenia tego meldunku. 5. Meldunek o którym mowa w pkt. 4 powinien zawierać następujące informacje: a) rodzaj zrealizowanego przedmiotu umowy, b) datę i godzinę rozpoczęcia oraz zakończenia realizacji przedmiotu umowy z podziałem na poszczególne sołectwa, c) dane pojazdu realizującego przedmiot umowy na danym sołectwie, umożliwiające jego identyfikację w systemie monitoringu pracy sprzętu, o którym mowa w § 4 nin. Umowy. 6. Niezłożenie meldunku przez Wykonawcę w terminie o którym mowa w ust. 4 lub niezawierającego informacji o których mowa w ust. 5 będzie równoznaczne z niewykonywaniem przedmiotu umowy. 7. Wykonawca zobowiązuje się iż na dzień rozpoczęcia wykonywania przedmiotu umowy wyposaży pojazdy, przeznaczone do wykonywania usługi określonej w umowie w urządzenie zapewniające monitoring pracy sprzętu. Urządzenie ma rejestrować dane związane z pracą pojazdów. Wykonawca zapewni dostęp on-line Zamawiającemu do danych znajdujących się na serwerze oraz dostarczy Zamawiającemu indywidualne konto do logowania (najpóźniej w dniu rozpoczęcia przedmiotu umowy). Urządzenie zamontowane na pojazdach oraz oprogramowanie powinny umożliwić Zamawiającemu pozyskanie na bieżąco (on-line) informacji dotyczących pracy pojazdu w zakresie: trasy, prędkości i czasu przejazdu, aktualnego położenia pojazdu i miejsc zatrzymania. Oprogramowanie ma rejestrować i zapisywać w/w dane w taki sposób, aby umożliwić Zamawiającemu dostęp do nich przez cały okres obowiązywania zamówienia. Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia sprawnego, ciągłego działania oprogramowania. Koszty związane z wyposażeniem pojazdów w odbiorniki GPS oraz koszty związane z korzystaniem przez Zamawiającego z oprogramowania oraz dostępu do danych z monitoringu obciążają Wykonawcę. Wyposażenie pojazdów w odbiorniki GPS oraz monitoring pracy sprzętu Wykonawcy ma służyć Zamawiającemu jako system kontroli nad realizacją zamówienia. 8. Wykonawca zobowiązuje się do zabezpieczenia wymaganego przez Zamawiającego sprzętu, sprawnego technicznie wraz z obsługą do wykonywania przedmiotu umowy. 9. Wykonawca zobowiązuje się wobec Zamawiającego do usuwania i pokrywania kosztów wszelkich szkód oraz zaspokojenia roszczeń związanych z realizacją zadań częściowych będących przedmiotem zamówienia, a w szczególności Wykonawca ponosić będzie pełną odpowiedzialność cywilną za wszelkie szkody związane z realizacją przedmiotu umowy, w tym również za szkody poniesione przez osoby trzecie w przypadku ich powstania z przyczyny leżącej po stronie Wykonawcy, w tym w przypadku nienależytego wykonania przedmiotu umowy (uszkodzenia: ogrodzeń, uzbrojenia technicznego dróg - kanalizacji, nawierzchni dróg, połamanie drzewek, krzewów itp.). 10.Wykonawca zobowiązuje się do zawarcia umowy ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w zakresie przedmiotu umowy. 11.Na wszystkie materiały stosowane do zimowego utrzymania dróg Wykonawca zobowiązany jest posiadać świadectwo dopuszczenia do stosowania w budownictwie. Odpowiedzialność za stosowanie materiałów innych niż w/w ciąży na Wykonawcy. 12. Rozliczenie Wykonawcy za wykonane usługi będzie następować na podstawie rzeczywistych godzin pracy wg cen jednostkowych określonych w ofercie tj.: 1/ cena za 1 godzinę odśnieżania 2/ cena za 1 godzinę posypywania włącznie z materiałem do posypywania (mieszanka piaskowo solna w proporcji 70% piasku 30% soli) 3/ cena za 1 godzinę odśnieżania wraz z posypywaniem włącznie z materiałem do posypywania (mieszanka piaskowo solna w proporcji 70% piasku 30% soli) 4/ cena za 1 godzinę odśnieżania chodników Szczegółowy zakres i warunki realizacji przedmiotu zamówienia zostały określone w nin. SWZ oraz w istotnych postanowieniach umowy. 13. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert równoważnych 14. Informacje dotyczące oferty wariantowej, o której mowa w art. 92 ustawy Pzp: Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
Interne Kennung: Część nr 4
Los: LOT-0005
Titel: Zadanie Nr 5 obejmuje Sołectwa: Włosienica - Dwory Drugie - Stawy Monowskie
Beschreibung: Zadanie Nr 5 obejmuje Sołectwa : Włosienica - Dwory Drugie - Stawy Monowskie Zakres usługi obejmuje w szczególności: 1) Odśnieżania dróg, chodników, zatok autobusowych, placów itp., 2) Zwalczanie i likwidacja śliskości zimowej (gołoledzi) poprzez stosowanie materiałów uszorstniających do posypywania: - mieszanka piaskowo solna w proporcji 70% piasku, 30% soli 3) Wykonywanie innych prac i podejmowanie działań organizacyjno-technicznych niezbędnych do należytego wykonania przedmiotu zamówienia, w celu zapewnienia przejezdności i przejścia oraz ograniczenia zakłóceń płynności ruchu drogowego, wywołanych opadami śniegu, deszczu ze śniegiem, marznącej mżawki lub śliskości, Uwagi dodatkowe: 1. Rozpoczęcie wykonywania przedmiotu umowy, Wykonawca podejmie maksymalnie do 2 godzin od chwili zgłoszenia przez pracownika Zamawiającego. 2. W razie wystąpienia obfitych opadów śniegu, deszczu ze śniegiem Wykonawca podejmie natychmiastowe wykonywanie przedmiotu umowy bez uzgodnienia z pracownikiem Zamawiającego. 3. Przedmiot umowy wykonywany będzie w dni robocze, soboty, niedziele i święta. 4. Wykonawca przedmiotu umowy zobowiązany jest do składania meldunków obejmujących informacje określone w pkt. 5 Zamawiającemu każdego dnia roboczego (od poniedziałku do piątku z wyłączeniem dni wolnych od pracy) do godz. 11:00, telefonicznie lub e-mailem z podaniem czasookresu pracy obejmującej informacje dotyczące przedmiotu umowy wykonywanego w dniu(dniach) poprzednim złożenia tego meldunku. 5. Meldunek o którym mowa w pkt. 4 powinien zawierać następujące informacje: a) rodzaj zrealizowanego przedmiotu umowy, b) datę i godzinę rozpoczęcia oraz zakończenia realizacji przedmiotu umowy z podziałem na poszczególne sołectwa, c) dane pojazdu realizującego przedmiot umowy na danym sołectwie, umożliwiające jego identyfikację w systemie monitoringu pracy sprzętu, o którym mowa w § 4 nin. Umowy. 6. Niezłożenie meldunku przez Wykonawcę w terminie o którym mowa w ust. 4 lub niezawierającego informacji o których mowa w ust. 5 będzie równoznaczne z niewykonywaniem przedmiotu umowy. 7. Wykonawca zobowiązuje się iż na dzień rozpoczęcia wykonywania przedmiotu umowy wyposaży pojazdy, przeznaczone do wykonywania usługi określonej w umowie w urządzenie zapewniające monitoring pracy sprzętu. Urządzenie ma rejestrować dane związane z pracą pojazdów. Wykonawca zapewni dostęp on-line Zamawiającemu do danych znajdujących się na serwerze oraz dostarczy Zamawiającemu indywidualne konto do logowania (najpóźniej w dniu rozpoczęcia przedmiotu umowy). Urządzenie zamontowane na pojazdach oraz oprogramowanie powinny umożliwić Zamawiającemu pozyskanie na bieżąco (on-line) informacji dotyczących pracy pojazdu w zakresie: trasy, prędkości i czasu przejazdu, aktualnego położenia pojazdu i miejsc zatrzymania. Oprogramowanie ma rejestrować i zapisywać w/w dane w taki sposób, aby umożliwić Zamawiającemu dostęp do nich przez cały okres obowiązywania zamówienia. Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia sprawnego, ciągłego działania oprogramowania. Koszty związane z wyposażeniem pojazdów w odbiorniki GPS oraz koszty związane z korzystaniem przez Zamawiającego z oprogramowania oraz dostępu do danych z monitoringu obciążają Wykonawcę. Wyposażenie pojazdów w odbiorniki GPS oraz monitoring pracy sprzętu Wykonawcy ma służyć Zamawiającemu jako system kontroli nad realizacją zamówienia. 8. Wykonawca zobowiązuje się do zabezpieczenia wymaganego przez Zamawiającego sprzętu, sprawnego technicznie wraz z obsługą do wykonywania przedmiotu umowy. 9. Wykonawca zobowiązuje się wobec Zamawiającego do usuwania i pokrywania kosztów wszelkich szkód oraz zaspokojenia roszczeń związanych z realizacją zadań częściowych będących przedmiotem zamówienia, a w szczególności Wykonawca ponosić będzie pełną odpowiedzialność cywilną za wszelkie szkody związane z realizacją przedmiotu umowy, w tym również za szkody poniesione przez osoby trzecie w przypadku ich powstania z przyczyny leżącej po stronie Wykonawcy, w tym w przypadku nienależytego wykonania przedmiotu umowy (uszkodzenia: ogrodzeń, uzbrojenia technicznego dróg - kanalizacji, nawierzchni dróg, połamanie drzewek, krzewów itp.). 10.Wykonawca zobowiązuje się do zawarcia umowy ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w zakresie przedmiotu umowy. 11.Na wszystkie materiały stosowane do zimowego utrzymania dróg Wykonawca zobowiązany jest posiadać świadectwo dopuszczenia do stosowania w budownictwie. Odpowiedzialność za stosowanie materiałów innych niż w/w ciąży na Wykonawcy. 12. Rozliczenie Wykonawcy za wykonane usługi będzie następować na podstawie rzeczywistych godzin pracy wg cen jednostkowych określonych w ofercie tj.: 1/ cena za 1 godzinę odśnieżania 2/ cena za 1 godzinę posypywania włącznie z materiałem do posypywania (mieszanka piaskowo solna w proporcji 70% piasku 30% soli) 3/ cena za 1 godzinę odśnieżania wraz z posypywaniem włącznie z materiałem do posypywania (mieszanka piaskowo solna w proporcji 70% piasku 30% soli) 4/ cena za 1 godzinę odśnieżania chodników Szczegółowy zakres i warunki realizacji przedmiotu zamówienia zostały określone w nin. SWZ oraz w istotnych postanowieniach umowy. 13. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert równoważnych 14. Informacje dotyczące oferty wariantowej, o której mowa w art. 92 ustawy Pzp: Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
Interne Kennung: Część nr 5
Los: LOT-0006
Titel: Zadanie Nr 6 obejmuje Sołectwa: Babice - Broszkowice
Beschreibung: Zadanie Nr 6 obejmuje Sołectwa : Babice - Broszkowice Zakres usługi obejmuje w szczególności: 1) Odśnieżania dróg, chodników, zatok autobusowych, placów itp., 2) Zwalczanie i likwidacja śliskości zimowej (gołoledzi) poprzez stosowanie materiałów uszorstniających do posypywania: - mieszanka piaskowo solna w proporcji 70% piasku, 30% soli 3) Wykonywanie innych prac i podejmowanie działań organizacyjno-technicznych niezbędnych do należytego wykonania przedmiotu zamówienia, w celu zapewnienia przejezdności i przejścia oraz ograniczenia zakłóceń płynności ruchu drogowego, wywołanych opadami śniegu, deszczu ze śniegiem, marznącej mżawki lub śliskości, Uwagi dodatkowe: 1. Rozpoczęcie wykonywania przedmiotu umowy, Wykonawca podejmie maksymalnie do 2 godzin od chwili zgłoszenia przez pracownika Zamawiającego. 2. W razie wystąpienia obfitych opadów śniegu, deszczu ze śniegiem Wykonawca podejmie natychmiastowe wykonywanie przedmiotu umowy bez uzgodnienia z pracownikiem Zamawiającego. 3. Przedmiot umowy wykonywany będzie w dni robocze, soboty, niedziele i święta. 4. Wykonawca przedmiotu umowy zobowiązany jest do składania meldunków obejmujących informacje określone w pkt. 5 Zamawiającemu każdego dnia roboczego (od poniedziałku do piątku z wyłączeniem dni wolnych od pracy) do godz. 11:00, telefonicznie lub e-mailem z podaniem czasookresu pracy obejmującej informacje dotyczące przedmiotu umowy wykonywanego w dniu(dniach) poprzednim złożenia tego meldunku. 5. Meldunek o którym mowa w pkt. 4 powinien zawierać następujące informacje: a) rodzaj zrealizowanego przedmiotu umowy, b) datę i godzinę rozpoczęcia oraz zakończenia realizacji przedmiotu umowy z podziałem na poszczególne sołectwa, c) dane pojazdu realizującego przedmiot umowy na danym sołectwie, umożliwiające jego identyfikację w systemie monitoringu pracy sprzętu, o którym mowa w § 4 nin. Umowy. 6. Niezłożenie meldunku przez Wykonawcę w terminie o którym mowa w ust. 4 lub niezawierającego informacji o których mowa w ust. 5 będzie równoznaczne z niewykonywaniem przedmiotu umowy. 7. Wykonawca zobowiązuje się iż na dzień rozpoczęcia wykonywania przedmiotu umowy wyposaży pojazdy, przeznaczone do wykonywania usługi określonej w umowie w urządzenie zapewniające monitoring pracy sprzętu. Urządzenie ma rejestrować dane związane z pracą pojazdów. Wykonawca zapewni dostęp on-line Zamawiającemu do danych znajdujących się na serwerze oraz dostarczy Zamawiającemu indywidualne konto do logowania (najpóźniej w dniu rozpoczęcia przedmiotu umowy). Urządzenie zamontowane na pojazdach oraz oprogramowanie powinny umożliwić Zamawiającemu pozyskanie na bieżąco (on-line) informacji dotyczących pracy pojazdu w zakresie: trasy, prędkości i czasu przejazdu, aktualnego położenia pojazdu i miejsc zatrzymania. Oprogramowanie ma rejestrować i zapisywać w/w dane w taki sposób, aby umożliwić Zamawiającemu dostęp do nich przez cały okres obowiązywania zamówienia. Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia sprawnego, ciągłego działania oprogramowania. Koszty związane z wyposażeniem pojazdów w odbiorniki GPS oraz koszty związane z korzystaniem przez Zamawiającego z oprogramowania oraz dostępu do danych z monitoringu obciążają Wykonawcę. Wyposażenie pojazdów w odbiorniki GPS oraz monitoring pracy sprzętu Wykonawcy ma służyć Zamawiającemu jako system kontroli nad realizacją zamówienia. 8. Wykonawca zobowiązuje się do zabezpieczenia wymaganego przez Zamawiającego sprzętu, sprawnego technicznie wraz z obsługą do wykonywania przedmiotu umowy. 9. Wykonawca zobowiązuje się wobec Zamawiającego do usuwania i pokrywania kosztów wszelkich szkód oraz zaspokojenia roszczeń związanych z realizacją zadań częściowych będących przedmiotem zamówienia, a w szczególności Wykonawca ponosić będzie pełną odpowiedzialność cywilną za wszelkie szkody związane z realizacją przedmiotu umowy, w tym również za szkody poniesione przez osoby trzecie w przypadku ich powstania z przyczyny leżącej po stronie Wykonawcy, w tym w przypadku nienależytego wykonania przedmiotu umowy (uszkodzenia: ogrodzeń, uzbrojenia technicznego dróg - kanalizacji, nawierzchni dróg, połamanie drzewek, krzewów itp.). 10.Wykonawca zobowiązuje się do zawarcia umowy ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w zakresie przedmiotu umowy. 11.Na wszystkie materiały stosowane do zimowego utrzymania dróg Wykonawca zobowiązany jest posiadać świadectwo dopuszczenia do stosowania w budownictwie. Odpowiedzialność za stosowanie materiałów innych niż w/w ciąży na Wykonawcy. 12. Rozliczenie Wykonawcy za wykonane usługi będzie następować na podstawie rzeczywistych godzin pracy wg cen jednostkowych określonych w ofercie tj.: 1/ cena za 1 godzinę odśnieżania 2/ cena za 1 godzinę posypywania włącznie z materiałem do posypywania (mieszanka piaskowo solna w proporcji 70% piasku 30% soli) 3/ cena za 1 godzinę odśnieżania wraz z posypywaniem włącznie z materiałem do posypywania (mieszanka piaskowo solna w proporcji 70% piasku 30% soli) 4/ cena za 1 godzinę odśnieżania chodników Szczegółowy zakres i warunki realizacji przedmiotu zamówienia zostały określone w nin. SWZ oraz w istotnych postanowieniach umowy. 13. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert równoważnych 14. Informacje dotyczące oferty wariantowej, o której mowa w art. 92 ustawy Pzp: Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
Interne Kennung: Część nr 6