See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wybór Partnerów Finansujących w celu wdrażania Instrumentu Finansowego Pożyczka rozwojowa w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są zlecone przez BGK usługi polegające na wdrożeniu i zarządzaniu Instrumentem Finansowym Pożyczka rozwojowa. Szczegóły dotyczące projektów, które mogą być finansowane zawarte zostały w Metryce Instrumentu Finansowego (Metryka) stanowiącej załącznik nr 2 do Projektowanych Postanowień Umowy (PPU). W celu realizacji przedmiotu zamówienia, dokonano jego podziału na 3 części odpowiadające wartości wkładów finansowych planowanych do wniesienia z Funduszu Powierniczego do utworzonego przez Wykonawcę Funduszu Szczegółowego
Vorherige Bekanntmachung: 545394-2025
Interne Kennung: DZPU/44/DIF/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66000000 Finanz- und Versicherungsdienstleistungen
5. Los
Los: LOT-0004
Titel: cz. I: Wybór Partnerów Finansujących w celu wdrażania Instrumentu Finansowego Pożyczka rozwojowa w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia są zlecone przez BGK usługi polegające na wdrożeniu i zarządzaniu Instrumentem Finansowym Pożyczka rozwojowa. Szczegóły dotyczące projektów, które mogą być finansowane zawarte zostały w Metryce Instrumentu Finansowego (Metryka) stanowiącej załącznik nr 2 do Projektowanych Postanowień Umowy (PPU). 2. Zadanie będące przedmiotem niniejszego zamówienia może być świadczone w odniesieniu do przedsięwzięć określonych w Metryce, realizowanych wyłącznie na terenie województwa śląskiego. 3. Podmiot wybrany jako Wykonawca pełnić będzie rolę podmiotu wdrażającego Fundusz Szczegółowy (Partner Finansujący, PF), o którym mowa w art. 2 pkt 21 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2021/1060 z dnia 24 czerwca 2021 r. 4. Ryzyko kredytowe związane z działalnością pożyczkową ponosi Wykonawca, z uwzględnieniem warunków opisanych w PPU. 5. Szczegółowy zakres obowiązków Partnera Finansującego został określony w PPU (Załącznik nr 2 do SWZ). 6. W celu realizacji przedmiotu zamówienia, dokonano jego podziału na 3 części odpowiadające wartości wkładów finansowych planowanych do wniesienia z Funduszu Powierniczego do utworzonego przez Wykonawcę Funduszu Szczegółowego. Wkład finansowy ze środków Funduszu Powierniczego (bez Prawa Opcji) przypisany do każdej z 3 części stanowi odrębną część zamówienia, tj.: • Część 1 – obejmuje świadczenie usług polegających na wdrożeniu i zarządzaniu Instrumentem Finansowym Pożyczka rozwojowa oraz udzieleniu Jednostkowych Pożyczek o parametrach określonych w „Metryce Instrumentu Finansowego Pożyczka rozwojowa”, z wkładu finansowego Funduszu Powierniczego wniesionego przez Zamawiającego do Funduszu Szczegółowego w łącznej wysokości 40 000 000,00 PLN uzupełnionego o wkład własny Wykonawcy w wysokości 5%. W ramach Części 1 Pożyczką rozwojową zostanie wspartych co najmniej 53 przedsiębiorstw (w tym mikro, małych, średnich i dużych ) i utworzonych co najmniej 51 miejsc pracy we wspieranych jednostkach. BGK w ramach każdej Umowy Operacyjnej będzie wnosił w transzach wkład finansowy z Funduszu Powierniczego do Instrumentu Finansowego Pożyczka rozwojowa. Oferent wnosi wkład własny na poziomie 5% kapitału instrumentu finansowego. Szczegółowe zasady przekazywania wkładu finansowego z Funduszu Powierniczego w formie transz zostały określone w PPU.
Interne Kennung: cz. I: DZPU/44/DIF/2025
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia: 1) Prawa opcji, na zasadach określonych w PPU, stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ 2) Zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy Pzp. 2. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z Prawa opcji kwota wniesiona przez Zamawiającego do Funduszu Szczegółowego może ulec zwiększeniu do 200% w stosunku do kwoty przewidzianej w ramach zamówienia podstawowego dla każdej z części. 3. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) Ustawy, kwota wniesiona przez Zamawiającego do Funduszu Szczegółowego może wynosić do 100% w stosunku do kwoty przewidzianej w ramach zamówienia podstawowego dla każdej z części. 4. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z Prawa opcji oraz zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) Ustawy Prawo Zamówień Publicznych, wkład finansowy ze środków Funduszu Powierniczego udostępnianych przez Zamawiającego na realizację zamówienia wyniesie maksymalnie dla wszystkich części 400 000 000,00 PLN.
Los: LOT-0006
Titel: cz. III: Wybór Partnerów Finansujących w celu wdrażania Instrumentu Finansowego Pożyczka rozwojowa w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia są zlecone przez BGK usługi polegające na wdrożeniu i zarządzaniu Instrumentem Finansowym Pożyczka rozwojowa. Szczegóły dotyczące projektów, które mogą być finansowane zawarte zostały w Metryce Instrumentu Finansowego (Metryka) stanowiącej załącznik nr 2 do Projektowanych Postanowień Umowy (PPU). 2. Zadanie będące przedmiotem niniejszego zamówienia może być świadczone w odniesieniu do przedsięwzięć określonych w Metryce, realizowanych wyłącznie na terenie województwa śląskiego. 3. Podmiot wybrany jako Wykonawca pełnić będzie rolę podmiotu wdrażającego Fundusz Szczegółowy (Partner Finansujący, PF), o którym mowa w art. 2 pkt 21 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2021/1060 z dnia 24 czerwca 2021 r. 4. Ryzyko kredytowe związane z działalnością pożyczkową ponosi Wykonawca, z uwzględnieniem warunków opisanych w PPU. 5. Szczegółowy zakres obowiązków Partnera Finansującego został określony w PPU (Załącznik nr 2 do SWZ). 6. W celu realizacji przedmiotu zamówienia, dokonano jego podziału na 3 części odpowiadające wartości wkładów finansowych planowanych do wniesienia z Funduszu Powierniczego do utworzonego przez Wykonawcę Funduszu Szczegółowego. Wkład finansowy ze środków Funduszu Powierniczego (bez Prawa Opcji) przypisany do każdej z 3 części stanowi odrębną część zamówienia, tj.: • Część 3 – obejmuje świadczenie usług polegających na wdrożeniu i zarządzaniu Instrumentem Finansowym Pożyczka rozwojowa oraz udzieleniu Jednostkowych Pożyczek o parametrach określonych w „Metryce Instrumentu Finansowego Pożyczka rozwojowa”, z wkładu finansowego Funduszu Powierniczego wniesionego przez Zamawiającego do Funduszu Szczegółowego w łącznej wysokości 25 000 000,00 PLN uzupełnionego o wkład własny Wykonawcy w wysokości 5%. W ramach Części 3 Pożyczką rozwojową zostanie wspartych co najmniej 33 przedsiębiorstw (w tym mikro, małych, średnich i dużych ) i utworzonych co najmniej 32 utworzonych miejsc pracy we wspieranych jednostkach) BGK w ramach każdej Umowy Operacyjnej będzie wnosił w transzach wkład finansowy z Funduszu Powierniczego do Instrumentu Finansowego Pożyczka rozwojowa. Oferent wnosi wkład własny na poziomie 5% kapitału instrumentu finansowego. Szczegółowe zasady przekazywania wkładu finansowego z Funduszu Powierniczego w formie transz zostały określone w PPU.
Interne Kennung: cz. III: DZPU/44/DIF/2025