842789-2025 - Wettbewerb
Polen – Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen – Dostawa, montaż, uruchomienie oraz przekazanie do eksploatacji kompletnej instalacji fotowoltaicznej wraz z towarzyszącymi robotami budowlanymi - zamówienie udzielane w 4 częściach w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Zwiększenie produkcji energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych w budynkach użyteczności publicznej Miasta Katowice”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen - Bauleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa, montaż, uruchomienie oraz przekazanie do eksploatacji kompletnej instalacji fotowoltaicznej wraz z towarzyszącymi robotami budowlanymi - zamówienie udzielane w 4 częściach w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Zwiększenie produkcji energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych w budynkach użyteczności publicznej Miasta Katowice”
BeschreibungDostawa, montaż, uruchomienie oraz przekazanie do eksploatacji kompletnej instalacji fotowoltaicznej wraz z towarzyszącymi robotami budowlanymi - zamówienie udzielane w 4 częściach w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Zwiększenie produkcji energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych w budynkach użyteczności publicznej Miasta Katowice”. Inwestycja dofinansowana z w ramach Funduszy Europejskich dla Śląskiego 2021-2027 (Fundusz na rzecz Sprawiedliwej Transformacji) dla Priorytetu: FESL.10.00-Fundusze Europejskie na transformację w ramach Działania: FESL.10.06-Rozwój energetyki rozproszonej opartej o odnawialne źródła energii. (Nr umowy o dofinansowanie FESL.10.06-IZ.01-0884/23) Przedmiot zamówienia jest podzielony na 4 części i obejmuje: Część I - budynek Urzędu Miasta Katowice przy ul. Młyńskiej 4 Część II - budynek Katowickiego Cmentarza Komunalnego przy ul. Murckowska 9 Część III - budynek Powiatowego Urzędu Pracy przy ul. Pośpiecha 14 Część IV – budynek lodowisko Jantor II przy ul. Nałkowskiej 10a
Interne KennungKISA/DZP/PN/39/2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsBauleistungenDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten, 45311200 Elektroinstallationsarbeiten, 09332000 Sonnenenergieanlage, 45223810 Fertigkonstruktionen, 45261215 Solarzellendachdeckarbeiten, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść I - budynek Urzędu Miasta Katowice przy ul. Młyńskiej 4
BeschreibungDla Części I (Urzędu Miasta Katowice przy ul. Młyńskiej 4) zakres obejmuje: a) Zaprojektowanie i uzgodnienie instalacji fotowoltaicznej wraz ze wszystkimi niezbędnymi składnikami, przebudowami i włączeniem do instalacji elektrycznej, b) Uzyskanie wymaganych pozwoleń/zgód na realizację zadania jeżeli takowe będą wymagane, c) Sprawowanie nadzoru autorskiego d) Uzgodnienie projektu z rzeczoznawcą p.poż /bhp i zastosowanie się do zaleceń w zakresie zabezpieczeń Systemu PV, zarówno w dokumentacji projektowej, jak i przy realizacji zamówienia e) Dostarczanie urządzeń i materiałów budowlanych na teren prowadzenia robót, niezbędnych do wykonania instalacji fotowoltaicznej, f) Opracowanie zintegrowanego automatycznie systemu paneli fotowoltaicznych, inwertera, niezbędnej instalacji elektrycznej, telemechanicznej, wentylacyjnej jeśli będzie wymagana i zabezpieczenia oraz uziemienia, g) Wykonanie nowego pokrycia dachu wraz z odwodnieniem i remontem kominów, wykonanie nowej instalacji odgromowej h) Wykonanie niezbędnych konstrukcji dla instalacji modułów PV, i) Położenie okablowania do podłączenia paneli PV, j) Zamontowanie inwerterów dla obsługi paneli PV, k) Zamontowanie urządzenia smartmeter, l) Wszystkie urządzenia składowe instalacji fotowoltaicznej muszą posiadać wymagane certyfikaty i dopuszczenia oraz powinna być zapewniona ich kompatybilność (również z centralnym systemem monitoringu wdrożonym w mieście Katowice pn. „System monitoringu nośników energii i wody wraz z możliwością sterowania w obiektach użyteczności publicznej miasta Katowice - SMiS), m) Przebudowa lub wymiana instalacji elektrycznej w niezbędnym zakresie n) Podłączenie inwerterów do sieci elektrycznej obiektu i montaż niezbędnych zabezpieczeń o) Wykonanie uziemienia instalacji fotowoltaicznej p) Dostosowanie instalacji do obowiązujących przepisów m.in. przeciwpożarowego wyłącznika prądu q) Przeprowadzenie prób całej instalacji oraz niezbędnych pomiarów, r) Zaprogramowanie i uruchomienie układu sterującego, s) Przeprowadzenie rozruchu instalacji, t) Przeszkolenie osób wskazanych przez Zamawiającego w zakresie obsługi oraz bezpieczeństwa użytkowania instalacji fotowoltaicznej. u) Wykonanie, dostawa i montaż tablicy informacyjno-pamiątkowej. Panele należy zamontować na dachu budynku siedziby Urzędu Miasta przy ul. Młyńskiej 4 o mocy nie mniejszej niż 49,76 kWp i nie większej niż 50 kWp. Niezwłocznie po zawarciu umowy dla danej części zamówienia Wykonawca zobowiązany jest wykonać, dostarczyć i zamontować tablicę informacyjno-pamiątkową (o wymiarach 80x40 cm), która będzie promowała realizację inwestycji współfinansowanej z UE.
Interne KennungKISA/DZP/PN/39/2025 - Część I
Zusätzliche Art des AuftragsBauleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsDienstleistungen
Optionen
Beschreibung der OptionenNie dotyczy
LosLOT-0002
TitelCzęść II - budynek Katowickiego Cmentarza Komunalnego przy ul. Murckowskiej 9
BeschreibungDla Części II (Katowickiego Cmentarza Komunalnego przy ul. Murckowska 9) zakres obejmuje: a) Zaprojektowanie i uzgodnienie instalacji fotowoltaicznej wraz ze wszystkimi niezbędnymi składnikami, przebudowami i włączeniem do instalacji elektrycznej, b) Uzyskanie wymaganych pozwoleń/zgód na realizację zadania jeżeli takowe będą wymagane, c) Sprawowanie nadzoru autorskiego d) Dostarczanie urządzeń i materiałów budowlanych na teren prowadzenia robót, niezbędnych do wykonania instalacji fotowoltaicznej e) Wykonanie niezbędnych prac polegających na stworzeniu współpracującego automatycznie systemu paneli fotowoltaicznych, magazynu energii, inwertera, instalacji elektrycznej i zabezpieczenia oraz uziemienia f) Wykonanie niezbędnych konstrukcji dla instalacji modułów PV, g) Naprawa pokrycia dachowego, kominów i obróbek blacharskich h) Położenie okablowania do podłączenia paneli PV, i) Zamontowanie inwerterów dla obsługi paneli PV, j) Montaż magazynu energii w uzgodnionej lokalizacji, w tym przebudowa pomieszczenia uwzględniające obowiązujące przepisy k) Zamontowanie urządzenia smartmeter, l) Wszystkie urządzenia składowe instalacji fotowoltaicznej muszą posiadać wymagane certyfikaty i dopuszczenia oraz powinna być zapewniona ich kompatybilność (również z centralnym systemem monitoringu wdrożonym w mieście Katowice pn. „System monitoringu nośników energii i wody wraz z możliwością sterowania w obiektach użyteczności publicznej miasta Katowice - SMiS). m) Przebudowa lub wymiana instalacji elektrycznej w niezbędnym zakresie n) Podłączenie inwerterów do sieci elektrycznej obiektu i montaż niezbędnych zabezpieczeń o) Wykonanie uziemienia instalacji fotowoltaicznej p) Dostosowanie instalacji do obowiązujących przepisów m.in. przeciwpożarowego wyłącznika prądu q) Przeprowadzenie prób całej instalacji oraz niezbędnych pomiarów, r) Zaprogramowanie i uruchomienie układu sterującego, s) Przeprowadzenie rozruchu instalacji, t) Przeszkolenie osób wskazanych przez Zamawiającego w zakresie obsługi oraz bezpieczeństwa użytkowania instalacji fotowoltaicznej u) Wykonanie, dostawa i montaż tablicy informacyjno-pamiątkowej Panele należy zamontować na dachu budynku administracyjnego Katowickiego Cmentarza Komunalnego o mocy nie mniejszej niż 49,76 kWp i nie większej niż 50 kWp. Niezwłocznie po zawarciu umowy dla danej części zamówienia Wykonawca zobowiązany jest wykonać, dostarczyć i zamontować tablicę informacyjno-pamiątkową (o wymiarach 80x40 cm), która będzie promowała realizację inwestycji współfinansowanej z UE.
Interne KennungKISA/DZP/PN/39/2025 - Część II
LosLOT-0003
TitelCzęść III - budynek Powiatowego Urzędu Pracy przy ul. Pośpiecha 14
BeschreibungDla Części III (Powiatowy Urząd Pracy przy ul. Pośpiecha 14) zakres obejmuje: a) Zaprojektowanie i uzgodnienie instalacji fotowoltaicznej wraz ze wszystkimi niezbędnymi składnikami, przebudowami i włączeniem do instalacji elektrycznej, b) Uzyskanie wymaganych pozwoleń/zgód na realizację zadania jeżeli takowe będą wymagane, c) Sprawowanie nadzoru autorskiego; d) Dostarczanie urządzeń i materiałów budowlanych na teren prowadzenia robót, niezbędnych do wykonania instalacji fotowoltaicznej e) Wykonanie niezbędnych instalacji, obejmujących współpracujący automatycznie system paneli fotowoltaicznych, inwertery, niezbędną instalację elektryczną i zabezpieczenia oraz uziemienie f) Wykonanie niezbędnych konstrukcji dla instalacji modułów PV, g) Położenie okablowania do podłączenia paneli PV, h) Zamontowanie inwerterów dla obsługi paneli PV, i) wykonanie wzmocnienia w postaci dodatkowych mieczy o przekroju 120x120, co spowoduje, że konstrukcja dachu nada się do montażu instalacji o ciężarze 25 kg/m2. j) Wymiana pokrycia dachowego w rejonie montażu paneli fotowoltaicznych k) Zamontowanie urządzenia smartmeter, l) Wszystkie urządzenia składowe instalacji fotowoltaicznej muszą posiadać wymagane certyfikaty i dopuszczenia oraz powinna być zapewniona ich kompatybilność (również z centralnym systemem monitoringu wdrożonym w mieście Katowice pn. „System monitoringu nośników energii i wody wraz z możliwością sterowania w obiektach użyteczności publicznej miasta Katowice - SMiS). m) Przebudowa lub wymiana instalacji elektrycznej w niezbędnym zakresie n) Podłączenie inwerterów do sieci elektrycznej obiektu i montaż niezbędnych zabezpieczeń o) Wykonanie uziemienia instalacji fotowoltaicznej p) Dostosowanie instalacji do obowiązujących przepisów m.in. przeciwpożarowego wyłącznika prądu q) Przeprowadzenie prób całej instalacji oraz niezbędnych pomiarów, r) Zaprogramowanie i uruchomienie układu sterującego, s) Przeprowadzenie rozruchu instalacji, t) Przeszkolenie osób wskazanych przez Zamawiającego w zakresie obsługi oraz bezpieczeństwa użytkowania instalacji fotowoltaicznej u) Wykonanie, dostawa i montaż tablicy informacyjno-pamiątkowej. Panele należy zamontować na dachu budynku oraz na ścianie południowo-zachodniej budynku siedziby Powiatowego Urzędu Pracy w Katowicach w Katowicach o mocy nie mniejszej niż 49,76 kWp i nie większej niż 50 kWp. Niezwłocznie po zawarciu umowy dla danej części zamówienia Wykonawca zobowiązany jest wykonać, dostarczyć i zamontować tablicę informacyjno-pamiątkową (o wymiarach 80x40 cm), która będzie promowała realizację inwestycji współfinansowanej z UE.
Interne KennungKISA/DZP/PN/39/2025 - Część III
LosLOT-0004
TitelCzęść IV – budynek lodowisko Jantor II przy ul. Nałkowskiej 10a
BeschreibungDla Części IV (lodowisko Jantor II przy ul. Nałkowskiej 10a zakres obejmuje: a) Zaprojektowaniu i uzgodnieniu instalacji fotowoltaicznej wraz ze wszystkimi niezbędnymi składnikami, przebudowami i włączeniem do instalacji elektrycznej, b) Uzyskanie wymaganych pozwoleń/zgód na realizację zadania jeżeli takowe będą wymagane, c) Sprawowanie nadzoru autorskiego d) Dostarczanie urządzeń i materiałów budowlanych na teren prowadzenia robót, niezbędnych do wykonania instalacji fotowoltaicznej e) Wykonanie niezbędnych prac polegających na stworzeniu współpracującego automatycznie systemu paneli fotowoltaicznych, inwertera, instalacji elektrycznej i zabezpieczenia oraz uziemienia f) Wykonanie niezbędnych konstrukcji dla instalacji modułów PV, g) Położenie okablowania do podłączenia paneli PV, h) Zamontowanie inwerterów dla obsługi paneli PV, i) Zamontowaniu urządzenia smartmeter, j) Wszystkie urządzenia składowe instalacji fotowoltaicznej muszą posiadać wymagane certyfikaty i dopuszczenia oraz powinna być zapewniona ich kompatybilność (również z centralnym systemem monitoringu wdrożonym w mieście Katowice pn. „System monitoringu nośników energii i wody wraz z możliwością sterowania w obiektach użyteczności publicznej miasta Katowice - SMiS). k) Dostosowanie instalacji do obowiązujących przepisów m.in. przeciwpożarowego wyłącznika prądu l) Montaż paneli fotowoltaicznych na konstrukcji przeznaczonej do mocowania na połaci dachowej m) Montaż tras przewodów łączących panele i inwerter n) Wzmocnienie konstrukcji i wymiana pokrycia dachu w segmentach przewidzianych zabudową panelami S2 o) Zabudowa panelami segmentu S5 i S2 p) Przebudowę lub wymianę instalacji elektrycznej w niezbędnym zakresie q) Podłączenie inwerterów do sieci elektrycznej obiektu i montaż niezbędnych zabezpieczeń r) Wykonanie uziemienia instalacji fotowoltaicznej s) Zaprogramowanie i uruchomienie układu automatyki t) Rozruch instalacji u) Wykonanie pomiarów kontrolnych, prób eksploatacyjnych, regulacja nastaw, sporządzenie i przekazanie protokołów Zamawiającemu v) Przeszkolenie osób wskazanych przez Zamawiającego w zakresie obsługi oraz bezpieczeństwa użytkowania instalacji fotowoltaicznej w) Wykonanie, dostawa i montaż tablicy informacyjno-pamiątkowej. System fotowoltaiczny będzie składać się z paneli fotowoltaicznych rozmieszczonych na dachu budynku Jantor II o mocy nie mniejszej niż 49,76 kWp i nie większej niż 50 kWp. Niezwłocznie po zawarciu umowy dla danej części zamówienia Wykonawca zobowiązany jest wykonać, dostarczyć i zamontować tablicę informacyjno-pamiątkową (o wymiarach 80x40 cm), która będzie promowała realizację inwestycji współfinansowanej z UE.
Interne KennungKISA/DZP/PN/39/2025 - Część IV