2. Verfahren
Verfahren
Titel: ZAKUP ENERGII ELEKTRYCZNEJ DLA GRUPY ZAKUPOWEJ NA LATA 2026-2027 WRAZ Z USŁUGĄ ODKUPU ENERGII WYTWORZONEJ Z INSTALACJI OZE
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: a) dostawa energii elektrycznej na zasadach określonych w ustawie z dnia 10 kwietnia 1997 roku Prawo energetyczne oraz na wydanych na jej podstawie aktach wykonawczych, b) rozliczenie nadwyżek (odkup) energii elektrycznej wytworzonej w instalacjach odnawialnego źródła energii OZE wskazanych w załączniku nr 1 do OPZ, która zostanie wprowadzona do sieci miejscowego OSD wraz z usługą bilansowania handlowego na zasadach określonych w projekcie umowy, stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ przedmiotowego postępowania. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia (dalej OPZ) stanowi załącznik nr 1 do SWZ. Zamawiającymi są uczestnicy Grupy zakupowej energii elektrycznej zgodnie z wykazem zawartym w załączniku nr 1 do OPZ. Gminie Mokobody natomiast powierzono przeprowadzenie postępowania w imieniu i na rzecz stron porozumienia w sprawie wspólnego przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego zgodnie z dyspozycją art. 38 ust. 1 i 3 ustawy Prawo zamówień publicznych (dalej Pzp).
Interne Kennung: RI.271.1.25.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: a) dostawa energii elektrycznej na zasadach określonych w ustawie z dnia 10 kwietnia 1997 roku Prawo energetyczne oraz na wydanych na jej podstawie aktach wykonawczych, b) rozliczenie nadwyżek (odkup) energii elektrycznej wytworzonej w instalacjach odnawialnego źródła energii OZE wskazanych w załączniku nr 1 do OPZ, która zostanie wprowadzona do sieci miejscowego OSD wraz z usługą bilansowania handlowego na zasadach określonych w projekcie umowy, stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ przedmiotowego postępowania. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia (dalej OPZ) stanowi załącznik nr 1 do SWZ.
Menge: 1 Stück
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Prognoza zużycia energii elektrycznej wskazana przez Zamawiającego w dokumentacji postępowania, w wyniku, którego zawarta została umowa oraz w załączniku nr 1 do Umowy stanowi jedynie szacunkową wartość. Faktyczne zużycie energii elektrycznej uzależnione będzie od rzeczywistych potrzeb Zamawiającego. Wykonawca nie może dochodzić od Zamawiającego żadnych roszczeń, jeżeli w okresie obowiązywania umowy Zamawiający pobierze/odda inną, niż prognozowana ilość energii elektrycznej. Zamawiający deklaruje, że zmniejszenie ilości pobranej/oddanej energii nastąpi o nie więcej niż 20% pierwotnego zakresu wskazanego w Załączniku nr 1 do Umowy. Powyższa okoliczność tj. zmniejszenie ilości pobranej/oddanej energii do wskazanego procentu nie będzie wpływała na zmianę wysokości cen jednostkowych wyliczonych zgodnie z zapisami § 6 umowy. Wykonawcy nie będzie przysługiwało jakiekolwiek roszczenie (np. odszkodowanie) z tytułu nie pobrania/ nie oddania przez Zamawiającego, podanych w Załączniku nr 1 do Umowy, ilości energii elektrycznej. 2. Jednocześnie Zamawiający zastrzega, iż w trakcie wykonywania umowy ilości energii elektrycznej pobranej z sieci/oddanej do sieci mogą ulec zwiększeniu do 20% w stosunku do prognoz zawartych w Załączniku nr 1 do Umowy wraz z odpowiednim zwiększeniem szacunkowego wynagrodzenia wykonawcy, o którym mowa w § 6 ust. 1 w zdaniu pierwszym. Rozliczenia za zwiększony zakres zamówienia będą odbywały się analogicznie do podstawowego zakresu zamówienia, po cenach jednostkowych, ustalonych zgodnie z zapisami § 6 umowy. Zamawiający będzie uprawniony do skorzystania z opisanego powyżej prawa opcji w sytuacji, w której szacowany wolumen energii elektrycznej pobranej z sieci (zakupionej)/oddanej do sieci wskazany w Załączniku nr 1 do Umowy, w okresie realizacji Umowy (i przed nadejściem jej terminu końcowego) – osiągnie ilości maksymalne. Zamawiający nie będzie zobligowany do skorzystania z zastrzeżonego w umowie prawa opcji a Wykonawca nie będzie uprawniony, aby dochodzić z tego tytułu jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Zamawiającego. Opcja zostanie uruchomiona automatycznie w sytuacji, w której szacowany wolumen energii elektrycznej pobranej z sieci (zakupionej)/oddanej do sieci w Załączniku nr 1 do Umowy, w okresie realizacji umowy (i przed nadejściem jej terminu końcowego) – osiągnie ilości maksymalne.